Tylko kilka dni zostało do pierwszej odsłony rywalizacji w amerykańskim Richmond. W najbliższą niedzielę na trasę ruszą najlepsze zespoły zawodowe, walczące o tytuł mistrza w drużynowej jeździe na czas. Jednym z faworytów rywalizacji będzie ekipa Etixx – Quickstep, w której składzie znalazł się Michał Kwiatkowski.

Podopieczni Patricka Lefevere’a będą chcieli wrócić na szczyt po roku przerwy. Pomóc im w tym ma przede wszystkim niezastąpiony Tony Martin, który znów będzie ich motorem napędowym. Oprócz doskonałego Niemca, miejsce w składzie znaleźli się Tom Boonen, Rigoberto Uran, Niki Terpstra, Yves Lampaert i Michał Kwiatkowski.

Parę słów o przygotowaniach do najbliższego startu powiedział Tom Steels.

Zebraliśmy sporo ciekawych danych, które poddaliśmy analizie. Z pewnością wykorzystamy je, by lepiej przygotować się do startu w mistrzostwach. Wprowadziliśmy też innowacyjny trening, skupiając się na szybkim pokonywaniu zakrętów. Zawodnikom bardzo dobrze służy skupienie się na mistrzostwach. To dobry pierwszy krok – naprowadzenie ich myśli na zbliżającą się wielką imprezę.

Czy Etixx – Quickstep powróci na szczyt? Dowiemy się za kilka dni.

 

fot. letour.fr