Foto: Julien De Bock

Amy Pieters (Wiggle High5) była najszybsza na drugim etapie Aviva Womens Tour. Nową liderką została Marianne Vos (Rabobank – Liv).

W drugim dniu brytyjskiego wyścigu na panie czekał najdłuższy etap z Atherstone do Stratford-upon-Avon o długości ponad 140 kilometrów. Po drodze zawodniczki miały do pokonania dwie górskie premie i mogły zdobyć bonusowe sekundy na dwóch lotnych finiszach.

aviva 2 etap

Podobnie jak wczoraj, także dziś był spory problem z uformowaniem ucieczki. Pierwszą lotną premię wygrała Lotta Lepistö (Cervélo-Bigla Pro Cycling), a druga była jadąca w koszulce liderki Christine Majerus (Boels – Dolmans Cycling Team). Podjazd pod Burton Dassett pokonała duża grupa, a jako pierwsza przejechała go Katie Hall (UnitedHealthcare).

Na kolejnej lotnej premii do głosu doszła Marianne Vos (Rabobank – Liv), a tuż za nią finiszowała Majerus. Przed drugą górską premią na atak zdecydowała się nasza Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini)! Wraz z Polką pojechała Amalie Dideriksen (Boels Dolmans). Polka wygrała premię, ale niestety 17. kilometrów przed metą ta dwójka został złapana przez grupę około 30. zawodniczek.

Finiszowy sprint z grupki wygrała Amy Pieters (Wiggle High5), druga była Lisa Brennauer (Canyon SRAM Racing), a trzecia Marianne Vos (Rabobank – Liv).

Vos dzięki bonusowym sekundom została nową liderką wyścigu. Gosia Jasińska finiszowała w pierwszej grupie i awansowała w generalce na szesnaste miejsce.

Wyniki drugiego etapu:

1 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 3:36:55
2 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
3 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
4 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:00:00
5 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
6 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:00:00
7 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
8 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv – Plantur 0:00:00
9 Leah Kirchmann (Can) Team Liv – Plantur 0:00:00
10 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
11 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:00
12 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
13 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
14 Nikki Harris (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
15 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
16 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
17 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:00
18 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
19 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:00:00
20 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:00
21 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:00:00
22 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
23 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
24 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
25 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:00
26 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
27 Molly Weaver (GBr) Team Liv – Plantur 0:00:00
28 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:01:03
29 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:03
30 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:42
31 Alice Barnes (GBr) Drops Cycling Team 0:01:42
32 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team 0:01:42
33 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:42
34 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 0:01:42
35 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:42
36 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:01:42
37 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:42
38 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:42
39 Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana 0:01:42
40 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:42
41 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:42
42 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:01:50
43 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:57
44 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team 0:04:57
45 Jessie Walker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:04:57
46 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team 0:04:57
47 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team 0:04:57
48 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:04:57
49 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 0:04:57
50 Jolien D’Hoore (Bel) Wiggle – High5 0:04:57
51 Carlee Taylor (Aus) Team Liv – Plantur 0:04:57
52 Loren Rowney (Aus) Orica – AIS 0:04:57
53 Grace Garner (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:04:57
54 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:04:57
55 Clara Koppenburg (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:04:57
56 Sara Mustonen (Swe) Team Liv – Plantur 0:04:57
57 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:04:57
58 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:04:57
59 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:04:57
60 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team 0:04:57
61 Špela Kern (Slo) BTC City Ljubljana 0:04:57
62 Emilia Fahlin (Swe) Alé Cipollini 0:04:57
63 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:04:57
64 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:04:57
65 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:57
66 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:04:57
67 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:04:57
68 Sarah Roy (Aus) Orica – AIS 0:04:57
69 Alexandra Manly (Aus) Orica – AIS 0:04:57
70 Rozanne Slik (Ned) Team Liv – Plantur 0:04:57
71 Doris Schweizer (SUI) Cylance Pro Cycling 0:04:57
72 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:04:57
73 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:04:57
74 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:04:57
75 Coralie Demay (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:04:57
76 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling 0:04:57
77 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:57
78 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:04:57
79 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products 0:04:57
80 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:04:57
81 Tayler Wiles (USA) Orica – AIS 0:04:57
82 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:04:57
83 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling 0:07:32
84 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:07:32
85 Manon Lloyd (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:07:32
86 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:07:32
87 Annalisa Cucinotta (Ita) Alé Cipollini 0:07:32
88 Laurel Rathbun (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:13:59
DNF Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
DNF Abigail Mickey (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 7:01:26
2 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:03
3 Amy Pieters (Ned) Wiggle – High5 0:00:07
4 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:11
5 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:00:13
6 Leah Kirchmann (Can) Team Liv – Plantur 0:00:13
7 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:00:14
8 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:16
9 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv – Plantur 0:00:17
10 Emma Johansson (Swe) Wiggle – High5 0:00:17
11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:17
12 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:17
13 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:00:17
14 Dani King (GBr) Wiggle – High5 0:00:17
15 Ellen Van Dijk (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:17
16 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:00:17
17 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:17
18 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:17
19 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:17
20 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:17
21 Nikki Harris (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:17
22 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:00:17
23 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:00:17
24 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:17
25 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:17
26 Molly Weaver (GBr) Team Liv – Plantur 0:00:17
27 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:17
28 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:01:20
29 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:20
30 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:56
31 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:57
32 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:01:59
33 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 0:01:59
34 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:59
35 Laura Massey (GBr) Drops Cycling Team 0:01:59
36 Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana 0:01:59
37 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:59
38 Alice Barnes (GBr) Drops Cycling Team 0:01:59
39 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:59
40 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:01:59
41 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:59
42 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:02:07
43 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:05:14
44 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:05:14
45 Jolien D’Hoore (Bel) Wiggle – High5 0:05:14
46 Rebecca Durrell (GBr) Drops Cycling Team 0:05:14
47 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:05:14
48 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 0:05:14
49 Annasley Park (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:14
50 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling 0:05:14
51 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:05:14
52 Grace Garner (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:14
53 Sara Mustonen (Swe) Team Liv – Plantur 0:05:14
54 Jessie Walker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:14
55 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:05:14
56 Sarah Roy (Aus) Orica – AIS 0:05:14
57 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:05:14
58 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:05:14
59 Jennifer George (GBr) Drops Cycling Team 0:05:14
60 Špela Kern (Slo) BTC City Ljubljana 0:05:14
61 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:05:14
62 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:05:14
63 Carlee Taylor (Aus) Team Liv – Plantur 0:05:14
64 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:05:14
65 Sophie Coleman (GBr) Drops Cycling Team 0:05:14
66 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:05:14
67 Hannah Payton (GBr) Drops Cycling Team 0:05:14
68 Emilia Fahlin (Swe) Alé Cipollini 0:05:14
69 Clara Koppenburg (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:05:14
70 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:05:14
71 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:05:14
72 Rozanne Slik (Ned) Team Liv – Plantur 0:05:14
73 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:05:14
74 Tayler Wiles (USA) Orica – AIS 0:05:14
75 Doris Schweizer (SUI) Cylance Pro Cycling 0:05:14
76 Alexandra Manly (Aus) Orica – AIS 0:05:14
77 Coralie Demay (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:05:14
78 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:05:14
79 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products 0:05:14
80 Emma Pooley (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:05:59
81 Loren Rowney (Aus) Orica – AIS 0:07:04
82 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:07:49
83 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling 0:07:49
84 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:07:49
85 Annalisa Cucinotta (Ita) Alé Cipollini 0:07:49
86 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:08:23
87 Manon Lloyd (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:09:17
88 Laurel Rathbun (USA) UnitedHealthcare Professional Women’s Cycling Team 0:15:13