Transferowa ofensywa teamu Lampre – Merida nadal trwa. Tym razem umowę z włoską ekipą podpisał reprezentujący do tej pory barwy Cannondale – Garmin Matej Mohoric.

20 letni Słoweniec postanowił związać się z niebiesko – różowymi na kolejne dwa lata. Jednocześnie jest on drugim młodym wilkiem, który zasili szeregi zespołu Lampre – Merida. Kilka tygodni temu swój nowy kontrakt podpisał bowiem Louis Meintjes.

Bardzo się cieszę, że zespół we mnie uwierzył. Zarząd i sponsorzy postanowili we mnie zainwestować. Liczę, że ich nie zawiodę. Przez ostatnie dwa lata zebrałem sporo doświadczenia. Stałem się lepszym kolarzem, na co dzień stając na starcie z najlepszymi zawodnikami na świecie. Myślę, że może mi to dać więcej pewności siebie podczas pierwszych startów w nowym zespole.

To wspaniałe uczucie być w tej samej drużynie co wielu innych młodych kolarzy. W szczególności dobrze znam się z Meintjesem, który był moim głównym rywalem podczas mistrzostw świata we Florencji. Zespół, tradycyjnie zainwestował w młodzież. Liczę, że jego wsparcie pozwoli mi zaprezentować pełnię swoich możliwości.

Warto przypomnieć, iż Mohoric jest mistrzem świata juniorów z Valkenburga i mistrzem świata orlików z Florencji.

 

fot. siol.net