Historyczna, pierwsza edycja Tour de Pologne dla kobiet – rozpocznie się 19 lipca w Zakopanem, a zakończy dzień później w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zwiastun Tour de Pologne kobiet 2016:

Lang Team od sezonu 2016 na równi postawił organizację wyścigu Tour de Pologne kobiet i mężczyzn. Dzień po zakończeniu imprezy z kalendarza UCI WorldTour, rozpocznie się wyścig pań! W dwa dni w górskim terenie, zawodniczki przystąpią do trzech etapów. Dwóch ze startu wspólnego i jazdy indywidualnej na czas.

 

Mapa Tour de Pologne 2016 kobiet

Etap 1

etap 1 mapa Tour de Pologne 2016 kobiet

wys_etap1_TdP_Women

Pierwszego dnia rywalizacji, zawodniczki zmierzą się z wymagającą rundą ze startem i metą w Zakopanem. Na każdej znajdują się podjazdy pod Głodówkę, Ząb i Kościelisko Butrowy Wierch, a w sumie Panie przejadą dwa takie okrążenia. W sumie do pokonania będzie 100 kilometrów.

Etap 2

etap 2 mapa Tour de Pologne 2016 kobiet

wys_etap2_TdP_Women

Podobnie jak w wyścigu mężczyzn, etap na rundach w Bukowinie będzie królewskim odcinkiem wyścigu. Panie o poranku będą miały do przejechania 78 kilometrów na podjazdach pod Ząb, Ścianę Bukovinę i Wierch Rusiński. Do mety również będzie prowadził podjazd!

Etap 3

etap 3 mapa Tour de Pologne 2016 kobiet

wys_etap3_TdP_Women

Po południu wyścig zakończy się bardzo krótką, lecz konkretną czasówką! Trasa wytyczona zostanie w Bukowinie i prowadzić będzie cały czas pod górę! Do pokonania tylko cztery kilometry, ale z pewnością będą miały one wpływ na końcową klasyfikację generalną.