Fot. Tour Down Under

Australijski kolarz Cameron Meyer opuścił drużynę Dimension Data mimo obowiązującego kontraktu. Powodem są sprawy osobiste.

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej drużyny, Meyer napisał:

Niestety, musiałem podjąć trudną decyzję o odejściu z drużyny Dimension Data z powodów osobistych. Nie jestem w stanie trenować się i ścigać na poziomie adekwatnym do rangi World Tour.

Nie potrafię wyrazić wystarczającej wdzięczności Douglasowi Ryderowi za umożliwienie mi bycia częścią tak wspaniałego projektu, jakim są drużyna Dimension Data oraz fundacja Qhuebka.

Życzę całej drużynie wszystkiego najlepszego i mam nadzieję podziwiać jej sukcesy.

Cameron Meyer został profesjonalnym kolarzem w 2009 roku. Najpierw ścigał się w drużynie Garmin-Slipstream, następnie od 2012 roku w Orice GreenEDGE, a od początku bieżącego roku w Dimension Data, z którą kontrakt obowiązywał go do 2017 roku.

Wspomniany przez Meyera Ryder Douglas, szef Dimension Data, powiedział portalowi CyclingTips, że mimo iż są zszokowani tą decyzją, muszą ją uszanować.

Cameron powiedział nam, że nie chce startować w wyścigu w Kalifornii, bo potrzebuje trochę czasu, więc daliśmy mu możliwość odpoczynku. Niestety, potem się z nami spotkał i powiedział, że czuje się źle, że nie może rywalizować na takim poziomie, na jakim by chciał, więc odchodzi. Nie mamy nic więcej do powiedzenia na ten temat, nie wiemy co się z nim dzieje, to są jego prywatne sprawy i szanujemy to – oznajmił Douglas.

Meyer zajął w tym roku drugie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego o mistrzostwo Australii. Nieco później w wyścigu Tour Down Under był dwunasty w klasyfikacji generalnej. W poprzednich latach wygrał wyścigi Tour Down Under i Herald Sun Tour, etapy w Tour de Suisse, a także był w składzie drużyny Orica GreenEDGE, który wygrała etapy jazdy drużynowej na czas w Tour de France 2013 i Giro d`Italia 2014.

Oprócz sukcesów na szosie Meyer z powodzeniem ścigał się na torze. W 2009 i 2010 roku był mistrzem świata w wyścigu punktowym, w 2010 roku w wyścigu drużynowym na dochodzenie oraz w 2010 i 2011 w madisonie. Natomiast podczas Mistrzostw Wspólnoty Brytyjskiej w 2010 roku zdobył trzy złote medale.

Najbliższa przyszłość 28-letniego kolarza jest nieznana. Kierownictwo drużyny Dimension Data rozmawiało z nim o planach na przyszłość, a zwłaszcza o tym, czy zamierza wrócić do ścigania. Meyer jednak niczego im nie powiedział.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments