Karel Hnik po roku spędzonym w zespole Cult Energy, związał się dwuletnią umową z ActiveJet Team. 24-letni Czech ma być wzmocnieniem zespołu w górskich wyścigach.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem częścią tego projektu. Widziałem wstępny kalendarz i wygląda na to, że pojedziemy wiele dużych i ciężkich wyścigów. Zdecydowałem się na ten krok, ponieważ zespół bardzo we mnie wierzy i będę mógł pojechać kilka ciężkich wyścigów w roli lidera. To dla mnie ogromna motywacja – powiedział Karel Hnik.

– Szukaliśmy zawodnika z dużym potencjałem do jazdy w górach. Karela obserwowaliśmy już od pewnego czasu, a sposób jazdy na królewskim etapie Czech Cycling Tour, utwierdził nas tylko w przekonaniu, że to dobry wybór – dodał Kosmala.

Hnik rozpoczynał swoją karierę od wyścigów przełajowych, gdzie w kategorii do lat 23 wywalczył brązowy medal mistrzostw świata. W 2013 roku trafił do zaplecza World Tourowej ekipy Etixx – Quick Step, gdzie przez dwa sezonu osiągnął kilka bardzo dobrych wyników, wygrywając m.in. wyścig Tour of Alsace. Po nie do końca udanym sezonie 2015 w barwach pro-kontynentalnej grupy Cult Energy, Czech postanowił przenieść się do ActiveJet Team.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments