fot. Astana

Doświadczony Włoch, blisko współpracujący z Fabio Aru i Vincenzo Nibalim, ma zostać zastąpiony przez Dmitry Fofonova.

Martinelli jest bardzo doświadczonym menedżerem – pracował z Carrerą i Mercatone Uno oraz Marco Pantanim w latach 90. W Astanie pracuje od 2010 roku, ale na stanowisku menedżera zastąpi go Dimitry Fofonov, który od 2013 roku był dyrektorem sportowym drużyny.

Włoski menedżer blisko współpracuje z Fabio Aru i Vincenzo Nibalim i miał duży udział w wygranych tych kolarzy w Giro d’Italia 2013, Tour de France 2014 i Vuelta a Espana 2015. Nie wiadomo jak to wydarzenie wpłynie na przyszłość Nibalego, który rozważał odejście z kazachskiej drużyny. Z kolei Fofonov w latach 1999-2012 był zawodowym kolarzem i reprezentował m.in. Cofidis, Credit Agricole i Astanę.

Nie są jeszcze znane powody zmian kadrowych w kazachskiej drużynie, ale prawdopodobnie Martinelli pozostanie w zarządzie Astany. Vinokurov powiedział tylko, że Martinelli “wykonał bardzo dobrą pracę i jesteśmy bardzo wdzięczni”.

Przy okazji ogłoszenia tej informacji Kazachowie potwierdzili, że Fabio Aru będzie liderem na Tour de France, a Vincenzo Nibali na Giro d’Italia. Ewentualny start “Rekina” w Wielkiej Pętli zostanie rozważony po La Corsa Rosa.

źródło: cyclingnews
foto: Astana Pro Team