fot. Canyon SRAM Racing, Twitter

Doświadczony dyrektor sportowy znalazł zatrudnienie w kobiecym peletonie. Od nowego sezonu będzie pracować w niemieckiej ekipie, w której ściga się reprezentantka Polski Kasia Niewiadoma.

51-letni Niemiec, który podczas swojej zawodowej kariery jako zawodnik zaliczył aż 17 startów w Grand Tourach w ostatnich latach był związany z drużyną Dimension Data. Przez 4 lata pełnił on rolę dyrektora sportowego tej ekipy. Wcześniej był, również ważną częścią kierownictwa HTC-Highroad oraz Omega Pharma-Quick Step, gdzie szczególnie się opiekował takimi kolarzami, jak Mark Cavendish i Tony Martin. Aldag opowiedział w oficjalnym komunikacie zespołu o wyzwaniach jakie go czekają w nowej drużynie.

Po pierwsze mogę siebie określić jako nowicjusza w nowym zespole. Nie sądzę, że byłoby to mądre rozwiązanie, aby powielić metody, które działały w męskim peletonie. Dlatego będę rozmawiać z każdym członkiem zespołu Canyon-SRAM, aby dowiedzieć się jak najwięcej. Nie powiedziałbym, że denerwuje się przed rozpoczęciem swojej pracy, ale mam w sobie poczucie ekscytacji zaczynając nowy etap w swoim życiu zawodowym. Szczególnie, że będzie się to wiązać z wieloma zadaniami, które będę robić w swoim życiu po raz pierwszy

– przyznał Niemiec.

Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wiedzy Rolf Aldag może być jednym z największych wzmocnień niemieckiego zespołu przed nadchodzącym sezonem. Miejmy nadzieję, że współpraca Kasi Niewiadomej i jej koleżanek z nowym członkiem sztabu będzie się wzorowo układać.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments