Alejandro Valverde po raz czwarty w karierze wygrał ranking UCI WorldTour. Jego drużyna Movistar trzeci sezon z rzędu wygrała klasyfikację drużynową.

W Il Lombardia Hiszpan nie zdołał stanąć na podium, bowiem do mety dojechał jako czwarty. Jego zdobyte punkty pozwoliły za to Movistarowi (1619) cieszyć się z triumfu w klasyfikacji drużynowej WorldTour. W tej klasyfikacji zaledwie o 16 punktów pokonali Katushę. Trzeci Team Sky uzbierał 1378 „oczek”.

W klasyfikacji indywidualnej, Valverde już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo. Przez cały sezon uzbierał 675 punktów, podczas gdy drugi Joaquim Rodriguez (Katusha) miał ich 474. Na podium stanął Nairo Quintana (Movistar). Kolumbijczyk zainkasował w tym roku 457 punktów. Najlepszy z Polaków – Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step) w rankingu zajął 26 pozycję.

W klasyfikacji narodów – Polska uplasowała się na jedenastym miejscu. Po raz kolejny wygrali Hiszpanie, wyprzedzając Włochy i Kolumbię.