Rolf Aldag rozwiązał za porozumieniem stron umowę z grupą Etixx – Quick Step i dołączył do sztabu szkoleniowego grupy Dimension Data, która do tej pory jeździła pod nazwą MTN – Qhubeka.

Drużyna Dimension Data, która do tej pory jeździła pod nazwą MTN – Qhubeka, coraz mocniej zbroi się na przyszły sezon. Listę wzmocnień otwiera Mark Cavendish oraz jego dwójka rozprowadzajacych – Mark Renshaw i Bernard Eisel. Oprócz wspomnianej trójki w afrykańskiej drużynie w 2016 roku będą jeździć Konstantin Siwcow, Cameron Mayer, Nathan Haas oraz zwycięzca klasyfikacji górskiej tegorocznej Vuelty – Omar Freile.

Wzmocnieniu musiał ulec również sztab szkoleniowy. Nowym nabytkiem w grupie Douglasa Rydera jest Rolf Aldag, który do tej pory pracował w grupie Etixx – Quick Step, a wcześniej współpracował m. in. z Cavendishem w ekipe HTC. Niemiec ma bogatą karierę zawodniczą za sobą, a większość z 14-letniego stażu zawodowca spędził w Team Telekom wspierając Jana Ullricha. Aldag przyznał się m. in. do tego, że w latach 1995-1999 brał EPO. Teraz jednak chce skupić się na pracy w nowej ekipie.

„Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do Team Dimension Data..Jako mieszkaniec RPA doskonale wiem jak ważną rolę pełni tam fundacja Qhubeka. Ta organizacja ma ogromny wpływ na życie dzieci i zmienia ich przyszłość, a także przyszłość kraju. Z przyjemnością będę współpracował i działał na rzecz Qhubeki.”

Źródło i foto: cyclingnews

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments