Ruta del Sol zaczyna się w środę, 17 lutego. Rosyjska drużyna wystawia mocny skład i liczy na dobry wynik.

Vuelta Ciclista a Andalucia będzie trwać równolegle z Volta ao Algarve. Oba wyścigi rozpoczynają europejski sezon dla drużyny Olega Tinkova. W Portugalii liderem ekipy będzie Alberto Contador. W hiszpańskim wyścigu zobaczymy za to trzeciego kolarza Vuelta a Espana – Rafała Majkę! Polak dobrze rozpoczął sezon w argentyńskim Tour de San Luis, więc możemy liczyć na kolejne emocje z udziałem kolarza z Zegartowic.

Drugim liderem Tinkoff w Ruta del Sol będzie Roman Kreuziger. Czeski kolarz to zwycięzca m.in. Tour de Romandie, Tour de Suisse czy Amstel Gold Race. Zależnie który ze znakomitych górali będzie w tym wyścigu mocniejszy, jeden z nich będzie musiał się pogodzić z rolą pomocnika.

Pozostałymi członkami Tinkoff w Andaluzji będą Daniele Benatti, Manuele Boaro, Oscar Gatto, Nikolay Trusov oraz Jay McCarthy.

Zmierzamy do Andaluzji z dwoma kolarzami, Rafałem Majką i Romanem Kreuzigerem, którzy są w bardzo dobrej formie i będą celować w wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Obaj przyjadą z obozów treningowych, Majka z Sierra Nevada, a Kreuziger z Gran Canaria. Nie możemy ich aktualnie porównać jeśli chodzi o formę. Oczywiście, jak wyścig się rozpocznie, to silniejszy z nich otrzyma pomoc całej drużyny. Musimy też sprawdzić jak sobie radzą nasi przeciwnicy. – powiedział Bruno Cenghialta, dyrektor sportowy ekipy

Dla Rafała Majki będzie to debiut w tym ciężkim, ale pięknym wyścigu.

Słyszałem od kolegów bardzo dużo dobrych słów o Ruta del Sol. Moim celem w Andaluzji jest zapewnienie jak najlepszej pozycji dla lidera naszej drużyny. Będziemy się ścigać z wieloma mocnymi zawodnikami, ale nasz skład też jest silny. Z mojej strony chcę się sprawdzić na etapie jazdy indywidualnej na czas i i dwóch górskich etapach – trzecim i piątym. Finisz na Alto Peñas Blancas jest bardzo emocjonujący. Nie mogę się doczekać wyścigu, zwłaszcza, że zazwyczaj jest rozgrywany w wysokich temperaturach, a ja je uwielbiam!

Ruta del Sol odbędzie się w dniach 17-21 lutego. Transmisje z trzech pierwszych etapów w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2. Dwa ostatnie (sobotni i niedzielny) odcinki niestety obejrzymy jedynie w ramach powtórek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments