Fot. Astana

Vincenzo Nibali (Astana) okazał się najlepszy na trasie Coppa Bernocchi. Drugi był Mauro Finetto (Southeast), a trzeci Matteo Trentin (reprezentacja Włoch).

Ponad 192 kilometry mieli do pokonania kolarze walczący dziś na trasie 97. edycji Coppa Bernocchi. Rundy wokół Legnano wiązały się przede wszystkim z siedmiokrotnym pokonaniem podjazdu Morazzone. Na liście startowej mieliśmy ekipę CCC Sprandi Polkowice z wczorajszym zwycięzcą Coppa Agostoni – Davide Rebellinem. W barwach Bora – Argon 18 jechał Bartosz Huzarski.

bernocchi

W ucieczkę dnia zabrali się: Frederic Brun (Bretagne – Seche), Edward Ravasi (Lampre – Merida), Serghei Tvetcov i Emanuele Sella (Androni – Sidermec). 52 kilometry przed metą z peletonu zaatakował Emanuel Buchmann (Bora-Argon 18). Do mistrza Niemiec po chwili dojechali: Vincenzo Nibali i Paolo Tiralongo (obaj Astana), Enrico Gasparotto (Wanty – Groupe Gobert), Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF) i Kristian Sbaragli (MTN – Qhubeka). Oba odjazdy zostały wkrótce wchłonięte przez peleton, w którym prym wiedli kolarze CCC Sprandi Polkowice.

Nibali nie odpuszczał i za chwilę ponowił atak. Na jego próbę odpowiedzieli: Matteo Trentin (reprezentacja Włoch), Gianfranco Zilioli (Androni Giocattoli – Sidermec), José Mendes (Bora-Argon 18), Mauro Finetto (Southeast) i Carlos Quintero (Team Colombia). 22 kilometry przed kreską mieli oni tylko 35 sekund przewagi nad kolejną grupą.

Pogoń CCC Sprandi Polkowice, Bardiani – CSF i MTN – Qhubeka nie powiodła się i to kolarze z uciekającej grupki walczyli o końcowy triumf. Na ostatnim kilometrze na atak zdecydował się Mendes, ale podrażniony wczorajszym drugim miejscem Nibali nie dał za wygraną.

Kolarz Astany ostatecznie został trumfatorem Coppa Bernocchi. Drugi finiszował FInetto, a trzeci Trentin.

Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) zajął 32. miejsce.

Wyniki:

1 Vincenzo NIBALI ITA AST 4:32:10
2 Mauro FINETTO ITA STH +1
3 Matteo TRENTIN ITA ITA +1
4 Carlos Julian QUINTERO COL COL +1
5 José Joao PIMENTA COSTA MENDES POR BOA +7
6 Gianfranco ZILIOLI ITA AND +21
7 Giacomo NIZZOLO ITA ITA +21
8 Niccolo BONIFAZIO ITA LAM +21
9 Eduard Michael GROSU ROU NIP +21
10 Sonny COLBRELLI ITA BAR +21
11 Andrea PASQUALON ITA ROT +21
12 Kristian SBARAGLI ITA MTN +21
13 Simone PONZI ITA STH +21
14 Marco MARCATO ITA WGG +21
15 Marco TIZZA ITA IDE +21
16 Antonio PARRINELLO ITA AZT +21
17 Marco FRAPPORTI ITA AND +21
18 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COL COL +21
19 Cesare BENEDETTI ITA BOA +21
20 Gian Marco DI FRANCESCO ITA VHS +21
21 Patrick KONRAD AUT BOA +21
22 Andrei SOLOMENNIKOV RUS RVL +21
23 David LOZANO RIBA ESP TNN +21
24 Eduard PRADES REVERTE ESP CJR +21
25 Daniel TEKLEHAIMANOT ERI MTN +21
26 Lorenzo ROTA ITA UNI +21
27 Arman KAMYSHEV KAZ AST +21
28 Johannes WEBER GER SGT +21
29 Redi HALILAJ ALB AMO +21
30 Daniel MARTÍNEZ COL COL +21
31 Manuel BELLETTI ITA STH +21
32 Maciej PATERSKI POL CCC +21
33 Fabricio FERRARI BARCELO URU CJR +21
34 Simone CONSONNI ITA ITA +21
35 Alessio TALIANI ITA AND +21
36 Emanuel BUCHMANN GER BOA +21
37 Ildar ARSLANOV RUS RVL +21
38 Frédéric BRUN FRA BSE +21
39 Serge PAUWELS BEL MTN +21
40 Matthieu BOULO FRA BSE +21
41 Paolo TIRALONGO ITA AST +21
42 Antonio MOLINA ESP CJR +21
43 Francis DE GREEF BEL WGG +21
44 Davide REBELLIN ITA CCC +21
45 Cristiano SALERNO ITA BOA +21
46 Alessandro BISOLTI ITA NIP +21
47 Franco PELLIZOTTI ITA AND +28
48 Serghei TVETCOV ROU AND +28
49 Damiano CUNEGO ITA NIP +28
50 Francesco GAVAZZI ITA STH +33
51 Emanuele SELLA ITA AND +45
52 Oliviero TROIA ITA ITA +3:13
53 Francesco Manuel BONGIORNO ITA BAR +7:03
54 Davide BALLERINI ITA UNI +7:03
55 Giovanni PEDRETTI ITA UNI +7:03
56 Enea CAMBIANICA SUI MKT +7:03
57 Miguel Angel BENITO DIEZ ESP CJR +7:03
58 Edward RAVASI ITA LAM +7:03
59 Armindo FONSECA FRA BSE +7:03
60 Kiryll POZDNYAKOV RUS RVL +7:03
61 Rafael ANDRIATO BRA STH +7:03
62 Didier Alonso CHAPARRO LOPEZ COL NIP +7:03
63 Pierre-Luc PERICHON FRA BSE +7:03
64 Paolo CIAVATTA ITA AZT +7:03
65 Marco CANOLA ITA ITA +7:03
66 Edoardo ZARDINI ITA BAR +7:03
67 Christian DELLE STELLE ITA CCC +7:03
68 Adrien NIYONSHUTI RWA MTN +7:03
69 Sacha MODOLO ITA LAM +7:03
70 Danilo NAPOLITANO ITA WGG +7:03
71 Roberto FERRARI ITA LAM +7:03
72 Alberto CECCHIN ITA ROT +7:03
73 Enrico BARBIN ITA BAR +7:03
74 Filippo FORTIN ITA GMC +7:14
75 Paolo LUNARDON ITA AMO +7:14
DNF Bakhtiyar KOZHATAYEV KAZ AST
DNF Davide MALACARNE ITA AST
DNF Andrea GUARDINI ITA AST
DNF Michele SCARPONI ITA AST
DNF Ruslan TLEUBAYEV KAZ AST
DNF Jacopo GUARNIERI ITA ITA
DNF Gianni MOSCON ITA ITA
DNF Federico ZURLO ITA ITA
DNF Mario Jorge FARIA DA COSTA POR LAM
DNF Chun Kai FENG TPE LAM
DNF Luca PACIONI ITA LAM
DNF Gang XU CHN LAM
DNF Oscar GATTO ITA AND
DNF Andrea ZORDAN ITA AND
DNF Stefano PIRAZZI ITA BAR
DNF Simone STERBINI ITA BAR
DNF Nicola RUFFONI ITA BAR
DNF Paolo SIMION ITA BAR
DNF Bartosz HUZARSKI POL BOA
DNF Ralf MATZKA GER BOA
DNF Florian GUILLOU FRA BSE
DNF Jonathan HIVERT FRA BSE
DNF Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE ESP CJR
DNF Hector SAEZ BENITO ESP CJR
DNF Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE COL CJR
DNF Fernando GRIJALBA ESP CJR
DNF Stefan SCHUMACHER GER CCC
DNF Branislau SAMOILAU BLR CCC
DNF Michal PALUTA POL CCC
DNF Sylwester SZMYD POL CCC
DNF Nick DOUGALL RSA MTN
DNF Matthew Harley GOSS AUS MTN
DNF Jayde JULIUS RSA MTN
DNF Mattia POZZO ITA NIP
DNF Alessandro MALAGUTI ITA NIP
DNF Pier Paolo DE NEGRI ITA NIP
DNF Antonio VIOLA ITA NIP
DNF Roman MAIKIN RUS RVL
DNF Igor BOEV RUS RVL
DNF Ivan BALYKIN RUS RVL
DNF Mamyr STASH RUS RVL
DNF Artem NYCH RUS RVL
DNF Liam BERTAZZO ITA STH
DNF Andrea FEDI ITA STH
DNF Jakub MARECZKO ITA STH
DNF Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES COL COL
DNF Sebastián MOLANO COL COL
DNF Carlos Mario RAMIREZ BOTERO COL COL
DNF Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA COL COL
DNF Varon Castillo FELIX ALEJANDRO COL COL
DNF Stephen CLANCY IRL TNN
DNF Kevin DE MESMAEKER BEL TNN
DNF Joonas HENTTALA FIN TNN
DNF Javier MEGIAS LEAL ESP TNN
DNF Andrea PERON ITA TNN
DNF Charles PLANET FRA TNN
DNF Brian KAMSTRA NED TNN
DNF Simone ANTONINI ITA WGG
DNF Yannick EIJSSEN BEL WGG
DNF Enrico GASPAROTTO ITA WGG
DNF Mirko SELVAGGI ITA WGG
DNF Fabio CHINELLO ITA UNI
DNF Mattia FRAPPORTI ITA UNI
DNF Rino GASPARRINI ITA UNI
DNF Davide PLEBANI ITA UNI
DNF Marco tecchio ITA UNI
DNF Giorgio BOCCHIOLA ITA AZT
DNF Adriano BROGI ITA AZT
DNF Gabriele CAMPELLO ITA AZT
DNF Silvio GIORNI ITA AZT
DNF Davide LEONE ITA AZT
DNF Iltjan NIKA ALB AZT
DNF Michele GAZZARRA ITA VHS
DNF Moreno GIAMPAOLO ITA VHS
DNF Luca MUFFOLINI ITA VHS
DNF Antonio SANTORO ITA VHS
DNF Michele SCARTEZZINI ITA VHS
DNF Luca CAPELLI ITA IDE
DNF Manuel TODARO ITA IDE
DNF Alessandro MARIANI ITA IDE
DNF Giacomo PERETTO ITA IDE
DNF Alessandro PETTITI ITA IDE
DNF Matteo SPREAFICO ITA IDE
DNF Matteo MALUCELLI ITA IDE
DNF Marco D’URBANO ITA GMC
DNF Andrea CACCIOTTI ITA GMC
DNF Antonio DI SANTE ITA GMC
DNF Matteo ROTONDI ITA GMC
DNF Andrea RUSCETTA ITA GMC
DNF Gianfranco VISCONTI ITA GMC
DNF José HERNÁNDEZ COL GMC
DNF Andrea VACCHER ITA ROT
DNF Ricardo Tomas CREEL USA ROT
DNF Lukas JAUN SUI ROT
DNF Nico BRÜNGGER SUI ROT
DNF Colin STÜSSI SUI ROT
DNF Giacomo TOMIO ITA ROT
DNF Mattia GAVAZZI ITA AMO
DNF Eugenio BANI ITA AMO
DNF Uri MARTINS MEX AMO
DNF Yukinori HISHINUMA JPN AMO
DNF Rostyslav ZHUKOVSKYI UKR AMO
DNF Rino ZAMPILLI ITA AMO
DNF Julian SCHULZE GER SGT
DNF Florian NOWAK GER SGT
DNF Till DROBISCH NAM SGT
DNF Georg LOEF GER SGT
DNF Arnold FIEK GER SGT
DNF Cristiano MONGUZZI ITA MKT
DNF Gianluca GIORGILLI ITA MKT
DNF Emanuel KISERLOVSKI CRO MKT
DNF Uros REPSE SLO MKT
DNF Mateo FRANKOVIC CRO MKT
DNF Bruno MALTAR CRO MKT
DNS Christoph PFINGSTEN GER BOA
DNS Anthony DELAPLACE FRA BSE
DNS Eduardo SEPULVEDA ARG BSE
DNS Jakub KACZMAREK POL CCC
DNS Marinus Cornelis MINNAARD NED WGG
DNS Nicola GAFFURINI ITA VHS
DNS Endi ŠIROL CRO MKT