serpaJose Serpa (Lampre – Merida) wygrał 51. edycję Trofeo Laigueglia. To już szósty triumf w sezonie zawodników tej ekipy.

22. ekipy stanęły na starcie 51. edycji Trofeo Laigueglia. Na liście startowej tego pagórkowatego klasyku mieliśmy dwóch polskich zawodników: Przemysława Niemca (Lampre – Merida) i  Macieja Bodnara (Cannondale). Niestety zabrakło ubiegłorocznego triumfatora, Filippo Pozzato (Lampre – Merida).

Jako pierwsi do ucieczki zabrali się dziś: Robinson Chalapud (Colombia), Simone Petilli (Area Zero Pro Team), Songezo Jim (MTN Qhubeka) i Christophe Laborie (Bretagne – Séché Environnement). Wypracowali oni sobie nawet 7 minut przewagi, ale sytuację cały czas kontrolowała ekipa Lampre – Merida. Jednak około 50 kilometrów przed metą ich marzenia o wygranej rozwiał rozpędzony peleton.

35 kilometrów przed metą na wzniesieniu Cima Paravenna zaatakowali Jose Rodolfo Serpa Perez (Lampre – Merida) i Patrik Sinkewitz (Meridiana Kamen). Dwójka bardzo dobrze współpracowała, ale mały peletonik cały czas deptał im po piętach.

Duet nie dał za wygraną i między sobą rozstrzygnął wyścig. Ostatecznie pierwszy był Sepra, tuż przed Sinkiewitzem. Trzecie miejsce wywalczył Andrea Pasqualon (Area Zero Pro Team).

Przemysław Niemiec zajął 23. miejsce, a Maciej Bodnar nie ukończył rywalizacji.

Pełne wyniki:

1. 1 4 SERPA PEREZ Jose Rodolfo LAM LAMPRE-MERIDA 6.17.43
2 111 SINKEWITZ Patrik MKT MERIDIANA KAMEN TEAM st
3 146 PASQUALON Andrea AZT AREA ZERO PRO TEAM 12″
4 31 COLBRELLI Sonny BAR BARDIANI CSF st
5 7 ULISSI Diego LAM LAMPRE-MERIDA st
6 14 VILLELLA Davide CAN CANNONDALE st
7 21 MONTAGUTI Matteo ALM AG2R LA MONDIALE st
8 15 MARCATO Marco CAN CANNONDALE st
9 77 RABOTTINI Matteo YEL YELLOW FLUO st
10 41 PELIZZOTTI Franco AND ANDRONI GIOCATTOLI st
11 75 FINETTO Mauro YEL YELLOW FLUO st
12 67 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL COLOMBIA st
13 153 DELAPLACE Anthony BSE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT st
14 87 POMOSHNIKOV Sergei RVL RUSVELO st
15 24 BONNAFOND Guillaume ALM AG2R LA MONDIALE st
16 78 TABORRE Fabio YEL YELLOW FLUO st
17 197 GAFFURINI Nicola VHS VEGA – HOTSAND st
18 26 DOMONT Axel ALM AG2R LA MONDIALE st
19 8 WACKERMANN Luca LAM LAMPRE-MERIDA st
20 141 CIAVATTA Paolo AZT AREA ZERO PRO TEAM st
21 2 CUNEGO Damiano LAM LAMPRE-MERIDA st
22 42 FACCHINI Patrick AND ANDRONI GIOCATTOLI st
23 5 NIEMIEC Przemyslaw LAM LAMPRE-MERIDA st
24 18 SALERNO Cristiano CAN CANNONDALE 12″
25 62 PANTANO GOMEZ Jarlinson COL COLOMBIA st
26 36 PAGANI Angelo BAR BARDIANI CSF 18″
27 64 QUINTERO Carlos Julian COL COLOMBIA 20″
28 11 FORMOLO Davide CAN CANNONDALE 39″
29 142 CHINELLO Fabio AZT AREA ZERO PRO TEAM 2’37”
30 46 BELLETTI Manuel AND ANDRONI GIOCATTOLI st
31 152 FEILLU Romain BSE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT st
32 51 REIMER Martin MTN MTN – QHUBEKA st
33 66 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan COL COLOMBIA st
34 178 FRANZOI Enrico MAE MARCHIOL EMISFERO st
35 71 ANDRIATO Rafael YEL YELLOW FLUO st
36 148 TONIN Stefano AZT AREA ZERO PRO TEAM st
37 124 COLLODEL Matteo IDE TEAM IDEA st
38 185 LUKSEVICS Viesturs AMO AMORE & VITA – SELLE SMP st
39 203 CHRISTENSEN Mads CUL CULT ENERGY VITAL WATER st
40 145 MENGARDO Gianluca AZT AREA ZERO PRO TEAM st
41 102 MAZZI Alessandro UNA UTENSILNORD st
42 92 MALAGUTI Alessandro VIN VINI FANTINI – NIPPO st
43 94 PAULUS Daniel VIN VINI FANTINI – NIPPO st
44 22 BAGDONAS Gediminas ALM AG2R LA MONDIALE st
45 187 KLIMIANKOU Kanstantsin AMO AMORE & VITA – SELLE SMP st
46 63 DUQUE Leonardo Fabio COL COLOMBIA st
47 95 DE NEGRI Pierpaolo VIN VINI FANTINI – NIPPO st
48 211 SCHUMACHER Stefan CWO CHRISTINA WATCHES POWERED BY DANA st
49 158 LABORIE Christophe BSE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT st
50 54 THOMSON Jay Robert MTN MTN – QHUBEKA st
51 157 LAENGEN Stake Vegard BSE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT st
52 156 PERRICHON Pierre Luc BSE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT st
53 47 FRAPPORTI Marco AND ANDRONI GIOCATTOLI st
54 55 VAN ZYL Johann MTN MTN – QHUBEKA st
55 125 PETTITI Alessandro IDE TEAM IDEA st
56 164 DI REMIGIO Lorenzo MGK MG KVIS – TREVIGIANI st
57 45 ROSA Diego AND ANDRONI GIOCATTOLI st
58 23 KERN Julian ALM AG2R LA MONDIALE st
59 27 GASTAUER Ben ALM AG2R LA MONDIALE st
60 214 BALIANI Fortunato CWO CHRISTINA WATCHES POWERED BY DANA st
61 73 FAILLI Francesco YEL YELLOW FLUO st
62 33 BARBIN Enrico BAR BARDIANI CSF st
63 154 JARRIER Benoit BSE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT st
64 43 ZILIOLI Gianfranco AND ANDRONI GIOCATTOLI st
65 35 ZARDINI Edoardo BAR BARDIANI CSF st
66 147 PETILLI Simone AZT AREA ZERO PRO TEAM st
67 1 BONIFAZIO Niccolò LAM LAMPRE-MERIDA st
68 16 MOHORIC Matej CAN CANNONDALE st
69 34 PIRAZZI Stefano BAR BARDIANI CSF 2’45”
70 123 TEDESCHI Mirko IDE TEAM IDEA 2’50″Rang Doss Code UCI Nom Prenom Code
71 112 MUCELLI Davide MKT MERIDIANA KAMEN TEAM st
72 32 BONGIORNO Francesco BAR BARDIANI CSF st
73 162 BUSATO Matteo MGK MG KVIS – TREVIGIANI st
74 215 ROSSI Enrico CWO CHRISTINA WATCHES POWERED BY DANA st
75 171 ANTONINI Simone MAE MARCHIOL EMISFERO 6’40”
76 131 ARGUELYES RODRIGES Arkimedes LOK LOKOSPHINX 7’43”
77 181 PINIZZOTTO Leonardo AMO AMORE & VITA – SELLE SMP 8’05”
78 127 SPREAFICO Matteo IDE TEAM IDEA st
79 101 MADDALUNO Gennaro UNA UTENSILNORD st
80 212 ZABALLA GUTIERREZ Constantino CWO CHRISTINA WATCHES POWERED BY DANA st
81 57 SBARAGLI Kristian MTN MTN – QHUBEKA st
82 217 GARBY Marc CWO CHRISTINA WATCHES POWERED BY DANA st
83 208 VINTHER Troels Ronning CUL CULT ENERGY VITAL WATER st
84 85 SOLOMENNIKOV Andrei RVL RUSVELO st
85 188 TOPCHANYUK Artem AMO AMORE & VITA – SELLE SMP st
86 81 BALYKIN Ivan RVL RUSVELO st
87 134 SHALUNOV Evgeny LOK LOKOSPHINX st
88 136 VDOVIN Alexander LOK LOKOSPHINX st
89 207 REIHS Michael CUL CULT ENERGY VITAL WATER st
90 12 SAGAN Juraj CAN CANNONDALE st
91 115 KISERLOVSKI Emanuel MKT MERIDIANA KAMEN TEAM st
92 183 WOODS Michael AMO AMORE & VITA – SELLE SMP st
93 192 CAMILLI Alessio VHS VEGA – HOTSAND st
94 204 BOCHMANN Lasse CUL CULT ENERGY VITAL WATER st
95 44 TALIANI Alessio AND ANDRONI GIOCATTOLI st
96 121 DELLE STELLE Christian IDE TEAM IDEA st
97 198 RICCARDI Alessandro VHS VEGA – HOTSAND st
98 61 CHALAPUD GOMEZ Robinson EduardoCOL COLOMBIA st
99 122 PICHETTA Ricardo IDE TEAM IDEA st
100 163 CHIRICO Luca MGK MG KVIS – TREVIGIANI st

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga