Paweł Cieślik od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy ActiveJet Team. Po dwóch latach spędzonych w czeskiej ekipie kontynentalnej Whirlpool Author, 29-letni zawodnik wraca do Polski. 

To dla mnie duży krok naprzód. Podpisanie kontraktu z ActiveJet daje mi szansę na dalszy rozwój, dzięki świetnej organizacji ekipy i startom w bardzo dobrze obsadzonych wyścigach. To będzie dla mnie nowe doświadczenie, które wierzę, że zaprocentuje. Chciałem podziękować obecnemu zespołowi za ostatnie dwa lata. Czułem się w Czechach jak w domu. Teraz jednak czas na nowe wyzwanie. Na pewno dam z siebie wszystko i już nie mogę się doczekać nowego sezonu – powiedział Paweł Cieślik.

Cieślik w przeszłości jeździł już w zespole prowadzonym przez dyrektora sportowego Piotra Kosmalę. Były to lata 2009-2010, gdzie przede wszystkim pomagał starszym kolegom. – Od tamtego czasu Paweł bardzo dojrzał i jestem pewien, że będzie bardzo mocnym punktem naszej ekipy. Świetnie sobie radzi w wyścigach etapowych, szczególnie w ciężkim terenie, a takich zawodników właśnie potrzebujemy – dodał Kosmala.

W ostatnich dwóch sezonach 29-latek zanotował kilka bardzo dobrych wyników. Triumfował w czeskim klasyku Grand Prix Kralovehradeckeho Kraje, wygrał także etap austriackiego wyścigu Oberösterreichrundfahrt. Wielokrotnie meldował się w czołowej „10” klasyfikacji generalnej wyścigów z kalendarza UCI jak: Szlakiem Grodów Piastowskich, Około Slovenska, Czech Cycling Tour, Black Sea Cycling Tour, East Bohemia Tour, Okolo Jiznich Cech, Oberösterreichrundfahrt czy Tour of Malopolska.

 

Źródło + Foto: ActiveJet Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments