Jose Serpa (Androni Giocattoli) zdominował wyścig Tour de Langkawi. Kolumbijczyk wygrał drugi etap z rzędu oraz został nowym liderem imprezy.

Szósty odcinek malezyjskiego wyścigu, liczył zaledwie 108 kilometrów i prowadził z miejscowości Proton Shah Alam na wymagające wzniesienie Genting Highlands.

Na siódmym kilometrze, z przodu pojawili się: Bazayev (Astana Pro Team), Valerey Valynin (RusVelo), Alireza Haghi (Azad University), James Williamson (New Zealand), Rizuan Zainal (Malaysia), Sea Keong Loh (OCBC Singapore) oraz Sonny Colbrelli (Colnago – CSF Inox). Czołówka szybko zbudowała przewagę, która wynosiła 4 minuty i 55 sekund.

Na kilka kilometrów przed finałowym podjazdem, mocną pracę w zasadniczej grupie zainaugurowała drużyna Androni Giocattoli. Gdy czołówka wjechała na Genting Highlands, zaczęła stopniowo się rozpadać. Najdłużej na czele utrzymywała się trójka: Colbrelli, Bazayev i Williamson, jednak i tak dzielni harcownicy zostali skasowani przez grupkę faworytów na kilka kilometrów przed końcem.

Po wysokim tempie które narzucili kolarzy Androni, na czele pozostała dwójka zawodników tej ekipy, czyli Serpa i Jose Rujano oraz kolejny z Kolumbijczyków – Victor Nino Corredor (Azad University). Rujano pracujący na rzecz Serpy wkrótce odpadł, a wczorajszy zwycięzca również i dziś uporał się na finiszu z dwuosobowej grupki, odnosząc kolejne zwycięstwo i zdobywając koszulkę lidera.

Wyniki:

1 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 3:09:37
2 Victor Nino Corredor (Col) Azad University 0:00:02
3 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli 0:00:46
4 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:32
5 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:02:53
6 Stefano Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox
7 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini 0:03:25
8 Chris Butler (USA) Champion System 0:03:26
9 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:03:28
10 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka 0:03:35
11 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team 0:03:51
12 Ghader Mizbani Eranagh (Iri) Tabriz Petrochemical Team 0:04:04
13 Thomas Peterson (USA) Garmin-Barracuda 0:04:19
14 Michael Torckler (NZl) New Zealand 0:04:29
15 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:04:41
16 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team 0:05:06
17 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:05:15
18 Jonathan Monsalve (Ven) Androni Giocattoli
19 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 0:05:17
20 Jani Tewelde Weldegaber (Eri) MTN Qhubeka 0:05:29
21 Muhamad Adiq Husainie Othman (Mas) Champion System 0:05:47
22 Craig Lewis (USA) Champion System 0:05:51
23 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo 0:06:19
24 Joseph Cooper (NZl) New Zealand 0:06:21
25 Hossein Askari (Iri) Tabriz Petrochemical Team 0:06:49
26 Jung Hwan Youm (Kor) Seoul Cycling Team
27 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka 0:07:47
28 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN Qhubeka
29 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 0:08:07
30 Fatahilah Abdullah (Ina) Indonesia 0:08:33
31 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:09:44
32 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:09:56
33 Abbas Saeiditanha (Iri) Azad University 0:10:07
34 Serguei Klimov (Rus) RusVelo 0:10:13
35 Ramin Maleki Mizan (Iri) Tabriz Petrochemical Team 0:10:18
36 Ting Deng (Chn) Max Success Sports
37 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team 0:10:42
38 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:10:55
39 Kenichi Suzuki (Jpn) Aisan Racing Team
40 Pengfei Qi (Chn) Max Success Sports
41 Matvey Zubov (Rus) RusVelo 0:11:18
42 Shinichi Fukushima (Jpn) Terengganu Cycling Team 0:11:57
43 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team 0:12:02
44 Seung Kwon Lee (Kor) Seoul Cycling Team 0:12:22
45 Muhammad Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia 0:12:28
46 James Williamson (NZl) New Zealand 0:12:29
47 Sea Keong Loh (Mas) OCBC Singapore 0:12:52
48 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:13:06
49 Amir Rusli (Mas) Malaysia 0:13:26
50 Freddy Excelino Gonzalez Martinez (Col) Azad University 0:13:47
51 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
52 Agung Sahbana (Ina) Indonesia 0:14:00
53 Alexander Khatuntsev (Rus) RusVelo 0:14:14
54 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team 0:14:35
55 Miguel Angel Nino Corredor (Col) Azad University 0:14:55
56 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team
57 David Mccann (Ire) RTS Racing Team 0:14:57
58 Adam Semple (Aus) Drapac 0:15:01
59 Darren Lapthorne (Aus) Drapac
60 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia 0:15:08
61 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team 0:15:26
62 Endra Wijaya (Ina) Indonesia 0:16:11
63 Tesfai Habtariam (Eri) MTN Qhubeka 0:16:20
64 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia 0:16:42
65 Alireza Haghi (Iri) Azad University 0:17:04
66 Jun Rong Ho (Sin) OCBC Singapore
67 Ming Xing Xue (Chn) Max Success Sports 0:17:10
68 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team
69 Won Jae Lee (Kor) Seoul Cycling Team 0:17:18
70 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
71 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox 0:18:02
72 Joon Yong Seo (Kor) Seoul Cycling Team 0:18:13
73 Floris Goesinnen (Ned) Drapac 0:18:17
74 Tom Danielson (USA) Garmin-Barracuda
75 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:18:23
76 Valerey Valynin (Rus) RusVelo 0:19:11
77 Masahiro Shinagawa (Jpn) Aisan Racing Team
78 Ali Ahmad Fallanie (Mas) Malaysia 0:19:28
79 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
80 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:20:33
81 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore 0:20:34
82 Meron Russom (Eri) MTN Qhubeka 0:20:50
83 Aaron Kemps (Aus) Champion System 0:20:55
84 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar 0:22:02
85 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
86 Rizuan Zainal (Mas) Malaysia 0:23:20
87 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Barracuda
88 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:23:24
89 Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
90 Adrian Hegevary (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
91 Alex Howes (USA) Garmin-Barracuda
92 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
93 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team
94 Kyoung Ho Park (Kor) Seoul Cycling Team 0:23:53
95 Behnam Khalilikhosroshahi (Iri) Tabriz Petrochemical Team 0:24:50
96 Christian Delle Stelle (Ita) Colnago – CSF Inox 0:25:15
97 Parno Parno (Ina) Indonesia 0:25:56
98 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini 0:26:02
99 Nicholas Francesco Squillari (Aus) OCBC Singapore 0:26:27
100 David Zabriskie (USA) Garmin-Barracuda 0:26:41
101 Sukho Kang (Kor) Seoul Cycling Team 0:26:55
102 Hossein Nateghi (Iri) Tabriz Petrochemical Team 0:27:11
103 Anuar Manan (Mas) Champion System 0:27:12
104 Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
105 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini
106 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
107 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini
108 Yong Li Ng (Mas) Azad University
109 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
110 Louis Crosby (NZl) New Zealand
111 Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini
112 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar
113 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
114 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox
115 Iwan Setiawan (Ina) Indonesia
116 Roman Van Uden (NZl) New Zealand
117 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:27:17
118 Rhys Pollock (Aus) Drapac 0:27:18
119 Malcom Rudolph (Aus) Drapac 0:27:26
120 Martin Irvine (Ire) RTS Racing Team 0:28:19
121 Jaan Kirsipuu (Est) Champion System 0:31:06
122 Arin Iswana (Ina) Indonesia 0:34:22
123 Hao Liu (Chn) Max Success Sports 0:37:38

Klasyfikacja generalna:

1 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli 20:11:11
2 José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli 0:00:30
3 Victor Nino Corredor (Col) Azad University 0:00:56
4 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:02:20
5 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:03:43
6 Stefano Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:04:15
7 Ghader Mizbani Eranagh (Iri) Tabriz Petrochemical Team 0:04:23
8 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:04:28
9 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN Qhubeka 0:04:33
10 Chris Butler (USA) Champion System 0:05:09
11 Thomas Peterson (USA) Garmin-Barracuda 0:05:17
12 Jai Crawford (Aus) RTS Racing Team 0:05:18
13 Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli 0:05:53
14 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:06:02
15 Craig Lewis (USA) Champion System 0:06:10
16 Jonathan Monsalve (Ven) Androni Giocattoli 0:06:13
17 Joseph Cooper (NZl) New Zealand 0:06:14
18 Jani Tewelde Weldegaber (Eri) MTN Qhubeka 0:06:21
19 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo 0:06:32
20 Muhamad Adiq Husainie Othman (Mas) Champion System 0:06:49
21 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team 0:07:25
22 Hossein Askari (Iri) Tabriz Petrochemical Team 0:07:35
23 Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini 0:07:47
24 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 0:08:29
25 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN Qhubeka 0:08:32
26 Jung Hwan Youm (Kor) Seoul Cycling Team 0:08:47
27 Michael Torckler (NZl) New Zealand 0:09:22
28 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:10:50
29 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:11:33
30 Ramin Maleki Mizan (Iri) Tabriz Petrochemical Team 0:11:37
31 Fatahilah Abdullah (Ina) Indonesia 0:11:52
32 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN Qhubeka 0:11:53
33 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:12:04
34 Matvey Zubov (Rus) RusVelo 0:12:17
35 Serguei Klimov (Rus) RusVelo 0:12:18
36 Abbas Saeiditanha (Iri) Azad University 0:12:23
37 Kenichi Suzuki (Jpn) Aisan Racing Team 0:13:12
38 Darren Lapthorne (Aus) Drapac 0:14:03
39 Muhammad Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia 0:14:07
40 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team 0:14:17
41 Seung Kwon Lee (Kor) Seoul Cycling Team 0:14:56
42 Alex Coutts (GBr) RTS Racing Team 0:15:26
43 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:15:30
44 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:15:34
45 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:15:37
46 Freddy Excelino Gonzalez Martinez (Col) Azad University 0:15:38
47 Amir Rusli (Mas) Malaysia 0:16:03
48 Adam Semple (Aus) Drapac 0:16:28
49 Ting Deng (Chn) Max Success Sports 0:16:36
50 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team 0:16:47
51 Alexander Khatuntsev (Rus) RusVelo 0:17:00
52 Agung Sahbana (Ina) Indonesia 0:17:25
53 Tom Danielson (USA) Garmin-Barracuda 0:17:56
54 Ming Xing Xue (Chn) Max Success Sports 0:18:24
55 Chan Jae Jang (Kor) Terengganu Cycling Team 0:18:45
56 Tesfai Habtariam (Eri) MTN Qhubeka 0:18:55
57 Andrea Piechele (Ita) Colnago – CSF Inox 0:19:38
58 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia 0:19:40
59 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:19:58
60 Endra Wijaya (Ina) Indonesia 0:20:25
61 David Mccann (Ire) RTS Racing Team 0:20:51
62 Jun Rong Ho (Sin) OCBC Singapore 0:20:54
63 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:21:37
64 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:22:16
65 Floris Goesinnen (Ned) Drapac 0:23:05
66 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia 0:23:16
67 Aaron Kemps (Aus) Champion System 0:23:46
68 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar 0:25:30
69 James Williamson (NZl) New Zealand 0:25:41
70 Meron Russom (Eri) MTN Qhubeka 0:25:56
71 Shinichi Fukushima (Jpn) Terengganu Cycling Team 0:26:14
72 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini 0:26:21
73 Jacobe Keough (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:26:48
74 Pengfei Qi (Chn) Max Success Sports 0:26:52
75 Ali Ahmad Fallanie (Mas) Malaysia 0:27:10
76 Christian Delle Stelle (Ita) Colnago – CSF Inox 0:27:47
77 Sergey Kudentsov (Rus) RTS Racing Team 0:27:59
78 Rizuan Zainal (Mas) Malaysia 0:28:20
79 Roman Van Uden (NZl) New Zealand 0:28:53
80 Hossein Nateghi (Iri) Tabriz Petrochemical Team 0:29:20
81 Alireza Haghi (Iri) Azad University 0:29:21
82 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:29:22
83 Won Jae Lee (Kor) Seoul Cycling Team 0:29:30
84 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini 0:29:49
85 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:30:08
86 Kyoung Ho Park (Kor) Seoul Cycling Team 0:30:46
87 Miguel Angel Nino Corredor (Col) Azad University 0:30:52
88 Joon Yong Seo (Kor) Seoul Cycling Team 0:31:20
89 Masahiro Shinagawa (Jpn) Aisan Racing Team 0:32:26
90 Sea Keong Loh (Mas) OCBC Singapore 0:32:36
91 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 0:33:27
92 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini 0:33:52
93 Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini 0:33:55
94 Valerey Valynin (Rus) RusVelo 0:34:23
95 Yong Li Ng (Mas) Azad University 0:34:24
96 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:35:25
97 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore
98 Behnam Khalilikhosroshahi (Iri) Tabriz Petrochemical Team 0:35:50
99 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team 0:37:00
100 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox 0:37:14
101 Arin Iswana (Ina) Indonesia 0:38:18
102 Alex Howes (USA) Garmin-Barracuda 0:38:47
103 Malcom Rudolph (Aus) Drapac 0:38:53
104 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox 0:39:07
105 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:39:39
106 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team 0:39:41
107 Harrif Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team 0:39:42
108 Rhys Pollock (Aus) Drapac 0:39:47
109 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team 0:40:09
110 Anuar Manan (Mas) Champion System 0:40:34
111 Parno Parno (Ina) Indonesia 0:41:15
112 Iwan Setiawan (Ina) Indonesia 0:41:21
113 Hao Liu (Chn) Max Success Sports 0:43:03
114 Wei Kei Chang (Tpe) RTS Racing Team 0:43:32
115 Sukho Kang (Kor) Seoul Cycling Team 0:43:38
116 David Zabriskie (USA) Garmin-Barracuda 0:44:14
117 Nicholas Francesco Squillari (Aus) OCBC Singapore 0:44:22
118 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Barracuda 0:45:09
119 Adrian Hegevary (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:45:18
120 Hilton Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:46:47
121 Jaan Kirsipuu (Est) Champion System 0:48:47
122 Louis Crosby (NZl) New Zealand 0:49:05
123 Martin Irvine (Ire) RTS Racing Team 0:49:07

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej