rabottiniMimo niezłych wyników Vini Fantini było na ustach wszystkich przede wszystkim przez problemy dopingowe. Czy ekipa Yellow Fluo, która przejmuje schedę po Vini zdoła zmazać plamę i pokazać się z tej lepszej strony?

Mauro Santambrogio i Danilo di Luca to dwaj najbardziej znani kolarze Vini Fantini w minionym sezonie. Niestety obaj pamiętani są przede wszystkim przez wpadki dopingowe. Danilo di Luca ma szansę na dożywotnią dyskwalifikację, natomiast 9. zawodnik tegorocznego Giro nie doczekał się jeszcze ekspertyzy próbki B. Pierwsza próbka pobrana po inaugurującym etapie Giro d’Italia wykazała w jego organizmie EPO. Z drugiej strony piękny triumf na Dwars Door Vlaanderen zanotował Oscar Gatto, ale jego w sezonie 2014 zobaczymy w barwach Cannondale.

Luca Scinto nazwał swoją „nową” drużynę Yellow Fluo. Drużyna ma być budowana wokół Matteo Rabottiniego, który wygrywał już etapy na Giro czy Presidential Cycling Tour of Turkey. Nie opuścił drużyny Francesco Chicchi, po którym też można się spodziewać dobrych wyników. Ciekawym nabytkiem zdaje się być Simone Ponzi, który po dwóch latach odszedł z Astany. Drużyna, podobnie jak w poprzednich latach Vini Fantini, będzie walczyła o występy w najważniejszych wyścigach, ze szczególnym naciskiem na włoskie imprezy. Drużyna ma przede wszystkim postępować zgodnie ze wszystkimi zasadami i unikać jakichkolwiek podejrzeń o doping. Zawodnicy nie przesiądą się na inne rowery, dalej będą występować na sprzęcie marki Cipollini.

Aktualnie kontrakt na przyszły sezon mają:

ANDRIATO, Rafael

BELLINI, Gianni

CHICCHI, Francesco

COLLI, Daniele

DAL COL, Andrea

FINETTO, Mauro

MONSALVE, Yonathan

PONZI, Simone

POZZO, Mattia

RABOTTINI, Matteo

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments