Kolumbijczyk jeżdżący w drużynie z Przemysławem Niemcem, zdecydował się na opuszczenie zawodowego peletonu wraz z nadchodzącym rokiem.

O swojej decyzji Serpa poinformował w Sylwestra.

Dziś kończy się sezon anegdot, poświęceń, wygranych, przegranych, podróży, wyścigów i okazjonalnych celebracji. Mijający rok był inny niż wszyskie. Dziś kończy się moja kariera i zanim się pożegnam, chcę bardzo podziękować Team Lampre Merida za wsparcie podczas tak wielu walk, moim kolegom z drużyny, menedżerom, masażystom i mechanikom za ich bezinteresowną pomoc i uczynienie tych trzech lat najlepszym doświadczeniem.

Nie wiem jak podziękować wszystkim, którzy mi pomogli przez te lata – sponsorom, mediom i fanom, którzy zawsze mnie wspierali oraz, przede wszystkim, chcę podziękować mojej rodzinie. Bez ich miłości nigdy nie dotarłbym tak daleko…

W trakcie 10 lat kariery w zawodowym peletonie Serpa reprezentował Androni Giocatolli (2006-2012) oraz Lampre-Merida (2013-2015). Odniósł 15 zwycięstw – między innymi dwukrotnie klasyfikacja generalna Tour de Langkawi oraz siedem etapów tego wyścigu oraz wyścigi klasyczne – Giro del Friuli i Trofeo Laigueglia. Raz zameldował się w “dziesiątce” klasyfikacji końcowej Wielkiego Touru – dziewiąte miejsce w Giro d’Italia 2009.

źródło: BiciCiclismo
foto: Wikipedia