Spora grupa kolarzy zdecydowała się nie podpisać listy startowej przed 4. etapem Paryż – Nicea. Powody takiego działania nie są jednak jasne.

Tom Boonen (Etixx – QuickStep) i Alexander Kristoff znaleźli się wśród 25 ukaranych karą 100 franków szwajcarskich za niepodpisanie listy startowej. Całe zdarzenie miało miejsce przed czwartkowym etapem Paryż – Nicea. Zawodnicy muszą podpisać listę przed każdym etapem lub spotka ich tego rodzaju kara.

To nie pierwszy raz kiedy większa grupa kolarzy została ukarana tego typu karą. Podczas Tour de France w 2014 roku cała grupa Cannondale również otrzymała grzywnę za takie samo przewinienie. Kolarze argumentowali to tym, że teren wokół podestu gdzie kolarze podpisują listę był pełen błota, a zawodnicy nie chcieli… ubrudzić sobie butów.

Nie są jasne powody z których tak duża grupa kolarzy nie podpisała listy startowej. Najprawdopodobniej była to forma protestu przeciwko jeździe w ciężkich warunkach pogodowych z jakimi musieli się zmierzyć dzień wcześniej. Żadnych oficjalnych informacji jednak nie podano i cała akcja wydaje się być przypadkowa.

Źródło: cyclingnews.com