Team Tinkoff

Polak będzie się starał poprowadzić swoją drużynę do podium Różowego wyścigu.

Pierwszy w tym roku trzytygodniowy wyścig jest celem Rafała na wiosenną część sezonu. Majka będzie chciał poprawić swoje osiągnięcia z 2013 i 2014 roku, kiedy był odpowiednio siódmy i szósty w klasyfikacji końcowej Giro d’Italia.

Nie mogę się doczekać startu w Giro po miesiącach przygotować do jednego z największych celów tego roku. Jako ekipa mieliśmy dobrą zimę, treningi i przygotowanie do sezonu. Uzyskaliśmy już znakomite wyniki w tym sezonie, co tworzy dobrą odskocznię do następnych sukcesów. Jesteśmy gotowi na pierwszy Wielki Tour, a ja jestem podekscytowany rolą lidera we Włoszech. Chcę dać z wszystko dla siebie, Tinkoff i wszystkich moich fanów. – powiedział Polak

W składzie rosyjskiej grupy znaleźli się także Matteo Tosatto, Evgeny Petrov i Pavel Brutt, którzy będą służyli swoim doświadczeniem. W górach Majka będzie liczył na Pawła Poljańskiego i Jesusa Hernandeza. Na pagórkowatych etapach pilnowaniem lidera będą się zajmować Jay McCarthy, Ivan Rovny i Manuele Boaro, który celuje też w etap jazdy indywidualnej na czas.

Mamy mocny skład. Dobrze jest korzystać z doświadczenia takich kolarzy jak Tosatto, Petrov czy Brutt i jeździć razem z Poljańskim. Myślę, że to ważna siła w ekipie. Mamy chłopaków, którzy będą w stanie pomagać mi na wszystkich etapach, a moim zadaniem jest być na czele w najważniejszych momentach.

Romandie pokazało mi, że moja forma jest we właściwym miejscu po mocnych treningach na wysokościach na Cyprze z ekipą. Jestem zadowolony ze swojej jazdy w górach i myślę, że to tam pojawią się prawdziwe różnice.

Trzymajcie za mnie kciuki!

Skład Tinkoff na Giro d’Italia:

Rafał Majka, Paweł Poljański, Manuele Boaro, Matteo Tosatto, Evgeny Petrov, Pavel Brutt, Jesus Hernandez, Jay McCarthy, Ivan Rovny

Informacja prasowa