Cadel Evans Great Ocean Roadrace

Na liście startowej znalazło się już dziewięć drużyn World Tour oraz pięć drużyn prokontynentalnych, w tym CCC Sprandi Polkowice.

Wyścig odbędzie się 31 stycznia 2016 roku, ale lista drużyn, które wezmą udział w ściganiu nabiera już kształtu. Z osiemnastu zarejestrowanych ekip World Tour do Australii przyjedzie dziewięć – BMC Racing, Orica Greenedge, Team Sky (w ich barwach jeżdżą Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś), Team Katusha, Trek Factory Racing, IAM Cycling, Lotto-Soudal (Tomasz Marczyński), LottoNL-Jumbo oraz Team Dimension Data.

Oprócz drużyn najwyższej kategorii na Cadel Evans Great Ocean Road Race swój start potwierdziło pięć drużyn drugiej dywizji – UnitedHealthcare, One Procycling (Marcin Białobłocki, Karol Domagalski), Drapac, Team Novo Nordisk oraz CCC Sprandi Polkowice.

Mieć dziewięć z najlepszych ekip świata w Victorii jest fantastyczne i jestem pewien, że, tak jak ostatnio, spodobają im się wyzwania i unikalny styl ścigania naszego wyścigu. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak to wyjdzie. – cieszył się Cadel Evans

Swoją obecność potwierdziło dwóch znakomitych Australijczyków. Rohan Dennis (BMC) w zeszłym roku nie mógł przyjechać na trasę Great Ocean Road Race, ponieważ przygotowywał się do rekordu w jeździe godzinnej. Z kolei Simon Gerrans (Orica) leczył wtedy złamany obojczyk.

Ostateczna lista startowa ma zostać opublikowana na początku stycznia, gdy procesy przyznawania licencji UCI dobiegną końca.

źródło: cadelevansgreatoceanroadrace.com.au