thelaurenstephens.com

Amerykanka z Team TIBCO-SVB z dużą przewagą wygrała etap jazdy na czas Tour Femenino de San Luis. Małgorzata Jasińska zajęła siódme miejsce, a w klasyfikacji generalnej utrzymała lokatę na podium.

Czwarty etap wyścigu w Argentynie miał długość 12.8km.

IV etap TFDSL

Rywalizacja w El Durazno była lekko nierówna, ponieważ nie wszystkie zespoły zabrały ze sobą rowery do jazdy na czas. Z tego typu problemem zmagała się m.in. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

Najlepsza była Amerykanka Lauren Stephens (Team TIBCO-SVB), która o 43 sekundy pokonała swoją rodaczkę Katie Hall (UnitedHealthcare Pro Cycling Womens Team). Trzecia była Maria Carla Alvarez (Xirayas de San Luis) ze stratą 50 sekund. Mistrzyni Polski ze startu wspólnego, Małgorzata Jasińska, uzyskała siódmy czas – 1:11 za zwyciężczynią.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Stephens, przed Aranzą Valentiną Villalon (Weber Shimano Ladies) i Małgorzatą Jasińską.