Po transferowych zakupach przyszła pora na planowanie. Sir Dave Brailsford chce ustrzelić wszystkie Grand Toury, a Michał Kwiatkowski ma być liderem w Ardenach.

Obecny sezon dobiega powoli końca i szef brytyjskiej ekipy już snuje plany na przyszły sezon. Konkretne zamiary nie są jeszcze znane, ale Brailsford nie ukrywa, że chciałby wygrać wszystkie Grand Toury w sezonie. Taki tryplet jest możliwy jeśli weźmiemy pod uwagę, że do Chrisa Froome’a dołączył Mikel Landa, a skupiający się do tej pory na klasykach Geraint Thomas ma „przestawić się” na wyścigi wieloetapowe.

Tour zapewne będzie głównym celem Froome’a, ale biorąc pod uwagę, że w Giro d’Italia będą 3 czasówki o łącznej długości ponad 70 kilometrów można podejrzewać, że Brytyjczyk będzie chciał ustrzelić dublet.

W Sky mają jednak jeden zasadniczy kłopot – nie wygrali jeszcze monumentu i to także jeden z celów do osiągnięcia w przyszłym roku. Tutaj objawia się prawdopodobna rola Michała Kwiatkowskiego. W obliczu zmiany priorytetów Gerainta Thomasa i porzuceniu jego roli lidera na bruki grupa zmieni swoje zainteresowanie z północnych klasyków na wyścigi w Ardenach, a Liege – Bastogne – Liege ma być głównym celem „Kwiato”.

Źródło: skysports.com

 

Poprzedni artykułKenny Dehaes przechodzi do Wanty-Groupe Gobert
Następny artykułWieści z Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments