Na początku czerwca (3-5.06) będzie miała miejsce całkiem nowa, etapowa impreza szosowa – Nowy Targ Road Challenge.

Jest to amatorski wyścig etapowy o umiarkowanym stopniu trudności, w którym będą mogli wystartować również zawodnicy z licencją elity. Wyścig ten będzie prowadził przez piękne, mniej lub bardziej znane rejony Podhala.

Kalendarz zawodów zapowiada się następująco:

Dzień 1 – czasówka pod Przełęcz Knurowską. Podjazd o długości około 5km, ze średnim nachyleniem ~5%. W nagrodę dostaniecie bajeczny zjazd z równie bajecznymi widokami na Zalew Czorsztyński i Pieniny.

Dzień 2 – 127 – kilometrowy wyścig po Polskim i Słowackim Spiszu, a w nim takie podjazdy jak Osturnia, Ździar, czy na deser trzykilometrowy podjazd do mety ulokowanej w Dursztynie. I tutaj widoki gratis.

Dzień 3 – tym razem 109 km w zachodnim, mniej znanym rejonie Podhala. Sielski klimat, hopki i dobra nawierzchnia – a na koniec meta na nowotarskim rynku, skąd na pyszne lody, już dosłownie kilka kroków.

Trasa będzie maksymalnie zabezpieczona i oznaczona, bufety pełne. Aby usprawnić regenerację po każdym etapie w ramach pakietu startowego każdy uczestnik dostanie wejściówki na baseny termalne “Gorący Potok”. Dodatkowym motywatorem powinien być fakt, iż w kategoriach OPEN przewidziano nagrody pieniężne i rzeczowe, których pula na obecną chwilę przekracza już 10.000 zł.

Limit uczestników określony został na 250 miejsc. Nie zostało już zbyt wiele czasu do zawodów, więc tym bardziej powinniście się pospieszyć, aby się na nie zapisać, gdyż zapisy ruszyły już 1 marca na timedo.pl.

Strona wyścigu: www.nowytargroadchallenge.plnaszosiepl patronem medialnym

Zapisy: https://system.timedo.pl/osoba/pl/impreza/129/dodaj_zgloszenie

Facebook: www.facebook.com/NowyTargRoadChallenge

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments