Fot. Marek Bala / naszosie.pl

W sobotnie przedpołudnie warszawscy amatorzy mieli okazję wspólnie potrenować z trzecim kolarzem Vuelta a Espana 2015 – Rafałem Majką (Tinkoff-Saxo).

Ambasador strefy sportu AdgarFit – Rafał Majka w piątek spotkał się z dziennikarzami, zaś w sobotę postanowił podziękować swoim kibicom i wspólnie z nimi wybrać się na rowerową przejażdżkę. Start spod klubu AdgarFit, dystans jaki musieli pokonać kolarze to 60 kilometrów, zaś średnie tempo około 30 km/h.

Wiem, że pora może nie jest najlepsza, mamy październik i z warunkami pogodowymi może być różnie – mówił w piątek Rafał. Ale wspólne z AdgarFit, postanowiliśmy dać kibicom możliwość spotkania się ze mną i wspólnego pokręcenia. Taki trening ma na celu popularyzację kolarstwa, chcemy aby więcej ludzi wsiadło na rowery. Mam nadzieję, że to nie ostatnia taka impreza. Jak tylko będę miał czas, na pewno będę chciał pojeździć z kibicami.

Niestety pogoda nie była łaskawa dla kolarzy, od samego rana w Warszawie dosłownie lało, ale mimo wszystko i tak zebrała się grupa kilkudziesięciu amatorów, których ściana deszczu nie wystraszyła.

Rafał jeszcze pod dachem przywitał wszystkich, objaśnił zasady treningu, zaś trenerzy AdgarFit prosząc o szczególną ostrożność, wyjaśnili którędy będzie przebiegał trening.

Przy eskorcie policji amatorzy ruszyli na zachód od Warszawy i przejechali zaplanowany dystans. Po treningu odbyła się sesja rozciągania w klubie Gravitan, podczas której polski zawodnik pokazał, jak właściwie zadbać o kondycję mięśni po intensywnym wysiłku.

Po posiłku był czas na wspólne rozmowy ze zwycięzcą etapowym Tour de France, wspólne zdjęcie, autografy.

Galeria zdjęć >> tutaj