Fot. Tinkoff Team

Ośrodek Valamar Diamant w chorwackim Poreč będzie gościł zawodników i sztab grupy Tinkoff pod koniec października. Będzie to pierwsze spotkanie grupy pod kątem przygotowań do przyszłego sezonu.

Jak tłumaczy Stefano Feltrin to spotkanie zapoczątkuje “erę Tinkoff”.

“Nasz skład na przyszły rok jest już kompletny. Teraz możemy się skupić na planowaniu nadchodzącego sezonu, a czterodniowe spotkanie w Chorwacji zapoczątkuje ten proces. To będzie bardzo ważny krok przed czekającym nas długim i wymagającym sezonem. Damy szansę naszym nowym kolarzom na zintegrowanie się z drużyną. Omówimy z zawodnikami i sztabem plan startowy, a także przeprowadzimy kompleksowe badania medyczne.

Wybraliśmy to miejsce, bo Valamar Diamant to światowej klasy ośrodek, który odpowiadałby każdej drużynie sportowej będącej na najwyższym poziomie.”

Pełen skład drużyny Tinkoff na przyszły rok to 27 kolarzy – Erik Baška, Daniele Bennati, Adma Blythe, Manuele Boaro, Maciej Bodnar, Pavel Brutt, Alberto Contador, Oscar Gatto, Michael Gogl, Jesper Hansen, Jesús Hernández, Robert Kiserlovski, Michael Kolar, Roman Kreuziger, Rafał Majka, Jay McCarthy, Sergio Paulinho, Evgeny Petrov, Paweł Poljański, Michael Rogers, Ivan Rovny, Juraj Sagan, Peter Sagan, Matteo Tosatto, Yuri Trofimov, Nikolay Trusov i Michael Valgren.

W trakcie obozu wszyscy zawodnicy przejdą badania medyczne klinice Thalassotherapia Opatija. Będzie to pierwszy raz w historii, gdy kolarski team przeprowadzi badania w chorwackiej klinice.

“To bardzo ważne wydarzenie dla Istrii, Poreč, organizacji turystycznej Valamar Riviera, kliniki Thalassotherapia Opatija i całej Chorwacji w pozycjonowaniu jej pozycji na kolarskiej mapie świata. Biorąc pod uwagę klimat i ukształtowanie terenu to miejsce ma ogromny potencjał, aby stać się jedną z najważniejszych destynacji dla wielkich wydarzeń kolarskich”

-opowiada Vladimir MIholjević, były kolarz i dyrektor Top Sports Events, która jest odpowiedzialna za sprowadzenie grupy Tinkoff do Chorwacji.

Ivica Vrkić, odpowiedzialny za marketing w Valamar Riviera, nie kryje swojej satysfakcji z przyszłych gości.

“Jesteśmy bardzo dumni, że grupa Tinkoff wybrała Porec i Valamar na miejsce swojego zgrupowania. To tylko potwierdza, że nasza praca na rzecz rozwoju cykloturystyki zmierza w dobrym kierunku. Daje nam to motywacje do zwiększenia swojego wysiłku, by wykorzystać pełnię możliwości, jakie dają nam miejsca od Istrii po Dubrownik.

Naszym celem jest, aby Chorwacja stała się głównym miejscem w Europie do którego będą przyjeżdżać cykloturyści. W poprzednik latach Istria zrobiła ogromny postęp i rozszerzyła ofertę dla pasjonatów rowerów, Valamar jest liderem w tym zakresie. Nasza marka Valamar Loves Bike jest na rynku od wielu lat, stworzyliśmy do tej pory sześć specjalistycznych hoteli dla rowerzystów, które oferują najwyższy standard.”

Czterodniowe spotkanie będzie początkiem przygotowań. Kolejny etap odbędzie się na początku grudnia, a kolarze spędzą dwutygodniowy obóz na Wyspach Kanaryjskich.

 

 

Informacja prasowa