Marek Bala / naszosie.pl

Brazylijka z BTC City Ljubljanabyła najszybsza na podjeździe do Bukowiny Tatrzańskiej. Liderką pozostała Jolanda Neff (Szwajcaria).

Czasówka miała długość zaledwie 4km, ale cała trasa prowadziła pod górę. Bardzo dobrze radziły sobie Polki – długo zmieniały się na prowadzeniu m.in. Aurela Nerlo (Polska), Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Colnago Kórnik) czy Martyna Klekot (TKK Pacific Nestle Toruń). Znakomicie pojechały Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka) i Ewelina Szybiak (Polska).

Polki musiały jednak uznać wyższość innych zawodniczek – jeszcze lepiej pojechały Tetiana Riabchenko (Ukraina) i Flavia Oliveira (BTC City Ljubljana).

Najlepszy czas uzyskała właśnie Flavia Oliveira (BTC City Ljubljana)! Jolanda Neff (Szwajcaria) straciła do niej 26 sekund, ale utrzymała pozycję liderki w klasyfikacji generalnej.

Etap:

Zawodniczka Nr start. Team Bon. Czas Kary
1 OLIVEIRA Flavia 24 BTC – 10s 09′ 18” 20p
2 RIABCHENKO Tetiana 52 UKR – 6s + 00′ 10” 19p
3 BRZEŹNA-BENTKOWSKA Paulina 111 MAT – 4s + 00′ 18” 18p
4 NEFF Jolanda 44 SWI + 00′ 26” 17p
5 SZYBIAK Ewelina 31 POL + 00′ 37” 16p
6 PALADIN Soraya 15 TOG + 00′ 42” 15p
7 VYSOTSKA Ievgenia 53 UKR + 00′ 46” 14p
8 KLEKOT Martyna 101 PAC + 00′ 47” 13p
9 BATAGELJ Polona 21 BTC + 00′ 48” 12p
10 PŁOSAJ Nikol 93 UKS + 00′ 49” 11p
11 RATAJCZAK Alicja 95 UKS + 00′ 56” 10p
12 LELEIVYTE Rasa 1 VAI + 00′ 58” 9p
13 BRZEŹNA Monika 112 MAT + 01′ 05” 8p
14 WILKOS Katarzyna 113 MAT + 01′ 11” 7p
15 NOSKOVA Nikola 133 DUK + 01′ 14” 6p
16 GENELEVA Tatyana 63 KAZ + 01′ 15” 5p
17 ŻUR Monika 36 POL + 01′ 15” 4p
18 NERLO Aurela 32 POL + 01′ 20” 3p
19 GANTENBEIN Corina 41 SWI + 01′ 20” 2p
20 QUAGLIOTTO Nadia 16 TOG + 01′ 22” 1p
21 IVANIUK Maryna 56 UKR + 01′ 25”
22 LACH Marta 114 MAT + 01′ 27”
23 SHEKEL Olha 54 UKR + 01′ 27”
24 RADIONOVA Khrystyna 55 UKR + 01′ 29”
25 PŁOSZCZYCA Kamila 94 UKS + 01′ 30”
26 GORYCKA Paula 122 BOG + 01′ 30”
27 STIRNEMANN Kathrin 45 SWI + 01′ 33”
28 KOLLER Nicole 43 SWI + 01′ 33”
29 KESEG STEVKOVA Janka 71 SVK + 01′ 34”
30 KELLER Alessandra 42 SWI + 01′ 34”
31 LAIZANE Lija 4 VAI + 01′ 34”
32 JASEKOVA Tatiana 75 SVK + 01′ 36”
33 KONONENKO Valeriya 51 UKR + 01′ 39”
34 RADZISZEWSKA Klaudia 103 PAC + 01′ 45”
35 ZIGART Urska 22 BTC + 01′ 46”
36 HOOGEBOOM Roos 123 BOG + 01′ 47”
37 DAL SANTO Nicole 11 TOG + 01′ 48”
38 SOKOVNINA Natalya 66 KAZ + 01′ 48”
39 NESTI Nicole 6 VAI + 01′ 49”
40 AUSRINE Trebaite 121 BOG + 01′ 51”
41 JUHASOVA Andrea 72 SVK + 01′ 51”
42 PEREKITKO Karolina 104 PAC + 01′ 52”
43 FRANCHI Elena 3 VAI + 01′ 56”
44 GARGELOVA Tereza 82 UNI + 02′ 03”
45 MARIOTTO Sara 13 TOG + 02′ 06”
46 PLANICKOVA Eva 134 DUK + 02′ 08”
47 BACIŃSKA Agnieszka 116 MAT + 02′ 08”
48 PRZĘZAK Dorota 33 POL + 02′ 10”
49 ELSNER Tanja 25 BTC + 02′ 11”
50 BREWIŃSKA Katarzyna 105 PAC + 02′ 11”
51 BAJGEROVA Nikola 132 DUK + 02′ 14”
52 HUMELT Weronika 91 UKS + 02′ 15”
53 UMUTZHANOVA Makhabbat 61 KAZ + 02′ 18”
54 MINARIKOVA-SVECOVA Denisa 84 UNI + 02′ 19”
55 MARTINI Alessia 5 VAI + 02′ 19”
56 MIKULASKOVA Martina 135 DUK + 02′ 22”
57 JUHASOVA Zuzana 73 SVK + 02′ 23”
58 POTAPOVA Faina 64 KAZ + 02′ 23”
59 LEONARDI Elena 12 TOG + 02′ 26”
60 LORKOWSKA Patrycja 35 POL + 02′ 28”
61 DĄBROWSKA Patrycja 102 PAC + 02′ 31”
62 NAPIERALSKA Sabina 92 UKS + 02′ 33”
63 PASTARNAK Viktoriya 65 KAZ + 02′ 41”
64 ROTTEROVA Aneta 85 UNI + 03′ 12”
65 HAVLIKOVA Pavla 131 DUK + 03′ 19”
66 SEITOVA Zhanuya 62 KAZ + 03′ 45”

Klasyfikacja generalna:

1 NEFF Jolanda 44 SWI 03h 12′ 35”
2 OLIVEIRA Flavia 24 BTC 03h 13′ 38” + 01′ 03”
3 RIABCHENKO Tetiana 52 UKR 03h 14′ 45” + 02′ 10”
4 SZYBIAK Ewelina 31 POL 03h 15′ 18” + 02′ 43”
5 BRZEŹNA-BENTKOWSKA Paulina 111 MAT 03h 15′ 18” + 02′ 43”
6 VYSOTSKA Ievgenia 53 UKR 03h 15′ 32” + 02′ 57”
7 LELEIVYTE Rasa 1 VAI 03h 15′ 34” + 02′ 59”
8 PALADIN Soraya 15 TOG 03h 15′ 46” + 03′ 11”
9 BATAGELJ Polona 21 BTC 03h 15′ 52” + 03′ 17”
10 RATAJCZAK Alicja 95 UKS 03h 18′ 20” + 05′ 45”
11 KLEKOT Martyna 101 PAC 03h 19′ 35” + 07′ 00”
12 BRZEŹNA Monika 112 MAT 03h 19′ 55” + 07′ 20”
13 GANTENBEIN Corina 41 SWI 03h 20′ 00” + 07′ 25”
14 NOSKOVA Nikola 133 DUK 03h 20′ 03” + 07′ 28”
15 GENELEVA Tatyana 63 KAZ 03h 20′ 37” + 08′ 02”
16 KOLLER Nicole 43 SWI 03h 22′ 37” + 10′ 02”
17 KELLER Alessandra 42 SWI 03h 24′ 10” + 11′ 35”
18 ŻUR Monika 36 POL 03h 25′ 00” + 12′ 25”
19 WILKOS Katarzyna 113 MAT 03h 26′ 19” + 13′ 44”
20 LACH Marta 114 MAT 03h 26′ 35” + 14′ 00”
21 PŁOSAJ Nikol 93 UKS 03h 29′ 22” + 16′ 47”
22 KESEG STEVKOVA Janka 71 SVK 03h 30′ 07” + 17′ 32”
23 FRANCHI Elena 3 VAI 03h 30′ 29” + 17′ 54”
24 NERLO Aurela 32 POL 03h 30′ 30” + 17′ 55”
25 RADIONOVA Khrystyna 55 UKR 03h 30′ 39” + 18′ 04”
26 STIRNEMANN Kathrin 45 SWI 03h 30′ 43” + 18′ 08”
27 RADZISZEWSKA Klaudia 103 PAC 03h 30′ 55” + 18′ 20”
28 SOKOVNINA Natalya 66 KAZ 03h 30′ 58” + 18′ 23”
29 UMUTZHANOVA Makhabbat 61 KAZ 03h 31′ 28” + 18′ 53”
30 POTAPOVA Faina 64 KAZ 03h 31′ 33” + 18′ 58”
31 AUSRINE Trebaite 121 BOG 03h 32′ 46” + 20′ 11”
32 SHEKEL Olha 54 UKR 03h 34′ 38” + 22′ 03”
33 QUAGLIOTTO Nadia 16 TOG 03h 34′ 51” + 22′ 16”
34 IVANIUK Maryna 56 UKR 03h 34′ 51” + 22′ 16”
35 LAIZANE Lija 4 VAI 03h 35′ 03” + 22′ 28”
36 KONONENKO Valeriya 51 UKR 03h 35′ 05” + 22′ 30”
37 HOOGEBOOM Roos 123 BOG 03h 35′ 13” + 22′ 38”
38 JUHASOVA Andrea 72 SVK 03h 35′ 20” + 22′ 45”
39 PRZĘZAK Dorota 33 POL 03h 35′ 36” + 23′ 01”
40 PEREKITKO Karolina 104 PAC 03h 35′ 45” + 23′ 10”
41 MIKULASKOVA Martina 135 DUK 03h 35′ 56” + 23′ 21”
42 NESTI Nicole 6 VAI 03h 36′ 04” + 23′ 29”
43 GARGELOVA Tereza 82 UNI 03h 36′ 18” + 23′ 43”
44 MINARIKOVA-SVECOVA Denisa 84 UNI 03h 37′ 02” + 24′ 27”
45 HAVLIKOVA Pavla 131 DUK 03h 37′ 34” + 24′ 59”
46 ZIGART Urska 22 BTC 03h 37′ 37” + 25′ 02”
47 DAL SANTO Nicole 11 TOG 03h 37′ 39” + 25′ 04”
48 BACIŃSKA Agnieszka 116 MAT 03h 37′ 59” + 25′ 24”
49 BREWIŃSKA Katarzyna 105 PAC 03h 38′ 02” + 25′ 27”
50 MARTINI Alessia 5 VAI 03h 38′ 10” + 25′ 35”
51 LEONARDI Elena 12 TOG 03h 38′ 17” + 25′ 42”
52 NAPIERALSKA Sabina 92 UKS 03h 38′ 22” + 25′ 47”
53 PASTARNAK Viktoriya 65 KAZ 03h 38′ 30” + 25′ 55”
54 JUHASOVA Zuzana 73 SVK 03h 38′ 39” + 26′ 04”
55 JASEKOVA Tatiana 75 SVK 03h 39′ 15” + 26′ 40”
56 DĄBROWSKA Patrycja 102 PAC 03h 41′ 07” + 28′ 32”
57 PLANICKOVA Eva 134 DUK 03h 41′ 47” + 29′ 12”
58 BAJGEROVA Nikola 132 DUK 03h 41′ 53” + 29′ 18”
59 MARIOTTO Sara 13 TOG 03h 42′ 39” + 30′ 04”
60 ELSNER Tanja 25 BTC 03h 44′ 23” + 31′ 48”
61 GORYCKA Paula 122 BOG 03h 45′ 58” + 33′ 23”
62 HUMELT Weronika 91 UKS 03h 53′ 58” + 41′ 23”
63 ROTTEROVA Aneta 85 UNI 03h 58′ 30” + 45′ 55”
64 SEITOVA Zhanuya 62 KAZ 03h 58′ 46” + 46′ 11”
65 PŁOSZCZYCA Kamila 94 UKS 04h 00′ 30” + 47′ 55”
66 LORKOWSKA Patrycja 35 POL 04h 07′ 38” + 55′ 03