Wyścig na szwajcarskich drogach trwa w dniach 11-19 czerwca, a na liście startowej również CCC Sprandi Polkowice i VERVA Activejet.

Ekipa Tinkoff wystartuje w Tour de Suisse ze składem nastawionym raczej na bardziej płaskie etapy. W czasówce swojej szansy będzie szukał Maciej Bodnar, a na szybkich finiszach Peter Sagan. Jeśli mistrz świata nie zdoła przetrwać podjazdów, to groźni będą również Jay McCarthy i Ivan Rovny, którzy postarają się o walkę w klasyfikacji generalnej. Zestawienie uzupełniają Oscar Gatto, Juraj Sagan, Evgeni Petrov i Manuele Boaro.

Skład Tinkoff na Tour de Suisse:

Peter Sagan, Maciej Bodnar, Jay McCarthy, Oscar Gatto, Ivan Rovny, Juraj Sagan, Evgeni Petrov, Manuele Boaro

Team Sky nastawia się zdecydowanie na klasyfikację generalną. Liderem będzie Geraint Thomas, zwycięzca Paryż-Nicea i Volta ao Algarve. W górach pomocą będą mu służyć Ian Boswell, Leopold Konig i David Lopez, a na bardziej płaskich odcinkach Michał Gołaś i Christian Knees. W sprintach z najlepszymi będzie rywalizował Danny van Poppel, a na czasówce uważnie będziemy obserwować mistrza świata Vasiliya Kiryienkę.

Skład Team Sky na Tour de Suisse:

Geraint Thomas, Ian Boswell, Michał Gołaś, Leopold Konig, Vasil Kiryienka, David Lopez, Christian Knees, Danny van Poppel

Lampre-Merida jest przygotowane na pomoc trzykrotnemu zwycięzcy Tour de Suisse – Rui Coscie. W zeszłym roku Portugalczyk postanowił walczyć w Criterium du Dauphine, ale tym razem wraca po kolejny tytuł w Szwajcarii. W górach mistrz świata z Florencji będzie liczył na Przemysława Niemca i Kristijana Duraska. W ucieczki lub trudniejsze finisze będą celować Davide Cimolai i Yukiya Arashiro, a na płaskich odcinkach za chronienie lidera odpowiedzialni będą Matteo Bono, Mario Costa i Jan Polanc.

Skład Lampre-Merida na Tour de Suisse:

Rui Costa, Yukiya Arashiro, Matteo Bono, Davide Cimolai, Kristijan Durasek, Mario Costa, Jan Polanc, Przemysław Niemiec