fot. Bahrain Victorious

Były kolarz i doświadczony kolarski menadżer Rolf Aldag będzie od przyszłego roku częścią zrestrukturyzowanej drużyny Bahrain Victorious.

52-letni obecnie Aldag przez ponad piętnaście lat był profesjonalnym kolarzem. Ścigał się w barwach drużyny Helvetia – La Suisse, a następnie w Team Telekom. Jeśli idzie o doświadczenie w roli dyrektora sportowego, to ostatnio kierował zawodniczkami z drużyny Canyon-SRAM, a wcześniej był głównym menadżerem ds. sportowych w MTN-Qhubeka/Dimension Data.

– W tak trudnym sezonie, jakim był 2020 rok drużyna pokazała ogromnego ducha walki, a także to, że potrafi ścigać się razem. Bardzo mi się to spodobało i zwróciło moją uwagę. Gdy otrzymałem możliwość zatrudnienia, nie wahałem się. Teraz mam zamiar przyczynić się do sukcesów tego zespołu. Cieszę się, że będę jego członkiem, ponieważ dostrzegam w nim wielki potencjał, a ponadto ściga się w nim wielu bardzo utalentowanych kolarzy. Jest to drużyna, która z sukcesem przeprowadziła w tym wymagającym roku ważne zmiany strukturalne

– powiedział Rolf Aldag w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny Bahrain Victorious.

Drużyna sponsorowana przez władze Bahrajnu podkreśla, że zatrudniając Niemca liczy przede wszystkim na jego umiejętności pracy z młodymi kolarzami. Budując swoją siłę na przyszłość ma nadzieję skorzystać z jego ogromnego doświadczenia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments