Już za dwa tygodnie w Nowym Targu otworzą się drogi dla miłośników szosowego ścigania. Nowy Targ Road Challenge, to nowa propozycja w kalendarzu szosowych etapówek, która została wytyczona urokliwymi trasami Podhala, polskiego i słowackiego Spisza. Na dodatek twarzą wyścigu została pochodząca z Ochotnicy Górnej Katarzyna Niewiadoma!

logo

Ściganie zacznie się od czasówki (3.06) pod Przełęcz Knurowską – oznacza to 5 km o średnim nachyleniu 5%. Przy mocnym depnięciu może spowodować deficyt glikogenu na sobotę.

W sobotę (4.06) organizatorzy zapewnią zwiedzanie pięknych zakątków polskiego Spisza, który mylnie zalicza się do Podhala. Trasa będzie miała charakter pagórkowaty, z dwukrotnym silnym akcentem, jakim jest malowniczy podjazd z Osturni (SVK) na Łapszankę. Na koniec, jak już myślisz, że finisz będzie po płaskim, Twoje nogi mogą mocno zapłakać – 3 km podjazd do Dursztyna – możesz szczególnie go zapamiętać. Cały dzień przy świetnej widoczności widoki na Tatry i piękne okolice będą wbijały w siodełko. Zaszły lekkie zmiany, dotyczące zwłaszcza kobiet startujących w NTRC – mianowicie długość drugiego, najdłuższego etapu została skrócona do 84 km.

Ostatni dzień zmagań (5.06) peleton ruszy z odnowionego rynku w Nowym Targu, aby kontemplować urodę również mniej znanej strony Podhala. Będzie okazja przejechać się nowopowstałą ścieżką z genialną panoramą na Tatry (całe). Trasa poprowadzi przez spokojniejsze, pagórkowate tereny Odrowąża, Podszkla, Harkabuz i Sieniawę – miejscowości należących do Gminy Nowy Targ, która z miastem Nowy Targ dała ogromne wsparcie przy organizacji NTRC. Zakończenie zmagań dzielnych uczestników będzie miało w rynku, gdzie po odebraniu nagród, przejechaniu mety, możecie odstać swoje w kolejce po najsłynniejsze lody. Dobrą wiadomością dla posiadających licencję PZKol start w imprezie jest dozwolony i można się ścigać jak w każdym wyścigu z kalendarza PZKol.

 

Organizatorzy postarali się o bardzo bogaty pakiet startowy, w którym są 3 wejściówki do term Gorący Potok w celach regeneracyjnych. Pula nagród jest bardzo wysoka (trzeba wspomnieć, że jest to dopiero pierwsza edycja wyścigu!), będą również wysokiej wartości nagrody rzeczowe. Wspomniana wcześniej Kasia Niewiadoma postarała się o ubrania dla najszybszych Pań na mecie. Niższa opłata startowa obowiązuje do końca maja – nie ma już zbyt wiele czasu na zastanowienie się. Szczegóły zawarte są w regulaminie zawodów.
Zmierz się ze swoimi słabościami w Nowy Targ Road Challenge!

Zapraszamy na stronę www.nowytargroadchallenge.pl

Informacja prasowa

naszosiepl patronem medialnym

Poprzedni artykułDruga edycja Colnago Lang Team Race w niedzielę w Warszawie!
Następny artykułCzy są na sali sprinterzy? – zapowiedź 17. etapu Giro d’Italia
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments