© ASO/B.Bade

Thibaut Pinot (FDJ) wygrał czasówkę i jest liderem po dwóch etapach Criterium International. Pierwszy etap padł łupem Sama Bennetta (Bora – Argon 18).

Już tradycyjnie francuski dwudniowy wyścig składa się z trzech etapów. W sobotni poranek kolarze rywalizowali na trasie między Porto-Vecchio. Odcinek miał 90 kilometrów długości i zdecydowanie sprzyjał sprinterom.

criterium 1 etap

W ucieczkę zabrali się Pierre Latour (Ag2r La Mondiale), Lilian Calmejane (Direct Energie) i Jeremy Leveau (Roubaix Lille Métropole). Zgodnie z oczekiwaniami peleton nie dał im powalczyć o końcowe zwycięstwo, ale dogonił ich dopiero na ostatnim kilometrze. Sprinterski finisz wygrał Sam Bennett (Bora – Argon 18) i został liderem wyścigu. Podium etapowe uzupełnili Rudy Barbier (Roubaix Lille Métropole) i Romain Feillu (HP BTP – Auber93).

Po południu na kolarzy czekała krótka (7 kilometrów), ale techniczna jazda indywidualna na czas wokół Porto-Vecchio.

criterium 2 etapŚwietny czas wykręcił Jerome Coppel (IAM Cycling) – 9’13”. Mocno zmotywowany na zwycięstwo w tym wyścigu Thibaut Pinot (FDJ) był lepszy od rodaka o dwie sekundy. Zwycięzca dwóch etapów Tour de France nie dał się już wyprzedzić i zrobił duży krok do triumfu w klasyfikacji generalnej. Trzeci czas wykręcił Alexandre Geniez (FDJ).

Pinot został oczywiście nowym liderem wyścigu. Jutro przed kolarzami ostatni etap, z finałową wspinaczką pod Col de l’Ospedale.

Wyniki etapu:

1.    FRA PINOT Thibaut    11    FDJ    09′ 11”
2.    FRA COPPEL Jérôme    51    IAM CYCLING    09′ 13”    + 00′ 02”
3.    FRA GENIEZ Alexandre    14    FDJ    09′ 14”    + 00′ 03”
4.    ITA MOSER Moreno    44    CANNONDALE    09′ 15”    + 00′ 04”
5.    FRA PÉRAUD Jean-Christophe    1    AG2R LA MONDIALE    09′ 16”    + 00′ 05”
6.    LTU NAVARDAUSKAS Ramunas    45    CANNONDALE    09′ 21”    + 00′ 10”
7.    NED OOMEN Sam    71    TEAM GIANT-ALPECIN    09′ 21”    + 00′ 10”
8.    AUT BRÄNDLE Matthias    53    IAM CYCLING    09′ 21”    + 00′ 10”
9.    FRA ROY Jérémy    18    FDJ    09′ 23”    + 00′ 12”
10.    USA CRADDOCK Lawson    42    CANNONDALE    09′ 28”    + 00′ 17”
11.    ITAV ILLELLA Davide    47    CANNONDALE    09′ 30”    + 00′ 19”
12.    FRA ROUX Anthony    17    FDJ    09′ 30”    + 00′ 19”
13.    FRA DELAPLACE Anthony    23    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    09′ 30”    + 00′ 19”
14.    FRA PICHON Laurent    15    FDJ    09′ 32”    + 00′ 21”
15.    IRL BENNETT Sam    31    BORA-ARGON 18    09′ 33”    + 00′ 22”
16.    NOR EIKING Odd Christian    13    FDJ    09′ 33”    + 00′ 22”
17.    FRA VOECKLER Thomas    91    DIRECT ENERGIE    09′ 33”    + 00′ 22”
18.    SUI REICHENBACH Sébastien    16    FDJ    09′ 33”    + 00′ 22”
19.    FRA SICARD Romain    97    DIRECT ENERGIE    09′ 33”    + 00′ 22”
20.    FRA TURGIS Anthony    67    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    09′ 34”    + 00′ 23”
21.    AUTKONRAD Patrick    35    BORA-ARGON 18    09′ 34”    + 00′ 23”
22.    FRABAGOT Yoann    62    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    09′ 36”    + 00′ 25”
23.    SWELUDVIGSSON Fredrik    76    TEAM GIANT-ALPECIN    09′ 36”    + 00′ 25”
24.    AUTDENIFL Stefan    55    IAM CYCLING    09′ 37”    + 00′ 26”
25.    FRAROSTOLLAN Thomas    158    ARMEE DE TERRE    09′ 37”    + 00′ 26”
26.    NZLORAM James    125    ONE PRO CYCLING    09′ 38”    + 00′ 27”
27.    FRALATOUR Pierre-Roger    7    AG2R LA MONDIALE    09′ 38”    + 00′ 27”
28.    USAGAIMON Phillip    43    CANNONDALE    09′ 39”    + 00′ 28”
29.    GERGRETSCH Patrick    5    AG2R LA MONDIALE    09′ 40”    + 00′ 29”
30.    FRAVUILLERMOZ Alexis    8    AG2R LA MONDIALE    09′ 40”    + 00′ 29”
31.    FRAANTOMARCHI Julien    142    ROUBAIX METROPOLE LILLE    09′ 40”    + 00′ 29”
32.    LATSKUJINS TOMS    46    CANNONDALE    09′ 41”    + 00′ 30”
33.    FRAJEANNESSON Arnold    61    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    09′ 41”    + 00′ 30”
34.    BELVANTOMME Maxime    147    ROUBAIX METROPOLE LILLE    09′ 41”    + 00′ 30”
35.    FRACALMEJANE Lilian    92    DIRECT ENERGIE    09′ 42”    + 00′ 31”
36.    FRAFEDRIGO Pierrick    21    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    09′ 43”    + 00′ 32”
37.    FRAPACHER Quentin    108    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    09′ 44”    + 00′ 33”
38.    FRALEDANOIS Kevin    25    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    09′ 45”    + 00′ 34”
39.    GERHERKLOTZ Silvio    33    BORA-ARGON 18    09′ 45”    + 00′ 34”
40.    AUTMUHLBERGER Gregor    36    BORA-ARGON 18    09′ 45”    + 00′ 34”
41.    POLDOMAGALSKI Karol    123    ONE PRO CYCLING    09′ 45”    + 00′ 34”
42.    FRAGRELLIER Fabien    94    DIRECT ENERGIE    09′ 46”    + 00′ 35”
43.    FRAROLLAND Pierre    41    CANNONDALE    09′ 46”    + 00′ 35”
44.    GERBUCHMANN Emanuel    32    BORA-ARGON 18    09′ 47”    + 00′ 36”
45.    USAHAGA Chad    73    TEAM GIANT-ALPECIN    09′ 47”    + 00′ 36”
46.    FRABONNET William    12    FDJ    09′ 48”    + 00′ 37”
47.    FRACOUSIN Jérome    65    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    09′ 48”    + 00′ 37”
48.    ESPMATE MARDONES Luis Angel    66    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    09′ 48”    + 00′ 37”
49.    FRACHETOUT LOÏC    64    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    09′ 49”    + 00′ 38”
50.    FRAMOUREY Francis    27    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    09′ 49”    + 00′ 38”
51.    AUTKRIZEK Matthias    115    TEAM ROTH    09′ 49”    + 00′ 38”
52.    FRADASSONVILLE Flavien    132    HP BTP – AUBER 93    09′ 50”    + 00′ 39”
53.    GERKäMNA Lennard    83    STÖLTING SERVICE GROUP    09′ 50”    + 00′ 39”
54.    DENQUAADE Rasmus Christian    86    STÖLTING SERVICE GROUP    09′ 50”    + 00′ 39”
55.    GBRWILLIAMS Peter    128    ONE PRO CYCLING    09′ 50”    + 00′ 39”
56.    FRABOUHANNI Rayane    63    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    09′ 51”    + 00′ 40”
57.    SUIFUMEAUX JONATHAN    56    IAM CYCLING    09′ 51”    + 00′ 40”
58.    FRABRUN Frederic    22    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    09′ 53”    + 00′ 42”
59.    SUILANG Pirmin    57    IAM CYCLING    09′ 54”    + 00′ 43”
60.    FRADUVAL Julien    152    ARMEE DE TERRE    09′ 54”    + 00′ 43”
61.    FRABARBIER Rudy    141    ROUBAIX METROPOLE LILLE    09′ 54”    + 00′ 43”
62.    FRALEMARCHAND Romain    84    STÖLTING SERVICE GROUP    09′ 55”    + 00′ 44”
63.    SUITHALMANN Roland    118    TEAM ROTH    09′ 55”    + 00′ 44”
64.    FRAGAUTIER Cyril    4    AG2R LA MONDIALE    09′ 55”    + 00′ 44”
65.    DENGULDHAMMER Rasmus    82    STÖLTING SERVICE GROUP    09′ 55”    + 00′ 44”
66.    FRABALDO Nicolas    112    TEAM ROTH    09′ 56”    + 00′ 45”
67.    FRALEBRETON Kévin    154    ARMEE DE TERRE    09′ 56”    + 00′ 45”
68.    FRADI GREGORIO Rémy    101    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    09′ 57”    + 00′ 46”
69.    PORPIRES Bruno    117    TEAM ROTH    09′ 57”    + 00′ 46”
70.    GERVOSS Paul    38    BORA-ARGON 18    09′ 57”    + 00′ 46”
71.    USAJONES Carter    75    TEAM GIANT-ALPECIN    09′ 58”    + 00′ 47”
72.    FRAEL FARES Julien    102    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    09′ 58”    + 00′ 47”
73.    FRAQUEMENEUR Perrig    96    DIRECT ENERGIE    09′ 58”    + 00′ 47”
74.    NZLSMITH Dion    126    ONE PRO CYCLING    09′ 59”    + 00′ 48”
75.    FRACORNU JÉRÉMY    93    DIRECT ENERGIE    09′ 59”    + 00′ 48”
76.    FRAJEANDESBOZ Fabrice    95    DIRECT ENERGIE    09′ 59”    + 00′ 48”
77.    GERNERZ Dominik    37    BORA-ARGON 18    10′ 01”    + 00′ 50”
78.    FRAMAINARD Jérôme    155    ARMEE DE TERRE    10′ 02”    + 00′ 51”
79.    FRABERARD Julien    2    AG2R LA MONDIALE    10′ 02”    + 00′ 51”
80.    FRATHEVENOT Guillaume    98    DIRECT ENERGIE    10′ 03”    + 00′ 52”
81.    FRAFEILLU Romain    131    HP BTP – AUBER 93    10′ 04”    + 00′ 53”
82.    FRACHEVRIER Clément    54    IAM CYCLING    10′ 05”    + 00′ 54”
83.    FRAPEREIRA Florent    145    ROUBAIX METROPOLE LILLE    10′ 06”    + 00′ 55”
84.    GERMAGER Christian    85    STÖLTING SERVICE GROUP    10′ 07”    + 00′ 56”
85.    GBRHANDLEY Richard    124    ONE PRO CYCLING    10′ 08”    + 00′ 57”
86.    FRAVENTURINI Clément    68    COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS    10′ 08”    + 00′ 57”
87.    AUSVON HOFF Steele    127    ONE PRO CYCLING    10′ 08”    + 00′ 57”
88.    FRALEVARLET Guillaume    135    HP BTP – AUBER 93    10′ 08”    + 00′ 57”
89.    FRALEVEAU Jérémy    143    ROUBAIX METROPOLE LILLE    10′ 08”    + 00′ 57”
90.    SUIBRüNGGER Nico    114    TEAM ROTH    10′ 09”    + 00′ 58”
91.    USAFAIRLY Caleb    72    TEAM GIANT-ALPECIN    10′ 09”    + 00′ 58”
92.    FRARENAULT MAXIME    137    HP BTP – AUBER 93    10′ 10”    + 00′ 59”
93.    GERGERDEMANN Linus    81    STÖLTING SERVICE GROUP    10′ 10”    + 00′ 59”
94.    FRAMARTINEZ Yannick    107    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    10′ 11”    + 01′ 00”
95.    ITAPASQUALON Andrea    116    TEAM ROTH    10′ 11”    + 01′ 00”
96.    FRAGOUAULT Pierre    133    HP BTP – AUBER 93    10′ 11”    + 01′ 00”
97.    FRATURGIS Jimmy    146    ROUBAIX METROPOLE LILLE    10′ 11”    + 01′ 00”
98.    FRADUMOULIN Samuel    3    AG2R LA MONDIALE    10′ 11”    + 01′ 00”
99.    FRAVIMPERE Théo    138    HP BTP – AUBER 93    10′ 12”    + 01′ 01”
100.    FRAFONSECA Armindo    24    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    10′ 12”    + 01′ 01”
101.    SUIAREGGER Marcel    52    IAM CYCLING    10′ 13”    + 01′ 02”
102.    CHNJI Cheng    74    TEAM GIANT-ALPECIN    10′ 13”    + 01′ 02”
103.    FRARAIBAUD Jimmy    157    ARMEE DE TERRE    10′ 14”    + 01′ 03”
104.    FRAGIRAUD BENJAMIN    104    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    10′ 14”    + 01′ 03”
105.    SUIBAILLIFARD Valentin    111    TEAM ROTH    10′ 15”    + 01′ 04”
106.    FRAPOULHIES Stéphane    156    ARMEE DE TERRE    10′ 17”    + 01′ 06”
107.    POLHUZARSKI Bartosz    34    BORA-ARGON 18    10′ 19”    + 01′ 08”
108.    POLBIALOBLOCKI Marcin    122    ONE PRO CYCLING    10′ 19”    + 01′ 08”
109.    ESPBELDA GARCIA David    113    TEAM ROTH    10′ 19”    + 01′ 08”
110.    FRABARBAS Yoann    151    ARMEE DE TERRE    10′ 20”    + 01′ 09”
111.    GERREUTTER Sven    87    STÖLTING SERVICE GROUP    10′ 20”    + 01′ 09”
112.    AUSGOSS Matthew Harley    121    ONE PRO CYCLING    10′ 22”    + 01′ 11”
113.    GERWEGMANN Fabian    88    STÖLTING SERVICE GROUP    10′ 23”    + 01′ 12”
114.    FRALABORIE Christophe    106    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    10′ 23”    + 01′ 12”
115.    FRAKADRI Blel    6    AG2R LA MONDIALE    10′ 24”    + 01′ 13”
116.    DENSORENSEN Chris Anker    28    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    10′ 24”    + 01′ 13”
117.    FRAGUAY Julien    134    HP BTP – AUBER 93    10′ 31”    + 01′ 20”
118.    FRAGUYOT Yann    153    ARMEE DE TERRE    10′ 37”    + 01′ 26”
119.    FRAMALDONADO Anthony    136    HP BTP – AUBER 93    10′ 40”    + 01′ 29”
120.    ESPFERNANDEZ CRUZ Delio    103    DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM    11′ 03”    + 01′ 52”
121.    FRALOUBET Julien    26    FORTUNEO – VITAL CONCEPT    11′ 06”    + 01′ 55”

Klasyfikacja generalna:

1. FRA PINOT Thibaut 11 FDJ 02h 12′ 26”
2. FRA COPPEL Jérôme 51 IAM CYCLING 02h 12′ 28” + 00′ 02”
3. FRA GENIEZ Alexandre 14 FDJ 02h 12′ 29” + 00′ 03”
4. ITA MOSER Moreno 44 CANNONDALE 02h 12′ 30” + 00′ 04”
5. FRA PÉRAUD Jean-Christophe 1 AG2R LA MONDIALE 02h 12′ 31” + 00′ 05”
6. LTU NAVARDAUSKAS Ramunas 45 CANNONDALE 02h 12′ 36” + 00′ 10”
7. NED OOMEN Sam 71 TEAM GIANT-ALPECIN 02h 12′ 36” + 00′ 10”
8. AUT BRÄNDLE Matthias 53 IAM CYCLING 02h 12′ 36” + 00′ 10”
9. IRL BENNETT Sam 31 BORA-ARGON 18 02h 12′ 42” + 00′ 16”
10. USA CRADDOCK Lawson 42 CANNONDALE 02h 12′ 43” + 00′ 17”
11. ITA VILLELLA Davide 47 CANNONDALE 02h 12′ 45” + 00′ 19”
12. FRA ROUX Anthony 17 FDJ 02h 12′ 45” + 00′ 19”
13. FRA DELAPLACE Anthony 23 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 02h 12′ 45” + 00′ 19”
14. FRA VOECKLER Thomas 91 DIRECT ENERGIE 02h 12′ 48” + 00′ 22”
15. NOR EIKING Odd Christian 13 FDJ 02h 12′ 48” + 00′ 22”
16. SUI REICHENBACH Sébastien 16 FDJ 02h 12′ 48” + 00′ 22”
17. FRA SICARD Romain 97 DIRECT ENERGIE 02h 12′ 48” + 00′ 22”
18. AUT KONRAD Patrick 35 BORA-ARGON 18 02h 12′ 49” + 00′ 23”
19. FRA BAGOT Yoann 62 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 12′ 51” + 00′ 25”
20. SWE LUDVIGSSON Fredrik 76 TEAM GIANT-ALPECIN 02h 12′ 51” + 00′ 25”
21. AUTDENIFL Stefan 55 IAM CYCLING 02h 12′ 52” + 00′ 26”
22. FRALATOUR Pierre-Roger 7 AG2R LA MONDIALE 02h 12′ 52” + 00′ 26”
23. FRAROSTOLLAN Thomas 158 ARMEE DE TERRE 02h 12′ 52” + 00′ 26”
24. NZLORAM James 125 ONE PRO CYCLING 02h 12′ 53” + 00′ 27”
25. USAGAIMON Phillip 43 CANNONDALE 02h 12′ 54” + 00′ 28”
26. FRACALMEJANE Lilian 92 DIRECT ENERGIE 02h 12′ 54” + 00′ 28”
27. GERGRETSCH Patrick 5 AG2R LA MONDIALE 02h 12′ 55” + 00′ 29”
28. FRAVUILLERMOZ Alexis 8 AG2R LA MONDIALE 02h 12′ 55” + 00′ 29”
29. FRAANTOMARCHI Julien 142 ROUBAIX METROPOLE LILLE 02h 12′ 55” + 00′ 29”
30. LATSKUJINS TOMS 46 CANNONDALE 02h 12′ 56” + 00′ 30”
31. FRAJEANNESSON Arnold 61 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 12′ 56” + 00′ 30”
32. BELVANTOMME Maxime 147 ROUBAIX METROPOLE LILLE 02h 12′ 56” + 00′ 30”
33. FRAFEDRIGO Pierrick 21 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 02h 12′ 58” + 00′ 32”
34. FRAROY Jérémy 18 FDJ 02h 12′ 58” + 00′ 32”
35. FRAPACHER Quentin 108 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 02h 12′ 59” + 00′ 33”
36. FRALEDANOIS Kevin 25 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 02h 13′ 00” + 00′ 34”
37. GERHERKLOTZ Silvio 33 BORA-ARGON 18 02h 13′ 00” + 00′ 34”
38. POLDOMAGALSKI Karol 123 ONE PRO CYCLING 02h 13′ 00” + 00′ 34”
39. FRAGRELLIER Fabien 94 DIRECT ENERGIE 02h 13′ 01” + 00′ 35”
40. FRAROLLAND Pierre 41 CANNONDALE 02h 13′ 01” + 00′ 35”
41. GERBUCHMANN Emanuel 32 BORA-ARGON 18 02h 13′ 02” + 00′ 36”
42. USAHAGA Chad 73 TEAM GIANT-ALPECIN 02h 13′ 02” + 00′ 36”
43. FRACOUSIN Jérome 65 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 13′ 03” + 00′ 37”
44. ESPMATE MARDONES Luis Angel 66 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 13′ 03” + 00′ 37”
45. FRACHETOUT LOÏC 64 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 13′ 04” + 00′ 38”
46. FRAMOUREY Francis 27 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 02h 13′ 04” + 00′ 38”
47. AUTKRIZEK Matthias 115 TEAM ROTH 02h 13′ 04” + 00′ 38”
48. FRADASSONVILLE Flavien 132 HP BTP – AUBER 93 02h 13′ 05” + 00′ 39”
49. GERKäMNA Lennard 83 STÖLTING SERVICE GROUP 02h 13′ 05” + 00′ 39”
50. GBRWILLIAMS Peter 128 ONE PRO CYCLING 02h 13′ 05” + 00′ 39”
51. FRABARBIER Rudy 141 ROUBAIX METROPOLE LILLE 02h 13′ 05” + 00′ 39”
52. FRABOUHANNI Rayane 63 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 13′ 06” + 00′ 40”
53. SUIFUMEAUX JONATHAN 56 IAM CYCLING 02h 13′ 06” + 00′ 40”
54. FRAPICHON Laurent 15 FDJ 02h 13′ 08” + 00′ 42”
55. FRABRUN Frederic 22 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 02h 13′ 08” + 00′ 42”
56. SUILANG Pirmin 57 IAM CYCLING 02h 13′ 09” + 00′ 43”
57. FRALEMARCHAND Romain 84 STÖLTING SERVICE GROUP 02h 13′ 10” + 00′ 44”
58. SUITHALMANN Roland 118 TEAM ROTH 02h 13′ 10” + 00′ 44”
59. FRAGAUTIER Cyril 4 AG2R LA MONDIALE 02h 13′ 10” + 00′ 44”
60. DENGULDHAMMER Rasmus 82 STÖLTING SERVICE GROUP 02h 13′ 10” + 00′ 44”
61. FRABALDO Nicolas 112 TEAM ROTH 02h 13′ 11” + 00′ 45”
62. FRALEBRETON Kévin 154 ARMEE DE TERRE 02h 13′ 11” + 00′ 45”
63. FRADI GREGORIO Rémy 101 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 02h 13′ 12” + 00′ 46”
64. PORPIRES Bruno 117 TEAM ROTH 02h 13′ 12” + 00′ 46”
65. GERVOSS Paul 38 BORA-ARGON 18 02h 13′ 12” + 00′ 46”
66. USAJONES Carter 75 TEAM GIANT-ALPECIN 02h 13′ 13” + 00′ 47”
67. FRAEL FARES Julien 102 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 02h 13′ 13” + 00′ 47”
68. NZLSMITH Dion 126 ONE PRO CYCLING 02h 13′ 14” + 00′ 48”
69. FRACORNU JÉRÉMY 93 DIRECT ENERGIE 02h 13′ 14” + 00′ 48”
70. FRAJEANDESBOZ Fabrice 95 DIRECT ENERGIE 02h 13′ 14” + 00′ 48”
71. GERNERZ Dominik 37 BORA-ARGON 18 02h 13′ 16” + 00′ 50”
72. FRAMAINARD Jérôme 155 ARMEE DE TERRE 02h 13′ 17” + 00′ 51”
73. FRABERARD Julien 2 AG2R LA MONDIALE 02h 13′ 17” + 00′ 51”
74. FRAFEILLU Romain 131 HP BTP – AUBER 93 02h 13′ 17” + 00′ 51”
75. FRATHEVENOT Guillaume 98 DIRECT ENERGIE 02h 13′ 18” + 00′ 52”
76. FRACHEVRIER Clément 54 IAM CYCLING 02h 13′ 20” + 00′ 54”
77. FRAPEREIRA Florent 145 ROUBAIX METROPOLE LILLE 02h 13′ 21” + 00′ 55”
78. GERMAGER Christian 85 STÖLTING SERVICE GROUP 02h 13′ 22” + 00′ 56”
79. GBRHANDLEY Richard 124 ONE PRO CYCLING 02h 13′ 23” + 00′ 57”
80. FRAVENTURINI Clément 68 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 13′ 23” + 00′ 57”
81. AUSVON HOFF Steele 127 ONE PRO CYCLING 02h 13′ 23” + 00′ 57”
82. FRALEVARLET Guillaume 135 HP BTP – AUBER 93 02h 13′ 23” + 00′ 57”
83. USAFAIRLY Caleb 72 TEAM GIANT-ALPECIN 02h 13′ 24” + 00′ 58”
84. SUIBRüNGGER Nico 114 TEAM ROTH 02h 13′ 24” + 00′ 58”
85. FRARENAULT MAXIME 137 HP BTP – AUBER 93 02h 13′ 25” + 00′ 59”
86. FRAMARTINEZ Yannick 107 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 02h 13′ 26” + 01′ 00”
87. ITAPASQUALON Andrea 116 TEAM ROTH 02h 13′ 26” + 01′ 00”
88. FRAGOUAULT Pierre 133 HP BTP – AUBER 93 02h 13′ 26” + 01′ 00”
89. FRATURGIS Jimmy 146 ROUBAIX METROPOLE LILLE 02h 13′ 26” + 01′ 00”
90. FRADUMOULIN Samuel 3 AG2R LA MONDIALE 02h 13′ 26” + 01′ 00”
91. FRAVIMPERE Théo 138 HP BTP – AUBER 93 02h 13′ 27” + 01′ 01”
92. FRAFONSECA Armindo 24 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 02h 13′ 27” + 01′ 01”
93. SUIAREGGER Marcel 52 IAM CYCLING 02h 13′ 28” + 01′ 02”
94. FRARAIBAUD Jimmy 157 ARMEE DE TERRE 02h 13′ 29” + 01′ 03”
95. FRAGIRAUD BENJAMIN 104 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 02h 13′ 29” + 01′ 03”
96. SUIBAILLIFARD Valentin 111 TEAM ROTH 02h 13′ 30” + 01′ 04”
97. FRAPOULHIES Stéphane 156 ARMEE DE TERRE 02h 13′ 32” + 01′ 06”
98. POLHUZARSKI Bartosz 34 BORA-ARGON 18 02h 13′ 34” + 01′ 08”
99. POLBIALOBLOCKI Marcin 122 ONE PRO CYCLING 02h 13′ 34” + 01′ 08”
100. ESPBELDA GARCIA David 113 TEAM ROTH 02h 13′ 34” + 01′ 08”
101. FRABARBAS Yoann 151 ARMEE DE TERRE 02h 13′ 35” + 01′ 09”
102. GERREUTTER Sven 87 STÖLTING SERVICE GROUP 02h 13′ 35” + 01′ 09”
103. GERWEGMANN Fabian 88 STÖLTING SERVICE GROUP 02h 13′ 38” + 01′ 12”
104. FRAQUEMENEUR Perrig 96 DIRECT ENERGIE 02h 13′ 38” + 01′ 12”
105. FRALABORIE Christophe 106 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 02h 13′ 38” + 01′ 12”
106. FRAKADRI Blel 6 AG2R LA MONDIALE 02h 13′ 39” + 01′ 13”
107. DENSORENSEN Chris Anker 28 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 02h 13′ 39” + 01′ 13”
108. DENQUAADE Rasmus Christian 86 STÖLTING SERVICE GROUP 02h 13′ 42” + 01′ 16”
109. FRAGUAY Julien 134 HP BTP – AUBER 93 02h 13′ 46” + 01′ 20”
110. FRABONNET William 12 FDJ 02h 13′ 47” + 01′ 21”
111. FRAMALDONADO Anthony 136 HP BTP – AUBER 93 02h 13′ 55” + 01′ 29”
112. AUTMUHLBERGER Gregor 36 BORA-ARGON 18 02h 13′ 59” + 01′ 33”
113. FRADUVAL Julien 152 ARMEE DE TERRE 02h 14′ 12” + 01′ 46”
114. CHNJI Cheng 74 TEAM GIANT-ALPECIN 02h 14′ 13” + 01′ 47”
115. GERGERDEMANN Linus 81 STÖLTING SERVICE GROUP 02h 14′ 34” + 02′ 08”
116. FRALOUBET Julien 26 FORTUNEO – VITAL CONCEPT 02h 15′ 10” + 02′ 44”
117. ESPFERNANDEZ CRUZ Delio 103 DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM 02h 15′ 17” + 02′ 51”
118. FRATURGIS Anthony 67 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 17′ 34” + 05′ 08”
119. FRALEVEAU Jérémy 143 ROUBAIX METROPOLE LILLE 02h 18′ 34” + 06′ 08”
120. FRAGUYOT Yann 153 ARMEE DE TERRE 02h 18′ 37” + 06′ 11”
121. AUSGOSS Matthew Harley 121 ONE PRO CYCLING 02h 18′ 50” + 06′ 24”

Foto: Getty Images