Akademia Copernicus

Wiosna rozkwita, kolarze przesiedli się już z rowerów górskich na rowery szosowe. W Sobótce kolarze Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego zainaugurowała sezon szosowy.

Luty już dawno nie był snem zimowym dla Akademii. Wyjątkowy, 29 dzień tego miesiąca był okazją dla kolarzy na sprawdzenie swojej formy podczas badań wydolnościowych. Badania robiła firma współpracująca z Akademią – 4 Sport Lab, która od wielu miesięcy opiekuje się młodymi kolarzami z Torunia.

wydolnosc

Akademia rośnie! 9 marca z kolei swoją działalność rozpoczął UKS Kometa Obrowo przy Zespole Szkół w Dobrzejewicach. Jest to klub powstały na bazie dotychczasowej sekcji kolarskiej Akademii Copernicus w Obrowie. Za szkolenie będzie odpowiadał trener Bartek Piotrowski, a wsparcia udzielą mu Andrzej Kiejnowski i cały sztab drużyny Michała Kwiatkowskiego. Podczas inauguracji Akademia przekazała szkole rowery szosowe, których większą część pozyskano dzięki projektowi realizowanemu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa za pośrednictwem Polskiego Związku Kolarskiego.

inauguracja

19 marca był dniem pierwszego treningu rodzinnego organizowanego przez Copernicusa i firmę Budlex. Niska temperatura nie przestraszyła zapalonych kolarzy – najmłodszy z nich liczył 6 lat, a w sumie uczestników było ponad 60! Trening trwał około 1.5 godziny, a po obowiązkowej rozgrzewce rozpoczęła się zabawa – m.in. pokonanie toru przeszkód i jak najwolniejsza jazda! Druga odsłona wspólnych treningów już 30 kwietnia!

wspolny trening

Pierwszy oficjalny start w tym sezonie już za Akademią! Weekend 2-3 kwietnia był terminem zmagań w Dzierżoniowie i Sobótce. Podczas kryterium barwy Copernicusa reprezentowali juniorki młodsze, juniorzy młodsi oraz juniorzy, natomiast na Ślężańskiego Mnicha dołączyli również młodzicy i młodziczki.

Pierwsze występy i od razu pierwsze podium! Tym razem trzecią lokatę w kategorii junior młodszy zajął Kacper Walkowiak. Piąty był Karol Wawrzyniak, a ósmy Bartłomiej Frątczak. Wśród juniorek młodszych Oliwia Majewska byłą 14.. Juniorzy również zaliczyli udany występ – Artur Lewandowski był 6., Adrian Brzozowski 11., Adrian Walecki 12., a Łukasz Ochocki 13..

Niedziela była jeszcze bardziej obfita w sukcesy. Podczas Ślężańskiego Mnicha spiker trzykrotnie wywoływał nazwiska podopiecznych Michała Kwiatkowskiego na podium! Karol Wawrzyniak był drugi, a Kacper Walkowiak trzeci w wyścigu juniorów młodszych, natomiast Olga Wankiewicz po weryfikacji fotofiniszu zajęła drugą lokatę w zmaganiach młodziczek. Niestety w juniorach zabrakło szczęścia – duża aktywność i “szarpanie” pozwoliły kolarzom Akademii na ósme miejsce Adriana Waleckiego i dziewiąte Artura Lewandowskiego. Do ucieczek starali się też zabrać Maciej Kwiatkowski i Łukasz Ochocki.

Wśród młodzików na czwartym miejscu rywalizację zakończył z kolei Radosław Frątczak, a juniorki młodsze – Oliwia Majewska i Marta Brzozowska – były odpowiednio 5. i 9..

x_Kryterium-Dzierzoniow_2016_0359

Źródło: copernicus-cycling.pl