Jeżdżący w barwach czeskiej ekipy Whirpool Author Paweł Cieślik uplasował się na drugiej pozycji w wyścigu East Bohemia Tour. Polak przegrał generalkę o 5 sekund ze Słoweńcem Janem Tratnikiem (Amplatz – BMC).

Na pierwszym etapie prowadzącym wokół Trebechovic pod Orebem Cieślik przyjechał w peletonie. Kluczowy dla losów wyścigu był drugi dzień rywalizacji ze startem i metą w Horicach. Tam zwyciężył Tratnik o 3 sekundy przed Michalem Schlegelem z AWT – Greenway i o 5 sekund z wychowankiem Tarnovii Tarnowo Podgórne. Na ostatnim, pagórkowatym etapie do Opocna Cieślik przyjechał w głównej grupie wraz z zawodnikiem Amplatz – BMC. Ósmy na mecie ostatniego odcinka był Bartosz Warchoł jeżdżący w ekipie wspieranej przez Petera Sagana – Cycling Academy p/b Peter Sagan.

Ostatecznie w generalce Cieślik wyprzedził Schlegela, choć uzyskali łącznie ten sam czas. Drugi z naszych reprezentantów z ekipy Cycling Academy, a więc Emanuel Piaskowy całe zmagania w East Bohemia Tour ukończył na 15. miejscu. Cały wyścig padł łupem Jana Tratnika.