Komplet wiadomości w jednym miejscu? Zostań Swoim Trenerem

Huzar Bike Academy, Bifizjoterapia, Alenergy oraz Medicycling.eu w dniach 7-8 listopada, w Pabianickiej Fabryce Wełny pod Łodzią, organizują konferencję kolarską poświęcona treningom, regeneracji, medycynie sportowej, oraz żywieniu.

Jak skutecznie trenować? Kiedy trenować dużo, a kiedy intensywnie? Kiedy odpoczywać? Jak wykorzystywać miernik mocy? Na te pytania odpowie Bartosz Huzarski zawodnik grupy Bora Argon, twórca Huzar Bike Academy.

„Naszym celem jest podzielenie się z uczestnikami najnowszą wiedzą dotyczącą kolarstwa. W trakcie konferencji przeanalizujemy pod każdym kątem poszczególne fazy sezonu kolarskiego. Chcemy aby po spotkaniu każdy uczestnik potrafił stworzyć sam swój plan przygotowań i wiedział jak go realizować.” – mówi Bartosz Huzarski.

W trakcie konferencji wiele czasu poświęcone będzie tematyce regeneracji i usprawniania organizmu. Podczas spotkania oprócz wiadomości teoretycznych znajdą się dokładne pokazy przybliżające najnowsze i najskuteczniejsze formy pracy ze swoim organizmem.

„Medycyna rozwija się bardzo szybko, a mimo to najnowsze badania naukowe o ludzkiej fizjologii zaskakują nas – mówi Dominik Omiotek, pomysłodawca i organizator konferencji. Na konferencji chcemy pokazać jakie możliwości drzemią w naszym organizmie i jak je wykorzystywać. Chcemy przybliżyć wiadomości dotyczące pracy układu ruchu w taki sposób, by uczestnicy mogli zoptymalizować jego pracę i sprawić aby w przyszłym sezonie pracował sprawniej i efektywnie. O metodach regeneracyjnych i optymalizacji pracy organizmu bardzo ciężko jest znaleźć jakieś informacje. Te które są dostępne, najczęściej pochodzą z lat 70 ubiegłego wieku. Kąpiele wirowe, i bicze szkockie dawno już przeszły do lamusa, a najnowsze metody pozostaję póki co w wąskim gronie.”

Na konferencji nie zabraknie tematów poświęconych leczeniu kontuzji i przywracaniu organizmu do pełnej sprawności. Tematyką badań wydolnościowych, monitoringu medycznego oraz medycyny sportowej zajmie się Piotr Kosielski. Lekarz współpracujący z grupą CCC Sprandi, kadrą Polski w parakolarstwie, grupą TKK Pacyfic Toruń, oraz kadrą Polski MTB. O planowaniu diety i istotnych rzeczach z tym związanych opowie Dr Jakub Czaja, dietetyk zawodowej grupy Activejet.

Pomysł na tego typu konferencję zrodził się po tym, jak zaczęliśmy publikować na naszym portalu wiadomości dotyczące treningu. Okazało się, że po ich publikacji skrzynki mailowe pękały w szwach. Ilość pytań oraz próśb o konsultacje przerosła nasze oczekiwania. Dlatego postanowiliśmy zebrać specjalistów wielu dziedzin w jednym miejscu, by przekazać wiedzę szerszej publiczności. Pytania i prośby o pomoc przychodziły z całego kraju, dlatego na miejsce spotkania wybraliśmy centrum kraju. Konferencja odbędzie się w Hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach koło Łodzi. Nasz portal objął patronatem tę imprezę.

Co po konferencji? Mamy nadzieję, że po konferencji pojawią się kolejne tematy wymagające globalnego podejścia. Chcemy popularyzować kolarstwo i podnosić jego poziom zarówno na szczeblu amatorskim, jak i zawodowym.

Wszelkie informacje oraz zapisy znajdują się pod adresem:naszosiepl patronem medialnym

www.zostanswoimtrenerem.pl

lub pod nr +48 502 360 004

Zostań swoim trenerem