Fot. Artur Machnik / naszosie.pl

Domenico Pozzovivo w przyszłym sezonie po raz pierwszy w karierze pojedzie Tour de France, wcześniej w maju zobaczymy Włocha podczas Giro d’Italia.

Jak pisaliśmy kilka dni temu Pozzovivo zadebiutuje w Wielkiej Pętli. Kolarz AG2R potwierdził swój kalendarz na pierwszą część sezonu.

Sezon 2016 rozpocznie w Australii podczas Tour Down Under (16-24 stycznia) i kolejno Tour of Oman (17-22 lutego), Tirreno-Adriatico (9-15 marca), Giro del Trentino (19-22 kwietnia), Liege-Bastogne -Lieja (24 kwietnia) następnie Giro d’Italia.

“Moim celem będzie ukończyć wyścig w pierwszej piątce, ale byłoby jeszcze lepiej gdybym poprawił tę pozycję, którą zdobyłem w 2014 roku. To dotychczas mój najlepszy wynik we włoskim tourze” – powiedział 33-letni kolarz dla La Gazzetta dello Sport.

W tegorocznej edycji Giro Włoch na trzecim etapie, przez kraksę, musiał wycofać się z rywalizacji. Na szczęście bez poważnych obrażeń.

Pozzovivo w lipcu po raz pierwszy w swojej bogatej karierze pojedzie w Tour de France.

Mam wielką motywację aby to zrobić. Z biegiem lat coraz trudniej o start w tym wyścigu.Liderem będzie Romain Bardet, zaś ja będę mu pomagał. Ukończenie wyścigu w pierwszej dziesiątce byłoby wielką satysfakcją – dodaje Włoch.