letour.fr

ASO ogłosiła w czwartek, że rywalizacja w Dusseldorfie na otwarcie Wielkiej Pętli będzie miała formę etapu jazdy indywidualnej na czas o długości 13km.

Niemcy czwarty raz będą gospodarzami pierwszych etapów Tour de France. 104. Wyścig dookoła Francji rozpocznie się w Dusseldorfie, co jest ukłonem w stronę narodu, który ma najwięcej wygranych etapów w ostatnich trzech edycjach Touru. Trzydzieści lat po etapach rozegranych w Zachodnim Berlinie i sukcesach Lecha Piaseckiego szansę na założenie żółtej koszulki będą mieli znakomici czasowcy, wśród których znajduje się Tony Martin.

Otwierająca zmagania jazda na czas będzie miała długość 13km, a trasa poprowadzi po ulicach Dusseldorfu. Start będzie miał miejsce przed Messe. Następnie zawodnicy pojadą wzdłuż rzeki Ren, dwukrotnie ją przekroczą i pojadą na Königsallee, główną ulicę miasta. Po przejechaniu obok opery kolarze wrócą w okolice Messe, gdzie znajdzie się meta. Profil będzie niemal idealnie płaski.

Trasa kolejnego odcinka nie jest jeszcze znana i zostanie opublikowana na oficjalnej prezentacji Tour de France 2017 – 18 października 2016 roku.