Włoch z drużyny Astana wygrał pasjonujący finisz peletonu! Znakomitą akcją popisał się Rafaa Chtioui (Skydive), który został doścignięty dopiero kilometr przed metą. Niespodziewanie, w końcówce kluczowe role pełnili kolarze Teamu WIGGINS, którzy mają swój wkład w złapaniu Chtioui. 

Pierwotnie zaplanowano, że pierwszy etap wyścigu będzie liczył 174 kilometry, ale z powodu bardzo dużego upału skrócono go o 15 kilometrów, a więc darowano kolarzom jedną rundę wokół miasta Madinat Zayed, gdzie znajdowała się meta. Etap przeznaczony był dla sprinterów.

Szansa na sukces dla najszybszych kolarzy w stawce spowodowała, że zabranie się do ucieczki nie miało dziś praktycznie żadnego sensu. Peleton cały czas kontrolował przewagę, a wraz upływem kilometrów z odjazdu odpadali kolejni kolarze. Z pewnością do tej sytuacji przyczyniła się bardzo wysoka temperatura oscylująca wokół czterdziestu stopni Celsjusza. Wielu kolarzy cierpiało z powodu tych bardzo trudnych warunków atmosferycznych.

Kiedy wszyscy kolarze z ucieczki wrócili do peletonu, na czele wciąż jechał niezniszczalny Francisco Mancebo z ekipy Skydive Dubai Pro Cycling Team. W sumie Hiszpan samotnie przejechał około 20 km i został doścignięty 33 km przed metą.

W momencie kiedy z jazdy na czele zrezygnował Mancebo z peletonu zaatakował jego kolega z drużyny Rafaa Chtioui, mistrz Tunezji. 19 km przed kreską Chtioui miał ponad dwie minut przewagi (!) i trudno było stwierdzić czy to kolarz z Tunezji jechał tak dobrze, czy może peleton tak słabo. Najpewniej prawda leżała jak zwykle po środku, ale nie ulega wątpliwości, że w peletonie musiało zdarzyć się coś dziwnego. Od początku etapu główna grupa na krótkiej smyczy trzymała ucieczkę dnia, a w końcówce pozwoliła odjechać mniej znanemu w światowym peletonie kolarzowi.

W ostatnie pięć kilometrów Chtioui wjechał z około trzydziestosekundową przewagą nad peletonem, w którym w pogoń angażowały się różne drużyny – m.in. Team Sky, Team WIGGINS i Lampre-Merida. Piękny rajd Tunezyjczyka zakończył się kilometr przed metą.

Ostatecznie sprinterzy stoczyli emocjonującą walkę o zwycięstwo. Próbował walczyć także mistrz świata Peter Sagan, ale kiedy zobaczył, że nie da rady, odpuścił. Drugi był Tom Boonen, a trzeci Daniele Bennati.

Wyniki pierwszego etapu:

1. 4 GUARDINI Andrea ITA AST ASTANA PRO TEAM 4:21:11 10
2. 51 BOONEN Tom BEL EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:21:11 00:00 6
3. 152 BENNATI Daniele ITA TCS TINKOFF SAXO 4:21:11 00:00 4
4. 105 PALINI Andrea ITA SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:11 00:00
5. 171 CANOLA Marco ITA UHC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING 4:21:11 00:00
6. 31 AVILA VANEGAS Edwin Alci COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:00
7. 131 VIVIANI Elia ITA SKY TEAM SKY 4:21:11 00:00
8. 74 ROJAS GIL Jose Joaquin ESP MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:00
9. 25 SCHWARZMANN Michael Y GER BOA BORA – ARGON 18 4:21:11 00:00
10. 115 MEZGEC Luka SLO TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:21:11 00:00
11. 151 SAGAN Peter Y SVK TCS TINKOFF SAXO 4:21:11 00:00
12. 46 PHELAN Adam Y AUS DPC DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 4:21:11 00:00
13. 176 ZURLO Federico Y ITA UHC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING 4:21:11 00:00
14. 44 JONES Brenton Y AUS DPC DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 4:21:11 00:00
15. 174 MURPHY John USA UHC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING 4:21:11 00:00
16. 11 GILBERT Philippe BEL BMC BMC RACING TEAM 4:21:11 00:00
17. 72 LOBATO DEL VALLE Juan Jo ESP MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:00
18. 102 HADDI Soufiane Y MAR SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:11 00:00
19. 85 STAUFF Andreas GER MTN MTN – QHUBEKA 4:21:11 00:00
20. 172 BAZZANA Alessandro ITA UHC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING 4:21:11 00:00 2
21. 23 NERZ Dominik GER BOA BORA – ARGON 18 4:21:11 00:00
22. 173 BRAJKOVIC Janez SLO UHC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING 4:21:11 00:00
23. 34 MOLANO Sebastian Y COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:00
24. 125 VORGANOV Eduard RUS KAT TEAM KATUSHA 4:21:11 00:00
25. 82 BOS Theo NED MTN MTN – QHUBEKA 4:21:11 00:00
26. 155 SAGAN Juraj SVK TCS TINKOFF SAXO 4:21:11 00:00
27. 134 POELS Wouter NED SKY TEAM SKY 4:21:11 00:00
28. 142 LATHAM Christopher Y GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:00
29. 163 JABER HUSSAIN AHMED AB Y UAE UAE UNITED ARAB EMIRATES NATIONAL S 4:21:11 00:00
30. 22 KONRAD Patrick Y AUT BOA BORA – ARGON 18 4:21:11 00:00
31. 93 CHAVES RUBIO Johan Este Y COL OGE ORICA GREENEDGE 4:21:11 00:00
32. 135 KONIG Leopold CZE SKY TEAM SKY 4:21:11 00:00
33. 36 RAMIREZ BOTERO Carlos M Y COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:00
34. 71 VALVERDE BELMONTE Aleja ESP MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:00
35. 65 ULISSI Diego ITA LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:11 00:00
36. 26 VOSS Paul GER BOA BORA – ARGON 18 4:21:11 00:00 3
37. 21 BUCHMANN Emanuel Y GER BOA BORA – ARGON 18 4:21:11 00:00
38. 75 SOLER GIMENEZ Marc Y ESP MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:00
39. 13 OSS Daniel ITA BMC BMC RACING TEAM 4:21:11 00:00
40. 42 CANTY Brendan Y AUS DPC DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 4:21:11 00:00
41. 86 TEKLEHAIMANOT Daniel ERI MTN MTN – QHUBEKA 4:21:11 00:00
42. 154 PIRES Bruno POR TCS TINKOFF SAXO 4:21:11 00:00
43. 91 MATTHEWS Michael Y AUS OGE ORICA GREENEDGE 4:21:11 00:00
44. 1 NIBALI Vincenzo ITA AST ASTANA PRO TEAM 4:21:11 00:00
45. 73 MORENO BAZAN Javier ESP MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:00
46. 3 ARU Fabio Y ITA AST ASTANA PRO TEAM 4:21:11 00:00
47. 52 BRAMBILLA Gianluca ITA EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:21:11 00:00
48. 35 QUINTERO Carlos Julian COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:00
49. 33 MARTINEZ Daniel Y COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:00
50. 6 TIRALONGO Paolo ITA AST ASTANA PRO TEAM 4:21:11 00:00
51. 76 VISCONTI Giovanni ITA MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:00
52. 136 SWIFT Ben GBR SKY TEAM SKY 4:21:11 00:00
53. 112 DUMOULIN Tom Y NED TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:21:11 00:00
54. 121 BELKOV Maxim RUS KAT TEAM KATUSHA 4:21:11 00:00
55. 96 MEIER Christian CAN OGE ORICA GREENEDGE 4:21:11 00:00
56. 32 CANO ARDILA Alex COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:00
57. 64 MORI Manuele ITA LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:11 00:00
58. 126 VOROBYEV Anton Y RUS KAT TEAM KATUSHA 4:21:11 00:00
59. 104 MANCEBO PEREZ Francisco ESP SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:11 00:00 3
60. 133 HENAO GOMEZ Sebastian Y COL SKY TEAM SKY 4:21:11 00:00
61. 165 MAJID MOHAMMED ABDUL UAE UAE UNITED ARAB EMIRATES NATIONAL S 4:21:11 00:00
62. 101 ALBLOOSHI Mohammed UAE SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:11 00:00
63. 153 BOARO Manuele ITA TCS TINKOFF SAXO 4:21:11 00:00
64. 145 PEARSON Daniel Y GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:00
65. 15 SENNI Manuel Y ITA BMC BMC RACING TEAM 4:21:11 00:00
66. 83 JIM Songezo Y RSA MTN MTN – QHUBEKA 4:21:11 00:00 1
67. 113 FRÖHLINGER Johannes GER TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:21:11 00:00
68. 143 PATON Iain Y GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:00
69. 146 THOMPSON Michael Y GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:00
70. 106 SCHTIOUI Rafaa TUN SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:11 00:00
71. 41 BROWN Graeme AUS DPC DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 4:21:11 00:00
72. 61 MODOLO Sacha ITA LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:11 00:00
73. 124 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT TEAM KATUSHA 4:21:11 00:00
74. 66 XU Gang CHN LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:11 00:00
75. 162 AMMAR ALI IBRAHIM ABDU Y UAE UAE UNITED ARAB EMIRATES NATIONAL S 4:21:11 00:00
76. 94 HAYMAN Mathew AUS OGE ORICA GREENEDGE 4:21:11 00:00
77. 16 WYSS Danilo SUI BMC BMC RACING TEAM 4:21:11 00:00
78. 144 PATTEN Daniel GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:00
79. 55 VERONA QUINTANILLA Carl Y ESP EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:21:11 00:00
80. 141 HALL Luc Y GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:00
81. 53 SABATINI Fabio ITA EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:21:11 00:00
82. 14 QUINZIATO Manuel ITA BMC BMC RACING TEAM 4:21:28 00:17
83. 81 GOSS Matthew Harley AUS MTN MTN – QHUBEKA 4:21:32 00:21
84. 2 AGNOLI Valerio ITA AST ASTANA PRO TEAM 4:21:32 00:21
85. 24 POSTLBERGER Lukas Y AUT BOA BORA – ARGON 18 4:21:32 00:21
86. 5 LUTSENKO Alexey Y KAZ AST ASTANA PRO TEAM 4:21:44 00:33
87. 123 KOZONCHUK Dmitry RUS KAT TEAM KATUSHA 4:21:47 00:36
88. 103 THANI Mansour UAE SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:53 00:42
89. 63 FARIA DA COSTA Mario Jor POR LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:53 00:42
90. 62 CIMOLAI Davide ITA LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:53 00:42
91. 95 KEUKELEIRE Jens BEL OGE ORICA GREENEDGE 4:22:05 00:54
92. 156 TOSATTO Matteo ITA TCS TINKOFF SAXO 4:22:05 00:54
93. 56 WISNIOWSKI Lukasz Y POL EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:22:05 00:54
94. 54 VANDENBERGH Stijn BEL EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:22:07 00:56
95. 12 BURGHARDT Marcus GER BMC BMC RACING TEAM 4:22:12 01:01
96. 111 KITTEL Marcel GER TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:22:42 01:31
97. 92 BEWLEY Sam NZL OGE ORICA GREENEDGE 4:22:42 01:31
98. 114 JI Cheng CHN TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:22:49 01:38
99. 132 FENN Andrew Y GBR SKY TEAM SKY 4:23:26 02:15
100. 116 TIMMER Albert NED TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:23:42 02:31
101. 166 TALAL SOUDIR SHIR MOHA Y UAE UAE UNITED ARAB EMIRATES NATIONAL S 4:27:21 06:10
102. 164 KHAYYAM SODIR SHIR MO Y UAE UAE UNITED ARAB EMIRATES NATIONAL S 4:27:21 06:10
103. 43 CLARKE William AUS DPC DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 4:30:40 09:29

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:
1. 4 GUARDINI Andrea ITA AST ASTANA PRO TEAM 4:21:01 0
2. 51 BOONEN Tom BEL EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:21:05 00:04
3. 152 BENNATI Daniele ITA TCS TINKOFF SAXO 4:21:07 00:06
4. 26 VOSS Paul GER BOA BORA – ARGON 18 4:21:08 00:07
5. 104 MANCEBO PEREZ Francisco ESP SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:08 00:07
6. 172 BAZZANA Alessandro ITA UHC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING 4:21:09 00:08
7. 83 JIM Songezo Y RSA MTN MTN – QHUBEKA 4:21:10 00:09
8. 105 PALINI Andrea ITA SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:11 00:10
9. 171 CANOLA Marco ITA UHC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING 4:21:11 00:10
10. 31 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiad COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:10
11. 131 VIVIANI Elia ITA SKY TEAM SKY 4:21:11 00:10
12. 74 ROJAS GIL Jose Joaquin ESP MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:10
13. 25 SCHWARZMANN Michael Y GER BOA BORA – ARGON 18 4:21:11 00:10
14. 115 MEZGEC Luka SLO TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:21:11 00:10
15. 151 SAGAN Peter Y SVK TCS TINKOFF SAXO 4:21:11 00:10
16. 46 PHELAN Adam Y AUS DPC DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 4:21:11 00:10
17. 176 ZURLO Federico Y ITA UHC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING 4:21:11 00:10
18. 44 JONES Brenton Y AUS DPC DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 4:21:11 00:10
19. 174 MURPHY John USA UHC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING 4:21:11 00:10
20. 11 GILBERT Philippe BEL BMC BMC RACING TEAM 4:21:11 00:10
21. 72 LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:10
22. 102 HADDI Soufiane Y MAR SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:11 00:10
23. 85 STAUFF Andreas GER MTN MTN – QHUBEKA 4:21:11 00:10
24. 23 NERZ Dominik GER BOA BORA – ARGON 18 4:21:11 00:10
25. 173 BRAJKOVIC Janez SLO UHC UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING 4:21:11 00:10
26. 34 MOLANO Sebastian Y COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:10
27. 125 VORGANOV Eduard RUS KAT TEAM KATUSHA 4:21:11 00:10
28. 82 BOS Theo NED MTN MTN – QHUBEKA 4:21:11 00:10
29. 155 SAGAN Juraj SVK TCS TINKOFF SAXO 4:21:11 00:10
30. 134 POELS Wouter NED SKY TEAM SKY 4:21:11 00:10
31. 142 LATHAM Christopher Y GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:10
32. 163 JABER HUSSAIN AHMED ABDULY UAE UAE UNITED ARAB EMIRATES NATIONAL S 4:21:11 00:10
33. 22 KONRAD Patrick Y AUT BOA BORA – ARGON 18 4:21:11 00:10
34. 93 CHAVES RUBIO Johan EstebanY COL OGE ORICA GREENEDGE 4:21:11 00:10
35. 135 KONIG Leopold CZE SKY TEAM SKY 4:21:11 00:10
36. 36 RAMIREZ BOTERO Carlos MarioY COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:10
37. 71 VALVERDE BELMONTE Alejandr ESP MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:10
38. 65 ULISSI Diego ITA LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:11 00:10
39. 21 BUCHMANN Emanuel Y GER BOA BORA – ARGON 18 4:21:11 00:10
40. 75 SOLER GIMENEZ Marc Y ESP MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:10
41. 13 OSS Daniel ITA BMC BMC RACING TEAM 4:21:11 00:10
42. 42 CANTY Brendan Y AUS DPC DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 4:21:11 00:10
43. 86 TEKLEHAIMANOT Daniel ERI MTN MTN – QHUBEKA 4:21:11 00:10
44. 154 PIRES Bruno POR TCS TINKOFF SAXO 4:21:11 00:10
45. 91 MATTHEWS Michael Y AUS OGE ORICA GREENEDGE 4:21:11 00:10
46. 1 NIBALI Vincenzo ITA AST ASTANA PRO TEAM 4:21:11 00:10
47. 73 MORENO BAZAN Javier ESP MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:10
48. 3 ARU Fabio Y ITA AST ASTANA PRO TEAM 4:21:11 00:10
49. 52 BRAMBILLA Gianluca ITA EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:21:11 00:10
50. 35 QUINTERO Carlos Julian COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:10
51. 33 MARTINEZ Daniel Y COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:10
52. 6 TIRALONGO Paolo ITA AST ASTANA PRO TEAM 4:21:11 00:10
53. 76 VISCONTI Giovanni ITA MOV MOVISTAR TEAM 4:21:11 00:10
54. 136 SWIFT Ben GBR SKY TEAM SKY 4:21:11 00:10
55. 112 DUMOULIN Tom Y NED TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:21:11 00:10
56. 121 BELKOV Maxim RUS KAT TEAM KATUSHA 4:21:11 00:10
57. 96 MEIER Christian CAN OGE ORICA GREENEDGE 4:21:11 00:10
58. 32 CANO ARDILA Alex COL COL COLOMBIA 4:21:11 00:10
59. 64 MORI Manuele ITA LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:11 00:10
60. 126 VOROBYEV Anton Y RUS KAT TEAM KATUSHA 4:21:11 00:10
61. 133 HENAO GOMEZ Sebastian Y COL SKY TEAM SKY 4:21:11 00:10
62. 165 MAJID MOHAMMED ABDULRAHI UAE UAE UNITED ARAB EMIRATES NATIONAL S 4:21:11 00:10
63. 101 ALBLOOSHI Mohammed UAE SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:11 00:10
64. 153 BOARO Manuele ITA TCS TINKOFF SAXO 4:21:11 00:10
65. 145 PEARSON Daniel Y GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:10
66. 15 SENNI Manuel Y ITA BMC BMC RACING TEAM 4:21:11 00:10
67. 113 FRÖHLINGER Johannes GER TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:21:11 00:10
68. 143 PATON Iain Y GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:10
69. 146 THOMPSON Michael Y GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:10
70. 106 SCHTIOUI Rafaa TUN SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:11 00:10
71. 41 BROWN Graeme AUS DPC DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 4:21:11 00:10
72. 61 MODOLO Sacha ITA LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:11 00:10
73. 124 ESP19820228 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT TEAM KATUSHA 4:21:11 00:10
74. 66 CHN19840128 XU Gang CHN LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:11 00:10
75. 162 AMMAR ALI IBRAHIM ABDULLAY UAE UAE UNITED ARAB EMIRATES NATIONAL S 4:21:11 00:10
76. 94 HAYMAN Mathew AUS OGE ORICA GREENEDGE 4:21:11 00:10
77. 16 WYSS Danilo SUI BMC BMC RACING TEAM 4:21:11 00:10
78. 144 PATTEN Daniel GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:10
79. 55 VERONA QUINTANILLA Carlos Y ESP EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:21:11 00:10
80. 141 HALL Luc Y GBR WGN TEAM WIGGINS 4:21:11 00:10
81. 53 SABATINI Fabio ITA EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:21:11 00:10
82. 14 QUINZIATO Manuel ITA BMC BMC RACING TEAM 4:21:28 00:27
83. 81 GOSS Matthew Harley AUS MTN MTN – QHUBEKA 4:21:32 00:31
84. 2 AGNOLI Valerio ITA AST ASTANA PRO TEAM 4:21:32 00:31
85. 24 POSTLBERGER Lukas Y AUT BOA BORA – ARGON 18 4:21:32 00:31
86. 5 LUTSENKO Alexey Y KAZ AST ASTANA PRO TEAM 4:21:44 00:43
87. 123 KOZONCHUK Dmitry RUS KAT TEAM KATUSHA 4:21:47 00:46
88. 103 THANI Mansour UAE SKD SKIDIVE DUBAI PRO CYCLING TEAM 4:21:53 00:52
89. 63 FARIA DA COSTA Mario Jorge POR LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:53 00:52
90. 62 CIMOLAI Davide ITA LAM LAMPRE – MERIDA 4:21:53 00:52
91. 95 KEUKELEIRE Jens BEL OGE ORICA GREENEDGE 4:22:05 01:04
92. 156 TOSATTO Matteo ITA TCS TINKOFF SAXO 4:22:05 01:04
93. 56 WISNIOWSKI Lukasz Y POL EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:22:05 01:04
94. 54 VANDENBERGH Stijn BEL EQS ETIXX – QUICK-STEP 4:22:07 01:06
95. 12 BURGHARDT Marcus GER BMC BMC RACING TEAM 4:22:12 01:11
96. 111 KITTEL Marcel GER TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:22:42 01:41
97. 92 BEWLEY Sam NZL OGE ORICA GREENEDGE 4:22:42 01:41
98. 114 JI Cheng CHN TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:22:49 01:48
99. 132 FENN Andrew Y GBR SKY TEAM SKY 4:23:26 02:25
100. 116 TIMMER Albert NED TGA TEAM GIANT – ALPECIN 4:23:42 02:41
101. 166 TALAL SOUDIR SHIR MOHAMADY UAE UAE UNITED ARAB EMIRATES NATIONAL S 4:27:21 06:20
102. 164 KHAYYAM SODIR SHIR MOHAMY UAE UAE UNITED ARAB EMIRATES NATIONAL S 4:27:21 06:20
103. 43 CLARKE William AUS DPC DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING 4:30:37 09:36

Foto: Tim de Waele