Tour of Turkey / tourofturkey.org.tr

Kolarz Southeast-Venezuela rozstrzygnął na swoją korzyść sprint z peletonu. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Pello Bilbao (Caja Rural).

Dzisiejszy odcinek pomiędzy Alanya a Kemer miał długość 189.3km i był przeznaczony dla sprinterów – organizatorzy nie wyznaczyli ani jednej premii górskiej.

Ucieczkę dnia stworzyło sześciu zawodników: Michał Podlaski (VERVA Activejet), Ahmet Akdilek (Torku Sekerspor), Riccardo Stacchiotti (Nippo Vini Fantini), Kaspars Sergis (Alpha Baltic), Peter Schulting (Parkhotel Valkenburg CT) oraz Enrico Salvador (Unieuro Willier). Ich przewaga nie była zbyt duża, ale też dość wolno spadała.

45km przed finiszem mocniejszy zryw Michała Podlaskiego sprawił, że do peletonu wrócił zmęczony Kaspars Sergis. Pozostała piątka starała się uciekać przed zasadniczą grupą. 10km przed finiszem na samotny atak zdecydował się Schulting, za którym starał się pojechać Salvador, ale wszyscy uciekinierzy ostatecznie uznali przewagę peletonu 4.5km przed metą.

Na mecie, podobnie jak wczoraj, pojedynkowali się sprinterzy. Najlepszy był Jakub Mareczko (Southeast-Venezuela), który wyprzedził Andre Greipela (Lotto-Soudal) i Manuela Belettiego (Southeast-Venezuela). Ponownie w pierwszej “10” był Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki:
1. 75 MARECZKO Jakub ITA STH 4:20:28
2. 14 GREIPEL André GER LTS
3. 71 BELLETTI Manuel ITA STH
4. 155 MALUCELLI Matteo ITA UNI
5. 61 COLLI Daniele ITA NIP
6. 43 LABORIE Christophe FRA DMP
7. 31 STEPNIAK Grzegorz POL CCC
8. 5 MODOLO Sacha ITA LAM
9. 87 CECCHIN Alberto ITA ROT
10. 117 GALEYEV Vadim KAZ TSE
11. 72 BERTAZZO Liam ITA STH
12. 27 ANDRÉ MACIEL POR CJR
13. 146 ORKEN Ahmet TUR TRK
14. 83 JANORSCHKE Grischa GER ROT
15. 127 MEIER Alexander GER HAC
16. 126 HRINKOW Dominik AUT HAC
17. 93 BANASZEK Adrian POL VAT
18. 111 AKHMETOV Galym KAZ TSE
19. 158 FINETTO Mauro ITA UNI
20. 102 SMIRNOVS Andris LAT ALB
21. 137 ZANOTTI Marco ITA PVC
22. 22 GONÇALVES José POR CJR
23. 135 OCKELOEN Jasper NED PVC
24. 25 ARROYO DURAN David ESP CJR
25. 56 PINHEIRO DA SILVA R. BRA FSC
26. 96 CIESLIK Pawel POL VAT
27. 55 CHAMORRO PAIVA F. ARG FSC
28. 42 PACHER Quentin FRA DMP
29. 115 STALNOV Nikita KAZ TSE
30. 105 RACENAJS Kristofers LAT ALB
31. 21 BILBAO LOPEZ DE ESP CJR
32. 86 STÜSSI Colin SUI ROT
33. 23 VILELA Ricardo POR CJR
34. 141 BAKIRCI Nazim TUR TRK
35. 132 HOEKSTRA Jochem NED PVC
36. 24 ROSON GARCIA Jaime ESP CJR
37. 16 HENDERSON Greg NZL LTS
38. 147 KELES Fatih TUR TRK
39. 95 HNIK Karel CZE VAT
40. 82 BELDA GARCIA David ESP ROT
41. 51 PIEDRA PEREZ Antonio ESP FSC
42. 101 LUKSEVICS Viesturs LAT ALB
43. 26 MAS BONET Luis ESP CJR
44. 116 CHSHERBININ Yuriy KAZ TSE
45. 32 TACIAK Mateusz POL CCC
46. 157 CARBONI Giovanni ITA UNI
47. 133 VAN LUIJK Sven NED PVC
48. 15 HANSEN Adam AUS LTS
49. 112 KUZMIN Anton KAZ TSE
50. 68 KUBOKI Kazushige JPN NIP 0:00:08
51. 88 TOFFALI Nicola ITA ROT 0:00:12
52. 62 GROSU Eduard Michael ROU NIP 0:00:16
53. 138 TE BRAKE Remco NED PVC 0:00:17
54. 134 NOLTEN Bram NED PVC 0:00:27
55. 125 HAMMERSCHMID Raphael AUT HAC
56. 11 BROECKX Stig BEL LTS
57. 44 GALTA Fredrik Strand NOR DMP
58. 45 DI GREGORIO Rémy FRA DMP
59. 77 TEDESCHI Mirko ITA STH 0:00:30
60. 85 JAUN Lukas SUI ROT
61. 67 VIOLA Antonio ITA NIP 0:00:33
62. 13 FRISON Frederik BEL LTS
63. 84 GADAY OROZCO Lucas ARG ROT 0:00:37
64. 154 MALAGUTI Alessandro ITA UNI 0:00:39
65. 152 RAVANELLI Simone ITA UNI
66. 143 SAMLI Feritcan TUR TRK
67. 57 DE SOUZA ALMEIDA A. BRA FSC
68. 104 SERGIS Kaspars LAT ALB
69. 12 DOCKX Gert BEL LTS
70. 34 REBELLIN Davide ITA CCC
71. 73 DRAPERI Matteo ITA STH
72. 74 SALZ UNZUE Enrique ESP STH
73. 131 GRAZIATO Massimo ITA PVC
74. 6 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM
75. 76 ZHUPA Eugert ALB STH
76. 1 DURASEK Kristijan CRO LAM
77. 7 PETILLI Simone ITA LAM
78. 144 ATALAY Muhammet TUR TRK
79. 94 PODLASKI Michal POL VAT
80. 81 BALDO Nicolas FRA ROT
81. 65 ISHIBASHI Manabu JPN NIP
82. 123 GAUGL Florian AUT HAC
83. 118 SATLIKOV Maxim KAZ TSE 0:01:19
84. 113 KULIMBETOV Nurbolat KAZ TSE
85. 38 SAMOILAU Branislau BLR CCC
86. 35 PLUCINSKI Leszek POL CCC
87. 36 SZMYD Sylwester POL CCC
88. 37 HIRT Jan CZE CCC
89. 153 PEDRETTI Giovanni ITA UNI
90. 124 GRAF Andreas AUT HAC
91. 136 SCHULTING Peter NED PVC
92. 145 AKDILEK Ahmet TUR TRK
93. 41 DIAZ Daniel ARG DMP
94. 4 KOSHEVOY Ilia BLR LAM
95. 33 MIHAYLOV Nikolay BUL CCC 0:01:25
96. 3 FERRARI Roberto ITA LAM
97. 151 MOLTENI Marco ITA UNI 0:01:40
98. 52 URTASUN PEREZ Pablo ESP FSC
99. 8 XU Gang CHN LAM 0:02:11
100. 18 BOECKMANS Kris BEL LTS 0:02:16
101. 17 WALLAYS Jelle BEL LTS 0:02:27
102. 156 SALVADOR Enrico ITA UNI 0:02:53
103. 66 STACCHIOTTI Riccardo ITA NIP 0:06:09
104. 114 NIKITIN Matvey KAZ TSE 0:07:33
DSQ 97 BANASZEK Norbert POL VAT
DNF 91 STANISZEWSKI Daniel POL VAT
DNS 54 CORREIA DINIZ Alex BRA FSC
DNS 142 SAYAR Mustafa TUR TRK

Klasyfikacja generalna:
1. 21 BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA P. ESP CJR 20:07:06
2. 22 GONÇALVES José POR CJR 0:00:05
3. 25 ARROYO DURAN David ESP CJR 0:00:13
4. 115 STALNOV Nikita KAZ TSE 0:00:22
5. 26 MAS BONET Luis ESP CJR 0:01:14
6. 15 HANSEN Adam AUS LTS 0:02:22
7. 16 HENDERSON Greg NZL LTS 0:03:46
8. 14 GREIPEL André GER LTS 0:05:41
9. 11 BROECKX Stig BEL LTS 0:08:01
10. 12 DOCKX Gert BEL LTS 0:09:38
11. 158 FINETTO Mauro ITA UNI 0:13:05
12. 42 PACHER Quentin FRA DMP 0:13:08
13. 23 VILELA Ricardo POR CJR
14. 24 ROSON GARCIA Jaime ESP CJR 0:13:33
15. 157 CARBONI Giovanni ITA UNI 0:14:01
16. 135 OCKELOEN Jasper NED PVC 0:15:17
17. 95 HNIK Karel CZE VAT
18. 132 HOEKSTRA Jochem NED PVC 0:15:30
19. 146 ORKEN Ahmet TUR TRK 0:16:53
20. 87 CECCHIN Alberto ITA ROT 0:17:56
21. 17 WALLAYS Jelle BEL LTS 0:19:56
22. 61 COLLI Daniele ITA NIP 0:20:47
23. 96 CIESLIK Pawel POL VAT 0:20:50
24. 32 TACIAK Mateusz POL CCC 0:21:10
25. 111 AKHMETOV Galym KAZ TSE 0:21:12
26. 94 PODLASKI Michal POL VAT 0:21:29
27. 133 VAN LUIJK Sven NED PVC 0:21:42
28. 13 FRISON Frederik BEL LTS 0:21:52
29. 51 PIEDRA PEREZ Antonio ESP FSC 0:22:01
30. 35 PLUCINSKI Leszek POL CCC 0:22:09
31. 18 BOECKMANS Kris BEL LTS 0:22:11
32. 1 DURASEK Kristijan CRO LAM 0:22:14
33. 154 MALAGUTI Alessandro ITA UNI 0:22:46
34. 3 FERRARI Roberto ITA LAM 0:23:45
35. 6 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 0:23:46
36. 45 DI GREGORIO Rémy FRA DMP 0:24:13
37. 36 SZMYD Sylwester POL CCC 0:25:01
38. 131 GRAZIATO Massimo ITA PVC 0:25:13
39. 155 MALUCELLI Matteo ITA UNI 0:26:03
40. 7 PETILLI Simone ITA LAM 0:26:14
41. 34 REBELLIN Davide ITA CCC
42. 4 KOSHEVOY Ilia BLR LAM
43. 112 KUZMIN Anton KAZ TSE 0:26:28
44. 66 STACCHIOTTI Riccardo ITA NIP 0:27:17
45. 74 SALZ UNZUE Enrique ESP STH 0:27:33
46. 137 ZANOTTI Marco ITA PVC 0:30:40
47. 27 ANDRÉ MACIEL GONÇALVES D. POR CJR
48. 141 BAKIRCI Nazim TUR TRK
49. 82 BELDA GARCIA David ESP ROT
50. 85 JAUN Lukas SUI ROT 0:31:51
51. 136 SCHULTING Peter NED PVC 0:32:02
52. 37 HIRT Jan CZE CCC
53. 52 URTASUN PEREZ Pablo ESP FSC 0:32:40
54. 5 MODOLO Sacha ITA LAM 0:33:05
55. 117 GALEYEV Vadim KAZ TSE
56. 127 MEIER Alexander GER HAC 0:33:25
57. 75 MARECZKO Jakub ITA STH 0:33:41
58. 138 TE BRAKE Remco NED PVC 0:34:47
59. 144 ATALAY Muhammet TUR TRK 0:34:58
60. 72 BERTAZZO Liam ITA STH 0:35:10
61. 147 KELES Fatih TUR TRK 0:35:29
62. 33 MIHAYLOV Nikolay BUL CCC 0:36:12
63. 88 TOFFALI Nicola ITA ROT 0:37:12
64. 93 BANASZEK Adrian POL VAT 0:37:31
65. 77 TEDESCHI Mirko ITA STH 0:38:41
66. 76 ZHUPA Eugert ALB STH 0:38:50
67. 62 GROSU Eduard Michael ROU NIP 0:39:20
68. 101 LUKSEVICS Viesturs LAT ALB 0:39:46
69. 71 BELLETTI Manuel ITA STH 0:42:58
70. 31 STEPNIAK Grzegorz POL CCC
71. 116 CHSHERBININ Yuriy KAZ TSE
72. 43 LABORIE Christophe FRA DMP
73. 102 SMIRNOVS Andris LAT ALB 0:43:18
74. 126 HRINKOW Dominik AUT HAC 0:43:43
75. 125 HAMMERSCHMID Raphael AUT HAC 0:43:55
76. 57 DE SOUZA ALMEIDA André BRA FSC 0:43:57
77. 123 GAUGL Florian AUT HAC 0:44:07
78. 152 RAVANELLI Simone ITA UNI 0:44:22
79. 81 BALDO Nicolas FRA ROT
80. 145 AKDILEK Ahmet TUR TRK 0:44:37
81. 67 VIOLA Antonio ITA NIP 0:44:45
82. 65 ISHIBASHI Manabu JPN NIP 0:45:02
83. 86 STÜSSI Colin SUI ROT 0:45:09
84. 41 DIAZ Daniel ARG DMP 0:45:15
85. 38 SAMOILAU Branislau BLR CCC 0:45:43
86. 118 SATLIKOV Maxim KAZ TSE 0:46:00
87. 134 NOLTEN Bram NED PVC 0:46:13
88. 8 XU Gang CHN LAM 0:46:27
89. 143 SAMLI Feritcan TUR TRK 0:46:33
90. 156 SALVADOR Enrico ITA UNI 0:46:56
91. 44 GALTA Fredrik Strand NOR DMP
92. 73 DRAPERI Matteo ITA STH 0:47:48
93. 83 JANORSCHKE Grischa GER ROT 0:50:51
94. 153 PEDRETTI Giovanni ITA UNI 0:51:49
95. 113 KULIMBETOV Nurbolat KAZ TSE 0:52:10
96. 114 NIKITIN Matvey KAZ TSE 0:55:36
97. 68 KUBOKI Kazushige JPN NIP 1:01:00
98. 105 RACENAJS Kristofers LAT ALB 1:01:07
99. 104 SERGIS Kaspars LAT ALB 1:01:12
100. 84 GADAY OROZCO Lucas ARG ROT 1:01:16
101. 55 CHAMORRO PAIVA F. ARG FSC 1:01:59
102. 151 MOLTENI Marco ITA UNI 1:02:03
103. 124 GRAF Andreas AUT HAC 1:06:29
104. 56 PINHEIRO DA SILVA Roberto BRA FSC 1:27:38