Fot. Team Wiggins

Drużyna Bradleya Wigginsa rozstała się z Jaguarem i podpisała umowę z marką Hyundai. Południowokoreański producent samochodów w sezonie 2016 dostarczy Brytyjczykom pięć pojazdów. 

Do dyspozycji Teamu WIGGINS będą: dwa modele i40 Tourer, dwa zmodyfikowane SUV-y Santa Fe oraz van iLoad.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy współpracować ze światowej klasy marką samochodów, jaką jest Hyundai. To jest światowa firma posiadająca bardzo dobry wizerunek i idealnie pasuje do Teamu WIGGINS. Ja i moi chłopcy mamy nadzieję, że ten sezon będzie dla nas wyjątkowy. Różnorodność samochodów Hyundai sprawia, że jesteśmy w stu procentach pewni, że będziemy odpowiednio przygotowani na każdy wyścig, zarówno na wąskie drogi w Tour de Yorkshire, jak i na londyńskie ulice podczas Tour of Britain – powiedział właściciel i lider drużyny Bradley Wiggins.

Przypomnijmy, że z usług marki Jaguar zrezygnowała także drużyna Sky, która w tym roku podpisała kontrakt z Fordem.

Z kolei koncern Hyundai coraz chętniej buduje wizerunek swojej marki poprzez obecność w świecie sportu. Wystarczy wspomnieć, że jest już oficjalnym partnerem motoryzacyjnym Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) oraz Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA). Ponadto, Team Hyundai Motorsport startuje w rajdach WRC. Hyundai przez przynajmniej dwie kolejne edycje będzie także dostarczał samochodową flotę wyścigowi Tour de Pologne.

 

Poprzedni artykułNowy Targ Road Challenge – nowy szosowy wyścig etapowy!
Następny artykułCCC Sprandi Polkowice na jednodniówki w Krajach Beneluksu
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments