Międzynarodowa Unia Kolarska nałożyła trzyletnią banicję na Mauro Santambrogio.

Przypomnijmy, że włoskiego kolarza złapano na EPO podczas Giro d’Italia 2013, gdzie wygrał etap i zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Jego zawieszenie miało skończyć się pod koniec ubiegłego roku, ale na 12 dni przed upłynięciem kary – doświadczony zawodnik ponownie wpadł… Tym razem podczas rutynowej kontroli wykryto, że zażywał testosteron.

Wobec tych dwóch incydentów,  Santambrogio nie może ścigać się do 21 października 2017 roku.

Fot: cyclingweekly.co.uk

Poprzedni artykułTour of Hainan: Adrey Zeits wygrał królewski etap. Awans Szymona Rekity w generalce!