Tatra Cycling Events / W. Bubniak

Trzy etapy, każdy w innej formule. Powalczą tylko najtwardsi, bo do pokonania będą mordercze wspinaczki i interwałowe rundy!

Zmagania z ciężkimi górami Podhala odbędą się w długi weekend 1-3 czerwca. Pierwszego dnia do pokonania będzie zaledwie 11.6km, ale to nie powinno nikogo zmylić – czasówka z metą na szczycie, na którym nawet zawodowcom by się nie nudziło – odcinki 500m z nachyleniem ponad 20%!

Drugi dzień to typowo górski etap – 107km z przewyższeniami przekraczającymi 2000m. Meta – określana przez organizatorów jako „najbardziej widowiskowa w Polsce” – we wsi Dursztyn.

Trzeci etap powinien się spodobać specjalistom od pagórków – dojazd, pięć rund ze wspinaczką pod Pyzówkę, a potem powrót do Nowego Targu i tam finał. W sumie 105km z przewyższeniem 1250m – idealnie dla interwałowych skoków i ataków.

Tak jak w zawodowych wyścigach startujący będą mogli walczyć nie tylko o wygrane etapowe i klasyfikację generalną, ale także koszulkę najlepszego górala czy miano najlepszej drużyny. Nie zabraknie też kilku premii specjalnych.

Wyścig w tym roku upamiętnia też 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego będzie wiele akcentów biało-czerwonych. Organizatorem wyścigu jest Tatra Cycling Events Cezarego Szafrańca, który to dba o jakość swoich imprez i bezpieczeństwo uczestników, organizator kultowego już Tatra Road Race i dla odmiany etapowego MTB 4Towers w pięknych Gorcach z bazą w Ochotnicy.

Nowy Targ Road Challenge – the best way to spend 3 days on bike

The most beautiful cycling routes in PolandThe steepest climbs …The most challenging downhills…The best cyclist on the starting line…3-day tour along the routes of Podhale, Spisz and Gorce regions Nowy Targ Road Challenge from 1st till 3rd June – YOU CAN'T MISS ITNAJpiękniejsze widokowo trasy w Polsce… NAJstromsze podjazdy… NAJbardziej karkołomne zjazdy… NAJlepsi kolarze na starcie… 3 dniowy TOUR po Podhalu, Spiszu i GorcachNTRCH 1-3 czerwca – NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ

Publiée par Nowy Targ Road Challenge sur samedi 28 avril 2018

Strona wyścigu : http://nowytargroadchallenge.pl/

Zapisy: https://system.timedo.pl/en/publiczny/impreza/283/…

Linki do tras Strava :

Etap I – https://www.strava.com/routes/10700668

Etap II – https://www.strava.com/routes/12356960

Etap III – https://www.strava.com/routes/10480651

Poprzedni artykułNaszosowe oceny: to już jest koniec
Następny artykułGP de Plumelec-Morbihan kobiet 2018: Moolman wygrywa, Jasińska druga!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments