Maciej Bodnar znalazł się w składzie Tinkoff na Tirreno-Adriatico. W wyścigu “dwóch mórz” pojedzie także Peter Sagan.

Oprócz Polaka i słowackiego mistrza świata w składzie rosyjskiej grupy znaleźli się także: Evgeny Peterov, Manuele Boaro, Daniele Benatti, Roman Kreuziger, Oscar Gatto oraz Adam Blythe.

W klasyfikacji generalnej o wysoką lokatę powinien walczyć Roman Kreuziger. Czechowi z pewnością sprzyja trasa tegorocznej odsłony Tirreno-Adriatico, która rozpoczyna się od drużynowej jazdy na czas, a kończy tradycyjną czasówką indywidualną po ulicach San Benedetto del Tronto. W programie zaplanowano też górski odcinek z metą na Monte san Vicino.

O zwycięstwa etapowe na płaskich etapach numer 3 i 4 walczył będzie Peter Sagan. Swoją pomocą w końcówkach usłużą mu Oscar Gatto oraz Adam Blythe.

“Na początku wyścigu mamy 22,7 kilometrową drużynową czasówkę, która przebiega blisko domu właściciela naszej ekipy – Olega Tinkova. Mamy nadzieję, że będziemy mogli dobrze spisać się na tym etapie. Mamy silny zespół, zarówno na klasyfikację generalną, jak i na płaskie końcówki, gdzie będziemy pomagać Peterowi. Piąty etap to górski etap do Monte san Vicino. Tam swoją szansę otrzyma Roman Kreuziger”, powiedział dyrektor sportowy grupy – Lars Michaelsen.