Dries Devenyns (IAM Cycling) był najszybszy na trasie Grand Prix Cycliste la Marseillaise.

18. ekip stanęło dziś na starcie 37. edycji Grand Prix Cycliste la Marseillaise. Niestety w tym roku nie mieliśmy w tym wyścigu żadnego Polaka. Trasa była dość pagórkowata, ale należało się jednak spodziewać sprinterskiego pojedynku o zwycięstwo.

gp marseillaise

Dość szybko uformowała się ucieczka w składzie: Daniel Diaz (Delko Marseille Provence KTM), Jerome Mainard (Equipe Cycliste Armée de Terre), Flavien Dassonville (HP BTP – Auber93) i Jérôme Cousin (Cofidis, Solutions Crédits).

Największa przewaga uciekającej czwórki oscylowała wokół trzech minut. Z tyłu mocna pracowała ekipa FDJ. Na wzniesieniu Col des Crêtes ucieczka przeszła do historii. Na zjeździe na atak zdecydował się Thibaut Pinot (FDJ). Wraz z Francuzem na czele kręcili wtedy Dries Devenyns (IAM Cycling) i Gijs Van Hoecke (Topsport Vlaanderen – Baloise). Van Hoecke nie wytrzymał niestety tempa tej dwójki.

Pinot i Devenyns powiększali przewagę i rozegrali między sobą walkę o zwycięstwo. Lepszy okazał się zawodnik IAM Cycling. Podium uzupełnił Baptiste Planckaert (Wallonie – Bruxelles).

Wyniki:

1 DEVENYNS Dries Iam Cycling en 3h31’43”
2 PINOT Thibaut Fdj MT
3 PLANCKAERT Baptiste Wallonie – Bruxelles – Group Protect 42
4 CLAEYS Dimitri Wanty – Groupe Gobert MT
5 ANDERSON Ryan Direct Energie MT
6 BARBERO CUESTA Carlos Caja Rural-Seguros Rga MT
7 VICHOT Arthur Fdj MT
8 GALLOPIN Tony Lotto Soudal MT
9 BILLE Gaetan Wanty – Groupe Gobert MT
10 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert MT
11 TURGIS Jimmy Roubaix Metropole Europeenne de Lille MT
12 FERNANDEZ CRUZ Delio Delko Marseille Provence KTM MT
13 HOULE Hugo Ag2r La Mondiale MT
14 CHAVANEL Sylvain Direct Energie MT
15 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise MT
16 FUMEAUX Jonathan Iam Cycling MT
17 *LEBRETON Kévin Armee De Terre MT
18 CALMEJANE Lilian Direct Energie MT
19 *TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Credits MT
20 ARMEE Sander Lotto Soudal MT
21 HOLLENSTEIN Reto Iam Cycling MT
22 CHEREL Mikaël Ag2r La Mondiale MT
23 CHEVRIER Clément Iam Cycling MT
24 GASTAUER Ben Ag2r La Mondiale MT
25 DI GREGORIO Rémy Delko Marseille Provence KTM MT
26 REICHENBACH Sébastien Fdj MT
27 JEANNESSON Arnold Cofidis, Solutions Credits MT
28 BARDET Romain Ag2r La Mondiale MT
29 DUPONT Hubert Ag2r La Mondiale MT
30 COPPEL Jérôme Iam Cycling MT
31 DRON Boris Wanty – Groupe Gobert MT
32 *WARNIER Antoine Wallonie – Bruxelles – Group Protect MT
33 PARDILLA Sergio Caja Rural-Seguros Rga MT
34 ANTOMARCHI Julien Roubaix Metropole Europeenne de Lille MT
35 MONFORT Maxime Lotto Soudal MT
36 MARCATO Marco Wanty – Groupe Gobert 51
37 MENUT David HP BTP – Auber 93 01:23
38 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert MT
39 BROECKX Stig Lotto Soudal 01:26
40 HAUSSLER Heinrich Iam Cycling MT
41 VAN DER SANDE Tosh Lotto Soudal MT
42 DUPONT Timothy Verandas Willems Cycling Team 01:56
43 MALDONADO Anthony HP BTP – Auber 93 MT
44 NAESEN Oliver Iam Cycling MT
45 *VAN GESTEL Dries Topsport Vlaanderen – Baloise MT
46 RAIBAUD Jimmy Armee De Terre MT
47 BARBAS Yoann Armee De Terre MT
48 PEYSKENS Dimitri Veranclassic – AGO MT
49 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM MT
50 VANTOMME Maxime Roubaix Metropole Europeenne de Lille MT
51 DELFOSSE Sébastien Wallonie – Bruxelles – Group Protect MT
52 LEVARLET Guillaume HP BTP – Auber 93 MT
53 STASSEN Julien Wallonie – Bruxelles – Group Protect MT
54 HIVERT Jonathan Fortuneo – Vital Concept MT
55 FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros Rga MT
56 *FERASSE Thibault Armee De Terre MT
57 MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM MT
58 *BOUDAT Thomas Direct Energie MT
59 VACHON Florian Fortuneo – Vital Concept MT
60 FEILLU Brice Fortuneo – Vital Concept MT
61 JAKIN Alo HP BTP – Auber 93 MT
62 PARDINI Olivier Wallonie – Bruxelles – Group Protect MT
63 DUCHESNE Antoine Direct Energie MT
64 VANENDERT Jelle Lotto Soudal MT
65 *LECUISINIER Pierre-Henri Fdj MT
66 PERICHON Pierre-Luc Fortuneo – Vital Concept MT
67 REZA Kévin Fdj MT
68 COUSIN Jérôme Cofidis, Solutions Credits MT
69 MOLARD Rudy Cofidis, Solutions Credits MT
70 BERARD Julien Ag2r La Mondiale 06:29
71 GUYOT Yann Armee De Terre MT
72 ROSTOLLAN Thomas Armee De Terre MT
73 WALLAYS Jelle Lotto Soudal MT
74 VAN LERBERGHE Bert Topsport Vlaanderen – Baloise 08:01
75 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise MT
76 DHAENE Brecht Verandas Willems Cycling Team MT
77 DASSONVILLE Flavien HP BTP – Auber 93 10:48
78 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert MT
79 *PEREIRA Florent Roubaix Metropole Europeenne de Lille MT
80 MAINARD Jérôme Armee De Terre MT
81 CORNU Jérémy Direct Energie MT
82 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM MT
83 CORDEEL Sander Verandas Willems Cycling Team MT
84 VEREECKEN Nicolas An Post – Chain Reaction MT
85 *WATSON Calvin An Post – Chain Reaction MT
86 VAN ZUMMEREN Stef Verandas Willems Cycling Team MT
87 VAN BILSEN Kenneth Cofidis, Solutions Credits MT
88 *BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural-Seguros Rga MT
89 RUBIO HERNANDEZ Diego Caja Rural-Seguros Rga MT
90 *HOFSTETTER Hugo Cofidis, Solutions Credits MT
91 HARDY Romain Cofidis, Solutions Credits MT
92 VIMPERE Théo HP BTP – Auber 93 MT
93 CAM Maxime Fortuneo – Vital Concept MT
94 DUMOULIN Samuel Ag2r La Mondiale MT
95 *LEDANOIS Kévin Fortuneo – Vital Concept MT
96 DE BONDT Dries Verandas Willems Cycling Team MT
97 DEMOITIE Antoine Wanty – Groupe Gobert MT
98 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles – Group Protect MT
99 CARDIS Romain Direct Energie MT
100 *SCOTT Jacob An Post – Chain Reaction 13:24
101 PONS Gaëtan Wallonie – Bruxelles – Group Protect 14:49
102 *DENZ Nico Ag2r La Mondiale MT
103 MCCONVEY Connor An Post – Chain Reaction MT
104 *HOLST ENGER Sondre Iam Cycling MT
105 BOVENHUIS Jasper An Post – Chain Reaction MT
106 *DELFOSSE Florent Wallonie – Bruxelles – Group Protect MT
107 BARBIER Rudy Roubaix Metropole Europeenne de Lille MT
108 *GOUAULT Pierre HP BTP – Auber 93 MT
109 ARAMENDIA Francisco Javier Caja Rural-Seguros Rga MT
110 HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM MT
111 *MYNGHEER Daan Roubaix Metropole Europeenne de Lille MT
112 VAN STAEYEN Michael Cofidis, Solutions Credits MT
113 DUVAL Julien Armee De Terre MT
114 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise MT
115 *FARAZIJN Maxime Topsport Vlaanderen – Baloise MT
116 VERHELST Louis Roubaix Metropole Europeenne de Lille MT
117 KONOVALOVAS Ignatas Fdj MT
118 GERARD Arnaud Fortuneo – Vital Concept MT
119 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise MT
120 DIAZ Daniel Delko Marseille Provence KTM MT

 

Foto:IAM Cycling