Michał Kwiatkowski jest już po Mistrzostwach Świata w Richmond, a niedługo zakończy sezon w Lombardii. Podopieczni jego Akademii również są blisko zimowego odpoczynku i przygotowań do 2016 roku.

22 i 23 sierpnia odbyła się Liga Uczniowskich Klubów Sportowych w Małych i Wielkich Łunawach. Pierwszego dnia młodzi kolarze startowali w jeździe indywidualnej na czas. Ogromny sukces odniosła Akademia Copernicus. W kategorii żaków najlepsi okazali się Mateusz Sawicki oraz Olga Wankiewicz, a Kamil Wróblewski i Szymon Korniak pojawili się w pierwszej dziesiątce.

Wśród młodzików aż siedmiu reprezentantów Copernicusa znalazło się w pierwszej ósemce! Wygrał Robert Muzalewski, drugi był Bartek Frątczak, a trzeci Michał Gałka. Następni byli Miłosz Drozdowski, Radek Frątczak oraz Kamil Ryszewski. Ósma lokata przypadła Dominikowi Żebrowskiemu. Wśród młodziczek drugie miejsce zajęła Marta Wesołowska.

Drugi dzień to zmagania w wyścigach ze startu wspólnego. Kategoria żaków to drugie miejsce Kamila Wróblewskiego i trzecie Przemysława Deręgowskiego i druga lokata Olgi Wankiewicz. Wśród młodzików ponowna dominacja Akademii – wygrał Robert Muzalewski, drugi był Bartek Frątczak. Pozostali również uplasowali się w czołowej dziesiątce. Marta Wesołowska ponownie była druga w swojej kategorii.

12 września odbyły się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski w Przesiece. Wśród juniorów młodszych przez kraksę szansę na medal stracił Artur Lewandowski, ale i tak zdołał ukończyć zmagania na czwartym miejscu! U juniorów również ogromne emocje – piękną, solową akcją popisał się Alan Banaszek (BDC), a srebro zdobył Łukasz Ochocki z Copernicusa!

13 września Akademia, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Leśnego Parku i firmy Budlex, zorganizowała BiT City Budlex Cup. Pogoda bardzo dopisała i na starcie pojawiło się ponad 100 zawodników i zawodniczek w wieku poniżej 14 lat!

20 września odbyły się Mistrzostwa Polski MTB Szkółek Kolarskich. Rewelacyjnie, pomimo błędów organizatora, spisała się Olga Wankiewicz, która zdobyła srebrny medal! Niestety, chłopcy zaliczyli kraksy i nie byli w stanie nawiązać do sukcesu koleżanki.

22 września był Międzynarodowym Dniem bez Samochodu. Akademia Copernicus zachęcała do przesiadki na rower podczas festynu w Baju Pomorskim. Zebrani goście chętnie odwiedzali stoisko szkoły. Miejmy nadzieję, że chociaż część z nich da się przekonać do rowerów!