Druga polska ekipa na szczeblu Pro Continental szykuje się do debiutu w cyklu World Tour. Piotr Kosmala wysyła mocny skład do Katalonii.

Już niedługo będziemy mieć po raz pierwszy okazję do oglądania rywalizacji dwóch polskich grup w wyścigu World Tour. Może i doświadczenie w ściganiu się na tym poziomie jest po stronie CCC Sprandi Polkowice, ale Verva Activejet zapewne będzie chciała pokazać kto jest mocniejszą drużyną.

Dotychczas jedynym wartościowym rezultatem w tym sezonie jest siódma lokata Pawła Franczaka w skróconym Clasica de Almeria, więc “Franka” nie mogło zabraknąć w składzie na Katalonię.

Jordi Simon w naszpikowanym gwiazdami Volta ao Algarve w klasyfikacji generalnej uplasował się na 18. pozycji. W Volta a Catalunya lista startowa również robi ogromne wrażenie, a Hiszpan zapewne chciałby poprawić swój rezultat z Portugalii, co z pomocą Pawła Cieślika czy Adama Stachowiaka wydaje się realnym celem.

Możemy również liczyć na aktywną jazdę Kamila Gradka, który powinien próbować zabierać się w odjazdy, a mając w pamięci ubiegłoroczny wyczyn Macieja Paterskiego “Gradziu” również nie jest bez szans na sukces.

Pełen skład Verva Activejet na Volta a Catalunya (21.03 – 27.03):

Kamil Gradek, Jordi Simon, Paweł Franczak, Karel Hnik, Paweł Cieślik, Adam Stachowiak, Jiri Polnicky oraz Jonas Koch.

Program Volta a Catalunya:

Etap 1 – Calella – Calella (175.8km)
Etap 2 – Mataró  Olot (178.7km)
Etap 3 – Girona – La Molina (172.1km)
Etap 4 – Bagà – Port Ainé (172.2km)
Etap 5 – Rialp – Valls (187.2km)
Etap 6 – Sant Joan Despi – Vilanova i la Geltru (197.2km)
Etap 7 – Barcelona – Barcelona (136.4km)

Wyścig na żywo pokaże polski Eurosport. Pierwszy etap od 15:30 na Eurosport 1.

Źródło/foto: Twitter @VERVA_Activejet