Michał Kapusta / naszosie.pl

Zwycięstwem Mateusza Taciaka (CCC Sprandi Polkowice) zakończył się 5 etap Bałtyk – Karkonosze Tour, czyli legendarna czasówka na przełęcz Okraj. Wszystkie trzy miejsca na podium zajęli kolarze pomarańczowych.

W niedzielne przedpołudnie, kolarze do pokonania mieli 11 kilometrów ciężkiej, górskiej czasówki na przełęcz Okraj, która tradycyjnie ustawiła klasyfikację generalną.

Długo na prowadzeniu znajdował się Romero Marquez (GM Europa – Ovini), który z czasem 26:57 dał sobie prawo do wiary w solidny wynik końcowy. Jako pierwszy, solidnego Włocha zdołał pokonać dopiero Cameron Bayly (Attaque Gusto), który był o sekundę szybszy.

Klasyfikacja przewróciła się, kiedy na metę wpadli kolarze CCC Sprandi Polkowice. Znakomity czas wykręcił Mateusz Taciak (25:30), wychodząc na prowadzenie z ogromną przewagą. 54 sekundy do swojego kolegi stracił Maciej Paterski, a ponad minutę Nikolay Mihaylov. W kontakcie z pomarańczowymi zostali jeszcze Adam Stachowiak (Verva ActiveJet) i wspomnieni już wcześniej Bayly i Marquez.

Pełne wyniki – tutaj