Po transferowych zakupach przyszła pora na planowanie. Sir Dave Brailsford chce ustrzelić wszystkie Grand Toury, a Michał Kwiatkowski ma być liderem w Ardenach.

Obecny sezon dobiega powoli końca i szef brytyjskiej ekipy już snuje plany na przyszły sezon. Konkretne zamiary nie są jeszcze znane, ale Brailsford nie ukrywa, że chciałby wygrać wszystkie Grand Toury w sezonie. Taki tryplet jest możliwy jeśli weźmiemy pod uwagę, że do Chrisa Froome’a dołączył Mikel Landa, a skupiający się do tej pory na klasykach Geraint Thomas ma “przestawić się” na wyścigi wieloetapowe.

Tour zapewne będzie głównym celem Froome’a, ale biorąc pod uwagę, że w Giro d’Italia będą 3 czasówki o łącznej długości ponad 70 kilometrów można podejrzewać, że Brytyjczyk będzie chciał ustrzelić dublet.

W Sky mają jednak jeden zasadniczy kłopot – nie wygrali jeszcze monumentu i to także jeden z celów do osiągnięcia w przyszłym roku. Tutaj objawia się prawdopodobna rola Michała Kwiatkowskiego. W obliczu zmiany priorytetów Gerainta Thomasa i porzuceniu jego roli lidera na bruki grupa zmieni swoje zainteresowanie z północnych klasyków na wyścigi w Ardenach, a Liege – Bastogne – Liege ma być głównym celem “Kwiato”.

Źródło: skysports.com