W pierwszej części sezonu Francuz reprezentujący barwy FDJ, skupi się przede wszystkim na wyścigach jednodniowych oraz wyścigu Paryż- Nicea. Swój plan Demare ogłosił na Twitterze.

W sezonie 2014 były mistrz U23 zajął 2. miejsce w Gent-Wevelgem i 12. miejsce w Paryż-Roubaix. Arnaud nie ukrywa, że planuje skupić się na wyścigach klasycznych.

Ubiegły rok nie był udany dla zawodnika FDJ, po powrocie z wyścigów w Katarze i Omanie, tylko w Omloop Het Nieuwsbald zajął miejsce w czołowej dziesiątce. Jednak w maju udało mu się wygrać dwa etapy wyścigu Baloise Belgium Tour.

Demare sezon rozpocznie we Francji, gdzie weźmie udział w Etoile de Bessèges i Tour Méditerranéen. Kolejnymi występami, dzięki którym Francuz będzie mógł zbudować na „wyścig ku słońcu”, będą  Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Po etapówce we Francji przyjdzie czas na Mediolan-San Remo, Gent-Wevelgem i Driedaagse De Panne-Koksijde. Zwieńczeniem pracowitej wiosny będą dwa brukowe monumenty Tour des Flandres oraz Paryż-Roubaix.

Adam Radoń

Fot. http://www.metronews.fr/