Mauro SantambrogioWedług Gazzetta dello Sport – Mauro Santambrogio został przyłapany na stosowaniu EPO. Informację potwierdza także Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).

Zwycięzca etapowy niedawno zakończonego Giro d`Italia i dziewiąty kolarz końcowej klasyfikacji tegorocznej odsłony włoskiego wyścigu, “wpadł” według dziennikarzy podczas kontroli przeprowadzonej po pierwszym etapie.

Jest to drugi już pozytywny wynik testu dopingowego ekipy Vini Fantini w ciągu ostatnich kilku dni. 24. maja inny z podopiecznych Luci Scinto – Danilo Di Luca, także został przyłapany na stosowaniu nielegalnych środków.

Dla Santambrogio był to pierwszy sezon w barwach włoskiej ekipy. Wcześniej ścigał się dla BMC Racing. W tym roku imponował formą już od Tour de San Luis, gdzie był drugi na jednym etapie i szósty w generalce. Później był trzeci w Trofeo Laigueglia, siódmy w Tirreno-Adriatico, drugi w Giro del Trentino oraz wygrał klasyk GP Industria & Artigianato Larciano. Na Giro okazał się najszybszy na odcinku do Jafferau.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej