Nacer Bouhanni (Cofidis) wygrał Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais.

Francuski klasyk wokół Isbergues liczył ponad 204 kilometry. Dwie poprzednie edycje wygrał Arnaud Démare (FDJ), ale teraz Francuz skupił się na mistrzostwach świata.

W ucieczkę zabrali się: Ignatas Konovalovas (Marseille 13-KTM), Mickael Delage (FDJ), Antwan Tolhoek (Tinkoff-Saxo) i Perrig Quemeneur (Europcar). W połowie dystansu dołączyli do nich: Jimmy Engoulvent (Europcar), Guillaume Levarlet (Auber 93), Thomas Damuseau (Roubaix-Lille Métropole) i Romain Combaud (Armée de Terre). Peleton w pewnym momencie podzielił się na dwie grupy, ale mimo to skasował ucieczkę na 40 kilometrów przed metą.

Zgodnie z tradycją o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Najszybszy okazał się Nacer Bouhanni (Cofidis). Drugi był Michael Kolar (Tinkoff-Saxo), a trzeci Shane Archbold (Bora-Argon 18).

Wyniki:

1 * Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS en 4h37’45”
2 * Michal KOLÁR TINKOFF – SAXO 00:00
3 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 00:00
4 Baptiste PLANCKAERT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00
5 * Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
6 Jonas VANGENECHTEN IAM CYCLING 00:00
7 * Marc SARREAU FDJ 00:00
8 Romain FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
9 * André LOOIJ ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00
10 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 00:00
11 * Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00
12 * Edward THEUNS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
13 Steven TRONET AUBER 93 00:00
14 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
15 * Floris GERTS BMC RACING TEAM 00:00
16 * Julien DUVAL EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:00
17 * Martin LAAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00
18 * Robin STENUIT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
19 Kevyn ISTA WALLONIE – BRUXELLES 00:00
20 * David MENUT AUBER 93 00:00
21 Timothy DUPONT ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00
22 * Sjoerd VAN GINNEKEN ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:00
23 Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00
24 Tiziano DALL’ANTONIA ANDRONI GIOCATTOLI 00:00
25 * Anthony MALDONADO AUBER 93 00:00
26 * THOMAS BOUDAT TEAM EUROPCAR 00:05
27 Nikolay TRUSOV TINKOFF – SAXO 00:07
28 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:07
29 Ignatas KONOVALOVAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:07
30 * Amund GROENDAHL JANSEN TEAM JOKER 00:07
31 Guillaume LEVARLET AUBER 93 00:07
32 Justin JULES VERANCLASSIC – EKOI 00:07
33 * Nico DENZ AG2R LA MONDIALE 00:07
34 * Jordan LEVASSEUR EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:07
35 Alexis BODIOT EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:07
36 * Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:07
37 Michel KREDER ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:07
38 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 00:10
39 * Yoann PAILLOT TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:10
40 * Maurits LAMMERTINK ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:10
41 * Flavien DASSONVILLE AUBER 93 00:10
42 Aritz BAGÜES MURIAS TALDEA 00:10
43 * Manuel SENNI BMC RACING TEAM 00:10
44 * Simon PELLAUD IAM CYCLING 00:10
45 Alo JAKIN AUBER 93 00:10
46 * Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:10
47 * Marcel AREGGER IAM CYCLING 00:10
48 * Sindre SKJOESTAD LUNKE TEAM JOKER 00:10
49 * Clement CHEVRIER IAM CYCLING 00:10
50 * Antwan TOLHOEK TINKOFF – SAXO 00:10
51 Garikoitz BRAVO OIARBIDE MURIAS TALDEA 00:10
52 * Jimmy RAIBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:10
53 Reidar Bohlin BORGERSEN TEAM JOKER 00:10
54 * Philip LINDAU TEAM JOKER 00:10
55 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:10
56 Michael MORKOV TINKOFF – SAXO 00:10
57 * Thomas SPRENGERS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:10
58 Dries DEVENYNS IAM CYCLING 00:10
59 * Benjamin THOMAS EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:16
60 * Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:16
61 Pierrick FEDRIGO BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:16
62 * Olivier CHEVALIER WALLONIE – BRUXELLES 00:16
63 * Niels DE ROOZE VERANCLASSIC – EKOI 00:16
64 Reinier HONIG ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:16
65 Mickael DELAGE FDJ 00:16
66 * Floris DE TIER TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:16
67 * Rick ZABEL BMC RACING TEAM 00:16
68 * Alberto NARDIN ANDRONI GIOCATTOLI 00:16
69 * Benat TXOPERENA MATXIKOTE MURIAS TALDEA 00:16
70 Jan GHYSELINCK WANTY – GROUPE GOBERT 00:16
71 * Maxime RENAULT AUBER 93 00:16
72 Andreas SCHILLINGER BORA-ARGON 18 00:16
73 * Romain GUYOT TEAM EUROPCAR 00:16
74 * Taruia KRAINER TEAM EUROPCAR 00:16
75 Evgeny PETROV TINKOFF – SAXO 00:16
76 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 00:16
77 * Jef VAN MEIRHAEGHE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:16
78 Mike TERPSTRA ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:16
79 Gregory HABEAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:16
80 Marco BANDIERA ANDRONI GIOCATTOLI 00:16
81 * Thomas WERTZ WALLONIE – BRUXELLES 00:16
82 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:16
83 * Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:16
84 Matteo TOSATTO TINKOFF – SAXO 00:16
85 * Romain COMBAUD EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:16
86 Frantisek PADOUR ANDRONI GIOCATTOLI 00:16
87 * François BIDARD AG2R LA MONDIALE 00:16
88 * Eneko LIZARRALDE MURIAS TALDEA 00:16
89 Sébastien CHAVANEL FDJ 00:16
90 Arnold JEANNESSON FDJ 00:30
91 * Adriaan Aas STIEN TEAM JOKER 00:30
92 Anthony ROUX FDJ 00:31
93 Arthur VICHOT FDJ 00:31
94 * Franck BONNAMOUR BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:31
95 Björn LEUKEMANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:31
96 * Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT 00:35
97 * Ivar SLIK ROOMPOT ORANJE PELOTON 00:35
98 * Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 00:40
99 * Kilian FRANKINY BMC RACING TEAM 00:40
100 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 00:40
101 Zakkari DEMPSTER BORA-ARGON 18 00:40
102 Kévin REZA FDJ 00:48
103 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:49
104 Sébastien DELFOSSE WALLONIE – BRUXELLES 00:49
105 Perrig QUEMENEUR TEAM EUROPCAR 00:49
106 Rudy MOLARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:49
107 * Hugo HOFSTETTER COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:49
108 * Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES 00:49
109 * Simon SELLIER TEAM EUROPCAR 00:49
110 Yoann BARBAS EQUIPE CYCLISTE DE L ARMEE DE TERRE 00:49
111 * Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:54
112 * Antoine DEMOITIE WALLONIE – BRUXELLES 01:06