Tour de San Luis

Trzeci zawodnik Vuelta a Espana swój pierwszy start zaplanował na Tour de San Luis, ale głównym celem sezonu 2016 jest Giro d’Italia.

Polak jest liderem Tinkoff Team na argentyński wyścig. Obok Vincenzo Nibalego i Nairo Quintany stał się również faworytem do wygranej w klasyfikacji końcowej San Luis, które jest pierwszym etapem przygotowań do Giro d’Italia.

Zimowe treningi przebiegły bardzo dobrze. To mój pierwszy raz w Argentynie i cieszę się, że mój sezon 2016 zaczynam tutaj. Daleko jeszcze do moich głównych celów, bo Giro będzie dopiero za kilka miesięcy, ale jestem pewien, że już osiągnąłem dobry poziom. – powiedział Polak na konferencji prasowej przed wyścigiem

Reprezentantami rosyjskiej ekipy w Argentynie będą także m.in. Paweł Poljański i Maciej Bodnar oraz mistrz Świata Peter Sagan. Majka liczy, że mocny skład zamieni się w sukces już w pierwszym wyścigu w roku.

Mamy w składzie mistrza Świata i bardzo dobrych czasowców, jak Bodnar. Jako ekipa możemy pojechać bardzo mocno. Dla mnie dni ścigania będą ważnym testem, by ocenić moją formę. Po San Luis pojawię się w Vuelta Andalucia, Katalonii, Romandie i Giro d’Italia. Przygotuję się na obozach wysokościowych w lutym i kwietniu. Wykonam wszystko według planu, który przygotowałem z drużyną.

Tour de San Luis odbędzie się w dniach 17-24 stycznia. O klasyfikacji generalnej powinny zadecydować górskie etapy numer cztery i sześć.