Już w najbliższy piątek, 7. czerwca, wystartuje najlepsza etapówka dla amatorów – Nowy Targ Road Challenge 2019. W ciągu 3-dniowej rywalizacji zostaną wyłonieni najbardziej wszechstronni zawodnicy zarówno wśród Pań, jak i Panów.

Każdy etap o innej charakterystyce

I etap, 7. czerwca – jazda indywidualna na czas to tylko 11,6 km, ale z ponad 500-metrowym przewyższeniem. Na trasie czeka na Was 5 kilometrów wspinaczki najbardziej krętą drogą w Polsce na Przełęcz Knurowską o średnim nachyleniu 5%, następnie pięciokilometrowy zjazd przez Ochotnicę Górną, a na „deser” finałowy podjazd na Studzionki, tylko 1600 metrów. Zawodnicy którzy byli rok temu wiedzą, że wjechać tam to prawdziwe wyzwanie, ale miasteczko na szczycie i widoki wynagrodzą trudy jazdy. I etap jest rozgrywany w ramach rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna.

II etap, 8. czerwca – wyścig ze startu wspólnego to 102 km z ponad 1200 metrami przewyższenia, start i meta w Nowym Targu, natomiast trasa wyścigu prowadzi po pięknych terenach Gminy Nowy Targ, Czarny Dunajec i Raba Wyżna. Najpierw będą do pokonania 2 małe rundy, a następnie 2 duże pętle na których rozegrane zostaną premie górskie. Natomiast podjazdy nie są zbytnio wymagające, a płaska końcówka zapewni szybki finisz. II etap jest rozgrywany w ramach rywalizacji o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ.

III etap, 9. czerwca – wyścig ze startu wspólnego 106 km, z ponad 1800 metrami przewyższenia, start i meta w malowniczo położonym Dursztynie. Etap ten będzie już o większej skali trudności podjazdów z miejscowym nachyleniem ponad 15%, nie zabraknie także szybkich zjazdów. Trasa poprowadzona na jednej małej i 2 dużych rundach, aż z 7 premiami górskim, a do tego meta usytuowana na podjeździe zapewni wiele emocji zarówno kibicom, jak i zawodnikom. III etap jest rozgrywany w ramach rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ.

Organizator zapewnia pełne wsparcie na bufetach, gdzie będą czekały na Was nie tylko woda i banany, ale ale także iso od Nutrixxiona w bidonach. Za główną grupą będzie poruszał się samochód techniczny udostępniony przez Partnera Volvo Wadowscy, w którym będziemy Was zabezpieczać kołami serwisowymi od DT SWISS. Będziecie walczyć też o miano najlepszego „górala”. Sponsorem tej klasyfikacji jest Kotelnica Białczańska, a najlepsze drużyny będą walczyć o miano najlepszej w klasyfikacji drużynowej Terma Bania. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe, a wśród uczestników będzie dodatkowo konkurs z cennymi nagrodami. Na mecie każdego etapu możliwa pełna odnowa biologiczna; masaże od Medical Clinic Podhale i kriokomora od CryoSpace. Dla finisherów będą czekały specjalne medale i profesjonalne t-shirty od dmtex.

Jeśli chcesz uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu i poczuć atmosferę prawdziwego „touru” możesz jeszcze dokonać zgłoszenia tutaj.

Więcej informacji na stronie organizatora -> www.nowytargroadchallenge.pl

Poprzedni artykułFuzja firm Sunweb i Corendon. Czy połączą się też kolarskie ekipy?
Następny artykułGiro d’Italia 2019: Galeria zdjęć z 21 etapu
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments